Swiatgwiazd.pl
Zaucha

fot.Małgorzata i Tomasz Bogdanowicze - Małgorzata i Tomasz Bogdanowicze, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85759205, youtube.com/TVPVOD

Wiadomość od Yvesa Goulaisa w ''Pytaniu na śniadanie''. To z jego rąk zginął Andrzej Zaucha

10 Października 2021

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Dziś mamy 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. Piosenkarz został zastrzelony przez męża swojej kochanki. W programie Pytanie na Śniadanie został z tej okazji wyemitowany nie tylko wspominkowy materiał o wokaliście, ale coś jeszcze.

W trakcie emisji zdecydowano się bowiem na puszczenie wyznania wspomnianego mordercy, Yvesa Goulaisa, który dziś funkcjonuje już pod zmienioną tożsamością.

Pytanie na Śniadanie - wyznanie mordercy Zauchy

Wyemitowane wyznanie było oczywiście porażające, ale mogło być bardziej, gdyby mówił o tym sam sprawca. Jego twarz została jednak ukryta, a słowa, które napisał, wypowiadał lektor.

Kozidrak

Natalia Kukulska pokazała zdjęcie z córką. Musiała zareagować na komentarz internautki

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niemniej, Goulais opowiedział, jak wyglądał moment, w którym doszło do tragedii. Wyznał, że jego żona wiedziała o tym, że wróci tego dnia o 9 rano. Mimo to zastał zamknięte drzwi. Przebił się przez nie w obawie, że żonie coś się stało i jest nieprzytomna.

Gdy jednak ujrzał swoją żonę przytomną w mocno wymownej sytuacji wraz ze swoim kolegą Andrzejem, stracił nad sobą panowanie. Jak wyznał, wszystko działo się w jego mieszkaniu, na które ciężko pracował. Goulais chciał żyć w nim ze stworzoną przez siebie rodziną, a tymczasem musiał doświadczyć takiej sytuacji.

Wspomniał, że ten fakt w połączeniu z tym, że w Polsce był od niedawna, przez co czuł się słaby, spowodował, że w ostatecznym rozrachunku zachował się dramatycznie. Dziś wie już, że tę sprawę powinien przyjąć z odpowiednią godnością i dojrzałością.

- Byłem słaby, bo gdybym był mocny, to ja bym płakał, że jestem stratny, jestem przegrany, ale idę dalej, mimo wszystko, bo są wartości wyższe - skwitował wymownie.

Pytanie na Śniadanie - Yves Goulais dzisiaj

Wówczas Goulais był w Polsce od niedawna, a do kraju przyjechał na staż do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Tam też zapoznał się ze swoją żoną.

Obecnie pracuje w telewizji publicznej. Odsiedział wyrok 15 lat pozbawienia wolności, a po wyjściu z więzienia zmienił dane osobowe i skupia się na pracy.

Wciąż jestem przerażony tym, co byłem zdolny zrobić. Ja, reżyser, na co dzień obcujący z Szekspirem i Molierem, powinienem wiedzieć lepiej od innych, co to znaczy zabić. Gdyby czas można było cofnąć... - mówił po wyjściu z więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Ewa Krawczyk przeszła samą siebie, Krzysztof Junior nigdy jej tego nie zapomni
2. Monika Richardson nagle przekazała smutne informacje o swoim synu. Niestety, nie udało się
3. Ujawniono latami skrywaną przez Agatę Dudę tajemnicę. Wolałaby o tym zapomnieć

Źródło: Plejada.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Dodę?

Pytanie 1 z 5

Kiedy urodziła się Doda?

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Michał Szpak wyznał, co działo się z nim po stracie mamy

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Michał Wiśniewski jest niezwykle wspierany przez swoją żonę

Czytaj więcej >
pilne

Życie gwiazd

Nie żyje legendarny Leslie Bricusse. Twórca hitów do filmów o Bondzie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Na grobie Krzysztofa Krawczyka rozbłysną światła i zagra muzyka

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przemek Kossakowski wypowiedział się o nagraniu z toalety

Czytaj więcej >
TZG

Życie gwiazd

Popularna influencerka wypowiedziała się negatywnie o Kajrze

Czytaj więcej >