Trądzik różowaty – co to za choroba skóry i jak ją zwalczyć?
Czym charakteryzuje się ta choroba?
– gorące napoje i pikantne potrawy,
Zaostrzenia choroby może wywołać wiele czynników, w tym:
– ekstremalne temperatury,
– warunki atmosferyczne,
Zwykle powoduje ona trwałe zaczerwienienie w środkowej części twarzy. Pojawiają się na niej małe naczynia krwionośne (szczególnie na na nosie i policzkach). Wiele osób z trądzikiem różowatym ma również pryszcze, które przypominają trądzik. Ludzie dotknięci trądzikiem różowatym doświadczają również suchych, podrażnionych i opuchniętych oczu.
To schorzenie skóry, które często jest diagnozowane zbyt późno. Warto więc wiedzieć, czym się objawia. Czym jest trądzik różowaty? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.
Trądzik różowaty to choroba skóry, która powoduje na twarzy zaczerwienienie i widoczne naczynia krwionośne. Może ona również powodować małe, czerwone, wypełnione ropą pryszcze.
Trądzik różowaty często jest mylony z klasycznym trądzikiem, czy innymi problemami skórnymi, jednak nieleczony może być bardzo kłopotliwy. Schorzenie to może dotknąć każdego, ale najczęściej występuje on u kobiet w średnim wieku, szczególnie o jasnej cerze. Nie odkryto całkowitego lekarstwa na trądzik różowaty, jednak odpowiednio dopasowana przez dermatologa terapia pomoże Ci go kontrolować, a nawet zmniejszyć jego objawy.
Przyczyna trądziku różowatego nie jest znana, ale może to być spowodowane połączeniem czynników dziedzicznych i środowiskowych. Trądzik różowaty nie jest spowodowany złą higieną, czy pielęgnacją.
Czym jest ten problem skórny?
– leki rozszerzające naczynia krwionośne.
– czerwone wino i inne napoje alkoholowe,