Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

eastnews & TRICOLORS

Przekazano pierwsze informacje ws. pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Ma odbyć się pod koniec tygodnia

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Wieść o śmierci Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła polskim show-biznesem w Poniedziałek Wielkanocny. Do mediów trafiły już pierwsze informacje ws. pogrzebu legendarnego artysty. Według nieoficjalnych ustaleń uroczystości odbędą się już za kilka dni w

  • Krzysztof Krawczyk odszedł w poniedziałek 5 kwietnia

  • Pogrzeb artysty ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu

  • Wedle wstępnych ustaleń zaplanowano uroczystość państwową

  • Ze zmarłym piosenkarzem tłumnie żegnają się znane postacie polskiego show-biznesu i przedstawiciele sceny politycznej

Od chwili, gdy nagłe odejście Krzysztofa Krawczyka dnia 5 kwietnia 2021 roku wstrzymało oddechy setek Polek i Polaków, minęło zaledwie kilka dni. Znane są jednak pierwsze ustalenia dotyczące ceremonii pogrzebowych artysty. Ostatnie pożegnanie muzyka ma mieć charakter państwowy.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Padły niespodziewane decyzje

Krzysztof Krawczyk odszedł w Poniedziałek Wielkanocny w godzinach popołudniowych. Kilka dni wcześniej artysta zakończył hospitalizację z powodu zakażenia nowym wirusem SARS-CoV-2. Odszedł, dożywając wieku 74-lat.

Żona Krzysztofa Krawczyka jeszcze tego samego dnia zaprzeczyła, że to COVID-19 spowodował śmierć jej małżonka. Później w tej sprawie zabrał głos menedżer artysty, Andrzej Kosmala. Jak ujawnił w rozmowie z SuperExpressem, muzyk niespodziewanie stracił przytomność. Bliscy podkreślają, że Krawczyk cierpiał z powodu chorób współistniejących, które wpływały na funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia wokalisty, w tym migotanie przedsionków.

W sieci pojawiły się już pierwsze szczegóły odnośnie planowanych uroczystości pogrzebowych artysty. Wedle wstępnych ustaleń Faktu pogrzeb ma mieć charakter państwowy, co dla wielu może stanowić niemałe zaskoczenie. Potencjalnie oznacza to bowiem znaczną liczbę uczestników. W czasach pandemii COVID-19 podobne zbiorowiska ludzi uznaje się za zagrażające zdrowiu.

Pogrzeb państwowy przysługuje przede wszystkim osobom, które zmarły, będąc na służbie państwa - mowa między innymi o żołnierzach czy politykach. Uroczystością państwową mogą zostać uhonorowani także artyści, którzy przyczynili się do rozwoju polskiej kultury. Nie bez znaczenia pozostają w takim przypadku odznaczenia - tych Krzysztofowi Krawczykowi nie brakowało. Wokalista został oznaczony odznaką “Zasłużony Działacz Kultury”, Orderem Odrodzenia Polski czy odznaką “Za Zasługi dla Miasta Łodzi”.

To właśnie we wspomnianym mieście ma odbyć się ostatnie pożegnanie artysty, w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Wstępnie wiadomo, że termin wyznaczono jeszcze w tym tygodniu; konkretna data nie została podana do wiadomości publicznej. Ciało Krzysztofa Krawczyka ma zostać złożone na cmentarzu Grotnikach, gdzie mieszkał przez długie lata wraz z małżonką Ewą.

Znani żegnają zmarłego artystę

W social mediach z legendarnym muzykiem żegnały się już znane postacie polskiej sceny muzycznej i politycznej. Wśród nich nie zabrakło również samego prezydenta Andrzeja Dudy czy piosenkarki Edyty Górniak.

Andrzej Duda zamieścił Twitt tego samego dnia, którego Polska dowiedziała się o śmierci artysty. Prezydent podkreślał, iż odejście Krzysztofa Krawczyka jest równoznaczne z zamknięciem pewnego ważnego rozdziału w historii polskiej muzyki. Edyta Górniak nawet nie próbowała ukrywać emocji we wpisie opublikowanym na Instagramie.

- Nie wiem co powiedzieć. Ryczę jak dziecko. Krzysztofie Drogi… Tak dużo siebie zostawiłeś dla Nas. Tyle pięknych! utworów, Twój niebywały potężny wokal, Twój uśmiech, Twoją życzliwość, Twoją skromność (zachowano pisownię oryginalną - przypis red.) - czytamy w social mediach piosenkarki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Kayah pożegnała Krzysztofa Krawczyka i wbiła szpilę Polakom

  • Wojna między Wiśniewskim a Świerzyńskim trwa. Padły mocne słowa

  • Nie mieści się w głowie, co Kammel powiedział w obecności Kurskich

Źródło: Jastrząb Post, Pudelek, SuperExpress, o2.pl, Fakt, Instagram

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >