Swiatgwiazd.pl
Michał Wiśniewski - afera

Beata Zawadzka/East News, TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Sławomir Świerzyński żąda od Michała Wiśniewskiego przeprosin. Lider "Ich Troje" odpowiada

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Od kiedy Michał Wiśniewski nazwał Sławomira Świerzyńskiego oszustem, sytuacja między wokalistami staje się coraz bardziej napięta. Niedawno lider zespołu "Bayer Full" wysłał koledze po fachu "wezwanie do przeprosin". Ten odpowiedzi

  • W listopadzie ubiegłego roku Michał Wiśniewski nazwał Sławomira Świerzyńskiego oszustem

  • Urażony gwiazdor disco-polo zażądał od lidera „Ich Troje” przeprosin

  • Wiśniewski odpowiedział na wezwanie. Zarzucił Świerzyńskiemu, że ten przywłaszczył sobie piosenkę innego autora

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do medialnego konfliktu między Michałem Wiśniewskim a Sławomirem Świerzyńskim. Wszystko przez dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury, które Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało polskim artystom. Na liście beneficjentów znalazł się między innymi lider zespołu „Bayer Full”.

Michał Wiśniewski o Sławomirze Świerzyńskim: „Oszust z Bayer Full”

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku polscy artyści otrzymali wsparcie finansowe mające zrekompensować im straty, które przyniosła pandemia koronawirusa. Gdy do mediów dotarła informacja, że dotację w wysokości 550 tysięcy złotych otrzyma Sławomir Świerzyński, Michałowi Wiśniewskiemu puściły nerwy. Za pośrednictwem social mediów muzyk otwarcie skrytykował decyzję ministerstwa, a kolegę z branży naZwał oszustem.

- Oszust z Bayerfull dostanie 500.000 a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo – napisał lider „Ich Troje” na Facebooku.

Oszust z Bayerfull dostanie 500.000 a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo. ????___Cheater from Bayerfull will get 500.000 and some people weren't even informed. Bravo, dammit, bravo. ????

Opublikowany przez Michała Wiśniewskiego Sobota, 14 listopada 2020

Świerzyński żąda przeprosin

Post Michała Wiśniewskiego nie rozszedł się bez echa, a jego treść cytowały największe serwisy internetowe w Polsce. Przez długi czas wszyscy zastanawiali się, jak na krytyczną opinię zareaguje sam zainteresowany. Sławomir Świerzyński w końcu odezwał się do Wiśniewskiego. Oczekuje tylko jednego.

Okazuje się, że słowa Michała Wiśniewskiego nie spodobały się gwiazdorowi disco-polo, który poczuł się nimi dotknięty. W związku z tym wystosował do lidera „Ich Troje” specjalne „wezwanie do przeprosin”. Wyraźnie rozbawiony tym faktem Wiśniewski opisał sytuację na Instagramie.

- „Specjalista” od dziewczęcej bielizny (majteczki w kropeczki), udający chińczyka – Sławomir Świerzyński, przysłał mi wezwanie do przeprosin. (…) Ja jestem na batalię gotowy a ty? – napisał na swoim profilu.

Wiśniewski przypomniał Świerzyńskiemu, co według definicji słownikowej oznaczają słowa oszust i krętacz. Korzystając z okazji, wypomniał koledze po fachu, że ten od lat podpisuje się pod nie swoją piosenką. Bez ogródek nazwał to przywłaszczeniem.

Afera ws. piosenki „Wszyscy Polacy”

Kilka lat temu w mediach zrobiło się głośno o jednej z najpopularniejszych piosenek zespołu „Bayer Full”. Okazało się, że hit „Wszyscy Polacy” jest łudząco podobny do utworu „Harcerska rodzina”, który powstał w 1972 roku. Jego autorem jest Mariusz Gabrych.

Refren piosenki Gabrycha brzmi niemal identycznie jak refren przeboju Sławomira Świerzyńskiego. Gdy w 2015 roku sprawa wyszła na jaw, lider zespołu „Bayer Full” odpowiedział przed sądem za naruszenie praw autorskich.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • TVP pilnie zmienia ramówkę. Wszystko przez śmierć Krzysztofa Krawczyka

  • Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka. Poruszające słowa

  • Kim jest żona Krzysztofa Krawczyka? Dzień przed śmiercią muzyk rozpływał się nad ukochaną

Źródło: Instagram, Facebook, Plejada, Gazeta.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >