Swiatgwiazd.pl
Jacek Kurski

Beata Zawadzka/East News

TVP w języku angielskim. Stacja podała szczegóły nowego kanału

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Włodarze TVP na czele z Jackiem Kurskim podjęli bardzo ważną decyzję, która na zawsze zmieni oblicze stacji. Już wkrótce stacja wystartuje z nadawaniem kanału TVP World, który serwować będzie informacje w języku angielskim. Dyrektor stacji, Marcin Darmas zdradził w rozmowie z portalem „wirtualnemedia.pl”, że wszystko może wystartować już jesienią tego roku.

  • TVP podjęło decyzję o nadawaniu kanału w języku angielskim

  • Kanał będzie nosić nazwę TVP World

  • Stacja ma pełnić funkcję informacyjną

Telewizja Polska nie próżnuje. Po niedawnym wystartowaniu kanału TVP Kobieta zdecydowano o powstaniu kolejnego.

TVP startuje z anglojęzycznym kanałem informacyjnym

Rewolucja w Telewizji Polskiej trwa w najlepsze. Jednak tym razem nie mowa o roszadach w jej składzie, a nowo powstających kanałach, które mają na celu poszerzenie oglądalności i horyzontów zainteresowania publiczności.

W tegoroczny Dzień Kobiet wystartował kanał TVP Kobieta, gdzie można obejrzeć mnóstwo poradników, lub programów lifestylowych, które - jak nie trudno się domyślić - skierowane są przede wszystkim do płci pięknej.

Tymczasem Jacek Kurski i spółka zdecydowała się na powstanie jeszcze jednego kanału, tym razem informacyjnego TVP World, który w odróżnieniu od TVP Info nadawany będzie w języku angielskim.

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska opublikowała kontrowersyjny wpis na Instagramie- jaka jest reakcja celebrytów?

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazał dyrektor budowanego serwisu Marcin Darmas w rozmowie z portalem „wirtualnemedia.pl” poza docelowym, pełnowymiarowym kanałem informacyjnym stacja ma poszerzyć swoją ofertę, do czego trwają przygotowania.

Jesteśmy na razie na etapie koncepcyjnym. Analizujemy jak ta antena będzie wyglądać. Będziemy mniej niż w Poland In mówić o Polsce, a bardziej mówić o regionie. Kanał ma mówić o tym co się dzieje w Trójmorzu i tłumaczyć widzom na zachodzie co się dzieje na wschodzie - powiedział Marcin Darmas.

Kiedy TVP World rozpocznie nadawanie?

„Wirtualne Media” podają, że wszystko może rozpocząć się już jesienią. Początkowo stacja dostępna będzie jedynie w internecie. Dopiero w 2022 roku może zacząć nadawanie na satelicie Astra 19,2 E w jakości HD.

Dla wyjaśnienia jest to satelita, z którego korzystają gospodarstwa domowe w takich państwach jak: Niemcy, Austria, Hiszpania oraz Francja. Istnieje również szansa na to, że TVP World trafi na amerykańską platformę Dish Network. Jacek Kurski na jednej z konferencji prasowych zapowiedział, że uczyni TVP wielką stacją.

- Obiecałem, że postawię Telewizję Polską na nogi, uczynię wielką i ważną. W tym celu trzeba było szybko sformułować trafne diagnozy, mieć pomysł i konsekwentnie go realizować. Chwycić węzłowe punkty, nerwy tej firmy - mówił Kurski.

Co o tym sądzicie?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Marcelina_Zawadzka

Plotki

Marcelina Zawadzka przedstawiła rodzinie nowego partnera. Czym się zajmuje?

Czytaj więcej >