Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dlatego Kulczyk rozwiódł się z pierwszą żoną. Przetakiewicz ujawnia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.04.2024 07:22

Dlatego Kulczyk rozwiódł się z pierwszą żoną. Przetakiewicz ujawnia

Jan Kulczyk
fot.: KAPiF

Jan Kulczyk przez 33 lata był mężem Grażyny. W pewnym momencie w jego życiu zmienił się jeden element. Dlaczego doszło do rozwodu? Po wielu latach od śmierci najbogatszego Polaka prawdę ujawniła Joanna Przetakiewicz.

 

Jan Kulczyk: małżeństwo, związki, rozwód

Jan i Grażyna Kulczyk byli małżeństwem przez 33 lata. Początkowo żona towarzyszyła mu przy tworzeniu finansowego imperium. Kiedy jednak w 1977 roku na świecie pojawiła się ich córka Dominika, Grażyna porzuciła pracę na uczelni, by zajmować się domem  dzieckiem. Trzy lata później urodził się Sebastian. Żona miliardera źle czuła się z wiecznie nieobecnym mężem. W końcu postanowiła zmienić tę sytuację.

Rozpoczęła własne biznesy, jak import rowerów z Tajwanu, a później inwestycja w Stary Browar w Poznaniu. Miejsce otwarto w 2003 roku, kiedy Grażyna miała już opinię mecenaski sztuki. Trzy lata później, w 2006, jej małżeństwo z Janem się rozpadło. Rozwód i podział majątku odbył się w Londynie. Jak naprawdę wyglądały kulisy ich rozstania? Ujawniono bolesne fakty.

To miał być rutynowy zabieg, ale Jan Kulczyk nie wrócił już do Polski. Wielu do dziś wierzy, że... wciąż żyje

Joanna Przetakiewicz o rozpadzie małżeństwa Jana Kulczyka

Kulczyk umarł w 2015 roku, w wyniku powikłań po zabiegu kardiologicznym. Dopiero rok temu Joanna Przetakiewicz, jego wieloletnia partnerka, ujawniła, jak wyglądały początki ich znajomości. Wprost powiedziała, że to ona jest winna rozpadowi małżeństwa Jana i Grażyny. Była jednak zakochana w biznesmenie, a jej miłość była silniejsza, niż wyrzuty sumienia.

To był Armagedon. To była sytuacja szalenie trudna i przykra, bo prawdą jest i nie mam co tutaj ukrywać i opowiadać bajek, że to z mojego powodu tak się stało. A mogłabym opowiadać, że od dawna może już się nie rozumieli, może nie do końca chcieli być ze sobą, skoro tak się stało. To nie jest prawda, to są bzdury. Ja nie mam zamiaru tutaj udawać świętej i opowiadać, że tak się stało, a to w ogóle nie jest moja wina. […] To była tak wielka miłość z mojej strony, że ona mimo wszystko była o wiele silniejsza niż wyrzuty sumienia, które miałam – mówiła Przetakiewicz w 2022 w rozmowie z Pudelkiem.

To jednak nie wszystko. Inne słowa projektantki mody wskazują na dodatkowy trop, czemu rozpadł się zarówno związek Jana z Grażyną, jak i później z nią samą. Okazuje się też, że jej relacje z byłą żoną Kulczyka znacznie się poprawiły.

Joanna Przetakiewicz o Janie Kulczyku

Przetakiewicz nazywa w rozmowie z Pudelkiem Grażynę Kulczyk kobietą o ogromnej klasie. Panie spotkały się podczas obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana

Nasze rozmowy były tak nieprawdopodobnie szczere i wspierające, że wtedy zrozumiałam, dlaczego Jan tak długo był z Grażyną i dlaczego to jest tak wyjątkowa osoba [...]. To się jej po prostu należy, żeby tak powiedzieć – mówiła Joanna.

W niedawnej rozmowie z Żurnalistą projektantka mody zauważyła, że bogaci mężczyźni, robiący wybitną karierę, często wolą, kiedy ich partnerki porzucają życie zawodowe i skupiają się na stworzeniu ogniska domowego. Wolą kobietę, która dostosuje się do nich i będzie skupiała się na potrzebach męża. Czy i ten trop jest istotny w budowaniu związków przez Jana? Tego nie wyjaśniła.

Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, fot.: KAPiF
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, fot.: KAPiF
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, fot.: KAPiF
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, fot.: KAPiF

Źródło: Pudelek, Plotek, Żurnalista