Taco Hemingway Żródło: screen youtube.com/CraZy Crazy

Taco Hemingway ma powody do dumy. Jako pierwszy Polak osiągnął ogromny sukces na Spotify

7 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Taco Hemingway powędrował na sam szczyt. Tym razem chodzi o ilość odsłuchań utworów muzycznych autorstwa popularnego rapera. W środę 7 kwietnia media poinformowały o pobiciu historycznego rekordu - Taco Hemingway stał się pierwszym Polakiem, którego piosenki otworzono w serwisie Spotify ponad miliard razy.

  • Olbrzymi sukces polskiego rapera
  • Utwory Taco Hemingway’a doczekały się ponad miliarda odsłon w serwisie Spotify
  • Prywatnie artysta stroni od mediów i niechętnie udziela wywiadów
  • Ostatnio zaskoczył fanów rozmową z dziennikarzem "The New York Times"

Pod pseudonimem Taco Hemingway kryje się osoba Filipa Szcześniaka, dzięki któremu już ponad miliard razy odsłuchano na świecie takie kawałki jak “Tamagotchi” czy “W piątki leżę w wannie”. Po ostatnim ogłoszeniu komercyjnego sukcesu nie odmówi temu raperowi już nikt. Dobre wieści przekazano między innymi za pośrednictwem facebookowego profilu “Obliczenia i analizy w rapie”.

Niewyobrażalny sukces Taco Hemingway’a

O tym, co udało się właśnie Taco Hemingway’owi, wielu artystów na ten moment może jedynie pomarzyć. Media poinformowały o triumfie popularnego polskiego rapera w środę 7 kwietnia 2021 roku.

Sukces artysty nie umknął jednak przede wszystkim jego fanom. To właśnie jeden z nich zgłosili pobicie rekordu administratorom profilu “Obliczenia i analizy w rapie”. Dalej wiadomość rozniosła się po sieci już z prędkością światła - Taco Hemingway oficjalnie przebił niewyobrażalną barierę miliarda otworzeń jego utworów w serwisie muzycznym Spotify.

- Taco Hemingway pierwszym polskim twórcą z miliardem odtworzeń w serwisie Spotify! - ogłoszono dumnie na profilu “Obliczenia i analizy w rapie”.

Stanisław Pąk walczy z nowotworem. Rodzina zbiera pieniądze na dalsze leczenie, sytuacja jest dramatycznaStanisław Pąk walczy z nowotworem. Rodzina zbiera pieniądze na dalsze leczenie, sytuacja jest dramatycznaCzytaj dalej

Na sukces Taco Hemingway’a składają się przede wszystkim jego projekty z innym znanym polskim raperem, urodzonym w Ciechanowie Kubą Grabowskim, znanym szerszej widowni z pseudonimu Quebonafide. To właśnie ten duet powołał do życia grupę “Taconafide” funkcjonującą od 2018 roku.

Nie bez znaczenia są również solowe nagrania Taco Hemingway’a oraz projekty, które współtworzył z innymi znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie raper ma także kawałek z Dawidem Podsiadło (“W piątki leżę w wannie”). Tylko ten utwór odpowiada za ponad 30 mln odsłuchań w Spotify.

Nieliczny wywiad słynnego rapera

Choć sława Taco Hemingway’a od 2011 roku, gdy raper rozpoczął działalność, jedynie się umacnia, sam muzyk zdecydowanie unika zainteresowania ze strony mediów. Doskonale wiedzą o tym wszyscy fani rapera. Tym większym zaskoczeniem była dla nich wiadomość, jaka dotarła do mediów w 2020 roku.

W październiku ubiegłego roku media przekazały, że Taco Hemingway zgodził się na rozmowę z jednym z amerykańskich dziennikarzy. Alex Marshall pytał rapera między innymi o sytuację polityczną w ojczystym kraju. Przypomnijmy, że październik 2020 roku upływał w Polsce pod znakiem intensywnych protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

- To okropne. Polska wykonała kolejny krok w złym kierunku - przekazał w wywiadzie dla “The New York Times” raper.

Taco Hemingway pierwszym polskim twórcą z miliardem odtworzeń w serwisie Spotify! Z samego rana otrzymałem wiadomość od...

Opublikowany przez Obliczenia i analizy w rapie Wtorek, 6 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: TVN24, o2.pl, Facebook, Onet

Następny artykuł