Swiatgwiazd.pl
TVP

Fot. Jakub Kaminski/East News

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Program "Dance Dance Dance" właściwie od początku emisji cały czas wzbudza kontrowersje. Problem zaostrzyło tylko ogłoszenie nowego jury, w którym pojawił się Agustin Egurrola. Dlatego tancerze wystosowali list do TVP, w którym protestują przeciwko produkcji.

Protest przeciwko TVP zapoczątkował Grzegorz "Gregory" Kuciak, który wystosował specjalny list otwarty. Pod petycją podpisało się tysiące tancerzy.

Protest przeciwko TVP. Tancerze są wściekli

Grzegorz "Gregory" Kuciak to tancerz, który zdecydował się na napisanie listu otwartego do TVP. Wyraził w nim swój sprzeciw wobec emisji programu "Dance Dance Dance".

List nie jest pierwszym tego typu przekazem skierowanym do władz TVP. Środowisko tancerzy już wcześniej interweniowało w sprawie programu. Wówczas chodziło o dyskryminowanie mniejszości seksualnych, co jest zupełnie odmienne od całej filozofii tańca. Nie spotkał się on jednak z żadną reakcją.

- Jeżeli w środowisku dalej będzie przyzwolenie, żeby na temat każdego rodzaju tańca zawsze i wszędzie wypowiadał się "wszechwiedzący guru polskiego tańca", o wszystkim decydował, obstawiał wszystkie programy swoimi pracownikami i swoimi instruktorami, to nic się nie zmieni - napisał w liście Kuciak.

Anna Mucha

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

CZYTAJ DALEJ

Domyślenie się, kim jest wspomniany "wszechwiedzący guru polskiego tańca", nie jest trudne. Chodzi oczywiście o Agustina Egurrolę, który na rzecz programu zdecydował się odejść ze stacji TVN.

To jednak nie wszystko. Tancerz atakuje też innych przedstawicieli programu:

- Zatrudnią garstkę popularnych osób, aby sprawić wrażenie, że są ludzie z całego środowiska, a o wszystkim i tak będzie decydowała jedna osoba. Dzisiaj taniec w Polsce potrzebuje pokazania prawdziwej wartości zjawiska tańca, prawdziwych umiejętności i prawdziwych twórców. A nie tanecznego nepotyzmu. (...)

Petycję podpisało 3500 osób

"Petycję podpisało 3500 osób ze środowiska tanecznego" - czytamy w liście. Każda z tych osób zgadza się z tezami Kuciaka, jako że program "Dance Dance Dance" nie jest potrzebny tancerzom. Tancerz przekonuje w liście rodziców, żeby nie wysyłali do niego własnych dzieci.

W sieci pojawiła się też inna petycja w sprawie odwołania produkcji, pod którą podpisało się już kilka tysięcy osób.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:
  • Maryla Rodowicz czeka na rozprawę. "Mam nadzieję, że oszczędzimy sobie więcej niepotrzebnych stresów"

  • Słowa Jacka Kurskiego po koncercie TVP nie spodobały się internautom

  • Tatiana Okupnik pokazała, jak podczas choroby zmieniło się jej ciało

źródło: Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.plPodobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >