Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski – kim jest?

Michał Wiśniewski to postać, której w zasadzie nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków XXI wieku. Oprócz kariery w przemyśle muzycznym, gdzie Michał Wiśniewski dał się poznać jako piosenkarz i autor tekstów, jest on również aktorem, prezenterem telewizyjnym i filantropem. Zasłynął jako lider popularnej w Polsce grupy „Ich Troje”.

 • Pełne imię i nazwisko: Michał Chrystian Wiśniewski
 • Data urodzenia: 9 września 1972 roku
 • Miejsce urodzenia: Łódź
 • Wzrost: 176 cm
 • Wykształcenie: zawodowe (monter wysokościowy)
 • Rodzice: Andrzej Wiśniewski i Grażyna Wiśniewska
 • Rodzeństwo: młodszy brat, Kuba Wiśniewski i młodszy brat przyrodni, Jarosław
 • Stan cywilny: żonaty z Polą Wiśniewską (od 2020 roku). Wcześniejsze małżeństwa: Magda Femme (1996 – 2001), Marta „Mandaryna” Wiśniewska (2002 – 2006), Anna Świątczak (2006 – 2011), Dominika Tajner – Wiśniewska (2012 – 2019).
 • Dzieci: Xavier (ur. 24 czerwca 2002), Fabienne (ur. 21 sierpnia 2003), Etiennette (ur. 17 września 2006), Vivienne (ur. 2 lutego 2008), Falco (ur. 29 stycznia 2021), Noël (ur. 16 maja 2023)
 • Zawód: piosenkarz (głównie), także aktor i prezenter telewizyjny
 • Gatunki: pop, pop-rock
 • Najważniejsze utwory: „A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Tango straconych”, „Keine Grenzen”
 • Programy: „Jestem jaki jestem”
 • Instagram: @m_wisniewski1972
 • Facebook: @MichalWisniewskiOfficial

Za sukcesem Michała Wiśniewskiego kryje się jednak przykra historia. Muzyk wychował się w patologicznej rodzinie (jego rodzice byli uzależnieni od alkoholu), znaczną część dzieciństwa spędzając w Domu Dziecka i w rodzinach zastępczych. Edukację formalną zakończył w szkole zawodowej jako monter wysokościowy. Nie ustawał jednak w pogoni za marzeniami, ostatecznie stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych muzyków i celebrytów w Polsce.

Michał Wiśniewski – kariera zawodowa

Początek kariery Michała Wiśniewskiego można datować na rok 1994. To właśnie wtedy, wraz z Jackiem Łągwą założył zespół muzyczny „Ich Troje”, gdzie pełnił funkcję wokalisty. „Ich Troje” bardzo szybko podbiło krajowe listy przebojów, a ich utworów słuchały miliony fanów w kraju i za granicą. Co więcej, „Ich Troje” dwukrotnie reprezentowało Polskę na konkursie Eurowizji, niestety nie odnosząc większego sukcesu.

W latach 2003 – 2004, na antenie stacji TVN ukazywał się program dokumentalny pt. „Jestem jaki jestem”, dotyczący życia kontrowersyjnego, choć powszechnie lubianego i szanowanego celebryty. Od rozpoczęcia swojej kariery, aż po dzień dzisiejszy, Michał Wiśniewski pojawiał się także gościnnie w rozmaitych programach i serialach, pełniąc rolę jurora czy prezentera.

Michał Wiśniewski – życie prywatne

Aktualnie Michał Wiśniewski jest żonaty z Polą Wiśniewską, z którą na ślubnym kobiercu stanął w marcu 2020 roku. Wcześniej wstępował w związek aż cztery razy, a wśród wybranek jego serca znalazła się między innymi „Mandaryna”, będąca również znaną piosenkarką. Ze wszystkich małżeństw łącznie ma szóstkę dzieci: Xaviera, Fabienne, Etiennette, Vivienne, Falco i Noëla.

Dzieciństwo Michała Wiśniewskiego nie było usłane różami. Znaczną jego część spędził w Domu Dziecka oraz w kilku rodzinach zastępczych. Jego ojciec, Andrzej, popełnił samobójstwo w 1986 roku – dzień po spotkaniu z synem, które przerwało dziesięcioletni okres rozłąki.

Pokaż więcej

Michał Wiśniewski z córką Etiennette
08.07.2024 08:05 Chciał obrazić córkę Wiśniewskiego. Zmiażdżyła go ripostą. Jest w tym lepsza niż jej ojciec

Córka Michała Wiśniewskiego odpowiedziała hejterowi w mediach społecznościowych. Takiej riposty ze strony córki muzyka nikt się nie spodziewał.

Michał Wiśniewski
05.07.2024 15:16 Michał Wiśniewski miażdży gwiazdy narzekające na emerytury. Słowa ostre jak nóż

Kwestia stawek emerytalnych wśród artystów jest nadal drażliwym tematem. Wielu uważa, że na starość nie będzie miało środków na godne życie. Michał Wiśniewski skomentował swoją sytuację. Nie pozostawił suchej nitki na innych gwiazdach. Sami zgotowali sobie taki los?

Michał Wiśniewski
29.06.2024 10:21 Wiśniewski pokazał zdjęcie z najmłodszym synem. Chłopiec ma aż 5 imion

W przestrzeni medialnej od lat jest głośno na temat życia prywatnego i rodzinnego Michała Wiśniewskiego. Teraz lider Ich Troje pochwalił się najmłodszym synem. Chłopczyk ma naprawdę długie imię.

Michał Wiśniewski
20.06.2024 14:27 Michał Wiśniewski pokazał najstarszą córkę. Fabienne to kopia Mandaryny

Michał Wiśniewski jest doskonale znany nie tylko ze swojej kariery muzycznej, ale także burzliwego życia uczuciowego. Małżeństwa w większości zakończyły się narodzinami dzieci. Teraz pokazał swoją najstarszą córkę. Piękna Fabienne jest do złudzenia podobna do mamy.

Michał Wiśniewski
15.06.2024 08:26 Michał Wiśniewski zdradził wysokość emerytury. Głodowa stawka, a zarobił 40 milionów

Michał Wiśniewski to artysta, który na polskim rynku muzycznym obecny jest od 30 lat. Właśnie powiedział o tym, jakiej emerytury się dorobił. Wygląda na to, że nie czeka go spokojna jesień życia.

Nowy dom Michała Wiśniewskiego
07.06.2024 09:24 Zbankrutowany Michał Wiśniewski zbudował willę na miarę gwiazd Hollywood! Chwali się nią z każdej strony

Michał Wiśniewski pokazał fanom swój nowy, imponujący dom. Mówił, że planuje w nim mieszkać ze swoją piątą żoną Polą i dziećmi. Czy coś się zmieniło?

Michał Wiśniewski, Pola Wiśniewska
23.05.2024 12:19 Piąta żona Michała Wiśniewskiego ma problemy ze zdrowiem

Michał Wiśniewski zasłynął w show-biznesie nie tylko ze względu na wokal i krwiście czerwone włosy, ale także z uwagi na burzliwe życie miłosne. Gwiazdor jest obecnie w piątym związku małżeńskim. Jego ukochana poinformowała o kłopotach zdrowotnych. Na co dzień nie rozstaje się z jednym urządzeniem.

Dominika Tajner
23.05.2024 10:42 Dominika Tajner tylko w taki sposób robi jajecznicę

Dominika Tajner, była żona Michała Wiśniewskiego pochwaliła się, jak przyrządza jajecznicę. Dodaje do niej nietypowy składnik. Szczegóły. 

Michał Wiśniewski
12.05.2024 23:15 Puściły mu nerwy. Wiśniewski o występie Luny

Michał Wiśniewski grzmi po tym, jak na Lunę wylała się fala krytyki po jej występie na Eurowizji 2024. Nie przebierał w słowach. 

Xavier Wiśniewski
23.02.2024 14:57 Xavier Wiśniewski latami walczył z chorobą. Syn Michała myślał o najgorszym. "Lepiej jakby mnie nie było"

Michał Wiśniewski oprócz muzycznych dokonań doskonale znany jest ze swojego życia osobistego. Z pięciu małżeństwo doczekał się gromadki dzieci, z której część wchodzi już do dorosłego życia. Syn artysty przez lata walczył z poważną chorobą. Jego doświadczenia ściskają za serce. Co pomogło mu wyjść na prostą?

Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
06.02.2024 12:39 Michał Wiśniewski zarabiał miliony, a na starość grozi mu straszna bieda. Gwiazdor ujawnił, jakąś dostanie emeryturę. "Ochłapy"

Michał Wiśniewski nie jest zwolennikiem polskiego systemu emerytalnego. Trudno się dziwić. Gwiazdor postanowił wyjawić, jakich kwot może spodziewać się z funduszu, gdy będzie już mógł liczyć na świadczenie. Suma mrozi krew w żyłach.

Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
05.02.2024 11:44 Michał Wiśniewski pracował dla polityków. Zarobił fortunę. W grę wchodzą miliony

Michał Wiśniewski jest bez wątpienia jedną z najważniejszych i najbardziej wyróżniających się postaci polskiego show-biznesu. Jak się okazuje, w przeszłości z usług piosenkarza korzystał również znany polityk. Po latach muzyk wyjawił, ile zarabiał dzięki tej współpracy.

Michał Wiśniewski
04.02.2024 15:09 Ten wybryk córki Wiśniewskiego nie dotarł do prasy. Wszystko wydało się przez przypadek. Nie przejdzie bez echa

Michał Wiśniewski o swojej prywatności chętnie mówi publicznie, podobnie jak część jego dzieci. Nie do wszystkich informacji zdążą jednak dotrzeć media. Córka muzyka w jego programie pokazała widzom tajemnicę, o której nikt nie wiedział. Ten wybryk pozostanie z nią na całe życie.

Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
02.02.2024 14:37 Tak wytwórnia oszukała Michała Wiśniewskiego na miliony. Lider Ich Troje wprost mówi o podstępie

Michał Wiśniewski zaatakował wytwórnię, która przez lata wydawała jego albumy. Czarę goryczy przelała decyzja wielkiego koncernu o wycofaniu muzyki reprezentowanych przez nią artystów z popularnego serwisu społecznościowego. Szykuje się wielka afera?

Michał Wiśniewski
23.01.2024 08:13 Matka Michała Wiśniewskiego chciała odebrać sobie życie. Problemy popchnęły ją do najgorszego

Michał Wiśniewski jest jedną z gwiazd, o których życiu prywatnym mówi się głośno w show-biznesie. Muzyk wzbudził wiele emocji swoimi miłosnymi wyborami, ale niewiele osób wie, że w przeszłości przeżywał bardzo trudne chwile. Sytuacja rodziców stawiała go w opłakanym stanie. Teraz pojawiły się wstrząsające wieści o matce gwiazdora. Było o krok od tragedii. 

Pola Wiśniewska udzieliła wywiadu
29.12.2023 19:04 Dziennikarka zrobiła wywiad z żoną Michała Wiśniewskiego. Zaczęła mocnym zdaniem: „Nie jest to powód do dumy”

Wywiad z Polą Wiśniewską i mocne słowa dziennikarki od razu na samym początku. O co dokładnie chodzi? 

Sebastian Zys / dzieci gwiazd
27.12.2023 22:22 Wiśniewski dał dzieciom oryginalne imiona, ale gwiazdor disco polo bije go na głowę! Tak nazwał swoje potomstwo

Jakie najdziwniejsze imiona mają dzieci gwiazd? Nie tylko Michał Wiśniewski dba o to, by jego pociechy nosiły całkowicie unikalne miana. Ten gwiazdor disco polo bije go na głowę, na dodatek ma niemal tak samo liczną gromadkę.

Świąteczne stoły gwiazd
25.12.2023 13:41 Najpiękniejsze stoły gwiazd. Tak udekorowały je na Wigilię 2023. U kogo wygrał przepych, a u kogo minimalizm?

Gwiazdy pokazały zdjęcia stołów. Jak je udekorowały na Wigilię Bożego Narodzenia? Na jakie akcenty postawiły? Sanah, Ralph Kamiński, Michał Wiśniewski i inni pokazali zdjęcia.

Żona Michała Wiśniewskiego się rozchorowała
15.12.2023 22:45 Fatalne wieści z domu Michała Wiśniewskiego. Choroba jego żony dopełnieniem czarnej serii wokalisty

Michał Wiśniewski ostatnich kilku miesięcy nie może zaliczyć do najbardziej udanych w swoim życiu. Czarną serię dopełniła choroba jego żony. Szczegóły.

Michał Wiśniewski psychofanka
14.12.2023 21:01 U Michała Wiśniewskiego dramat za dramatem. Najpierw skazali go na więzienie, a teraz TO. "Nie wiemy, co mamy robić"

Michał Wiśniewski ma nowe problemy. Teraz nie tylko wyrok sądu spędza mu sen z powiek. Nowe, niebezpieczne sytuacje dopadły go na wakacjach.

Michał Wiśniewski po wyroku wyjechał z rodziną za granicę, fot. KAPiF
03.12.2023 14:16 Michał Wiśniewski po wyroku wyjechał z rodziną za granicę. Adwokat wokalisty wydał pilne oświadczenie

Michał Wiśniewski został skazany na 1,5 roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny, a adwokat piosenkarza już zapowiedział apelację. Tymczasem sam zainteresowany postanowił wyjechać za granicę. W jego mediach społecznościowych pojawiło się pilne oświadczenie prawnika.

Justyna Majkowska / Ich Troje
24.11.2023 17:21 Justyna Majkowska z Ich Troje zapuściła włosy. Poznalibyście? Nowa fryzura zupełnie ją odmieniła

Justyna Majkowska odeszła z Ich Troje w niejasnych okolicznościach. Na dodatek tuż po gigantycznym sukcesie zespołu. Jak teraz wygląda i co robi? Jej życie zmieniło się nie do poznania.

Michał Wiśniewski
06.11.2023 22:14 Michał Wiśniewski żył "jakby luksusowo", już niedługo może egzystować za grosze. Tak karmią za kratami

Michał Wiśniewski niedawno usłyszał miażdżący wyrok sądu: 1,5 roku więzienia oraz gigantyczna grzywna. Muzyk, który nawet po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zaczął budować ekskluzywną willę, zapowiedział apelację. A co się stanie, jeżeli sąd apelacyjny się do niej nie przychyli?

Michał Wiśniewski straci willę przez problemy z prawem? Fot. KAPiF; YouTube/Michał Wiśniewski - kadr z programu "Jestem jaki jestem 3"
04.11.2023 13:38 Michał Wiśniewski straci willę przez problemy z prawem? Smutne doniesienia o budowie

Michał Wiśniewski według decyzji sądu już wkrótce trafić ma do więzienia, gdzie czeka go 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. To nie koniec problemów. Choć wyrok nie jest jeszcze prawomocny, piosenkarz prawdopodobnie będzie musiał pożegnać się ze swoim marzeniem - wybudowaniem willi, nad którą w ostatnim czasie pracował.

Michał Wiśniewski skazany, ale to jego byłe żony mają prawdziwe kłopoty, fot. KAPiF
03.11.2023 10:57 Michał Wiśniewski skazany, ale to jego byłe żony mają prawdziwe kłopoty. One też są uwikłane w sprawę

Michał Wiśniewski został skazany przez sąd na 1,5 roku więzienia. Muzyk oskarżony jest o wyłudzenie ze SKOK Wołomin 2,8 mln zł. Okazuje się, że na działaniach piosenkarza najbardziej ucierpiały jednak jego byłe żony.

Michał Wiśniewski uniknie odsiadki?
02.11.2023 22:56 Michał Wiśniewski skazany na 1,5 roku więzienia, ale... wcale nie trafi za kratki? Jest tylko jeden sposób

Michał Wiśniewski został skazany na kare pozbawienia wolności. W więzieniu ma spędzić 1,5 roku. Czy jest sposób, żeby uniknąć odsiadki? Jest jeden warunek…

Michał Wiśniewski
30.10.2023 21:59 Skazany na więzienie Michał Wiśniewski wydał pilne oświadczenie wideo. Łamiącym głosem mówi, co go czeka

Michał Wiśniewski usłyszał dziś porażający wyrok w sprawie pożyczki w SKOK Wołomin. Sąd skazał go na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Muzyk utrzymuje, że jest niewinny. Teraz wydał łamiące serce, rozpaczliwe oświadczenie, publikujemy jego treść.

Michał Wiśniewski skazany na więzienie, fot. KAPIF
30.10.2023 20:10 Adwokat Michała Wiśniewskiego publicznie komentuje wyrok sądu. Artysta został skazany na więzienie

Michał Wiśniewski usłyszał dziś wyrok sądu w sprawie SKOK Wołomin. Lider Ich Troje został skazany na bezwzględne więzienie, a to dopiero początek kary. Teraz w mediach gruchnęło mocne oświadczenie jego adwokata.