Wszyscy martwili się o Kate, a tu nagły komunikat o zdrowiu króla
Pałac królewski przerwał milczenie. Po licznych spekulacjach na temat zdrowia króla Karola III, który niedawno odwiedził Australię i Samoa, oficjalnie poinformowano o jego stanie. Jakie wieści usłyszeli poddani?
Stan zdrowia rodziny królewskiej
Informacja o zdiagnozowaniu nowotworu u króla Karola III wywołała na całym świecie falę niepokoju i współczucia. Brytyjczycy, głęboko przywiązani do swojej rodziny królewskiej, z niepokojem śledzili przebieg choroby swojego monarchy. Niestety, ten trudny okres dla monarchii dodatkowo skomplikowała wiadomość o chorobie nowotworowej księżnej Kate. Diagnoza ta była kolejnym ciosem dla rodziny królewskiej i wzbudziła jeszcze większe obawy o jej przyszłość.
Te dramatyczne wydarzenia z pewnością odcisnęły głębokie piętno na życiu prywatnym i publicznym rodziny królewskiej. Książę William, jako bezpośredni następca tronu, stanął przed podwójnym wyzwaniem: troską o zdrowie najbliższych oraz kontynuowaniem swoich królewskich obowiązków. W tym trudnym czasie rodzina królewska mogła liczyć na ogromne wsparcie poddanych, którzy obdarzyli ją ciepłymi słowami otuchy i modlitwami.
Król Karol III z wizytą w Australii i Samoa
Podróż króla Karola III do Australii i na Samoa okazała się nie tylko ważnym wydarzeniem dyplomatycznym, ale także miała znaczący wpływ na zdrowie monarchy. Jak podkreśla agencja PAP, wizyta w tak odległych krajach przyniosła 75-letniemu królowi wyraźną poprawę samopoczucia.
Podniosła go na duchu, poprawiła jego nastrój i pomogła w rekonwalescencji po przebytej chorobie – czytamy w komunikacie.
Zdaniem źródeł z Pałacu Buckingham, intensywny program wizyty, choć wymagający, okazał się dla króla swoistym balsamem dla duszy. Źródła donoszą, że wyraźnie widać poprawę nastroju u Karola związaną z wypełnianiem obowiązków i służbą oraz z bezpośredniego kontaktu z poddanymi.
Warto przypomnieć, że przed podróżą do Australii i na Samoa jedynym zagranicznym wyjazdem króla Karola III od czasu wykrycia nowotworu był jednodniowy pobyt we Francji w czerwcu tego roku. Uczestniczył on wówczas w obchodach 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.
Jak czuje się Karol III?
Pałac poinformował, że po powrocie z długo wyczekiwanej podróży do Australii i na Samoa, król Karol III wznowi swoje oficjalne wizyty zagraniczne w nowym roku. Ta podróż, najdłuższa od momentu diagnozy nowotworu w lutym, była uważnie obserwowana przez opinię publiczną jako test wydolności króla po zakończonym leczeniu.
Dziewięciodniowa wizyta, której kulminacją był szczyt państw Wspólnoty Narodów na Samoa, była nie tylko okazją do spotkań dyplomatycznych, ale także do odpoczynku i regeneracji.
Choć początkowo planowano dłuższy pobyt i wizytę w Nowej Zelandii, ostatecznie zrealizowany program okazał się sukcesem. Fakt, że król podjął się tak długiej podróży, jest interpretowany jako bardzo pozytywny sygnał dotyczący jego zdrowia i zdolności do pełnienia obowiązków monarchicznych. Powrót do normalnego trybu podróży zagranicznych jest dowodem na to, że Karol I jest gotowy na nowe wyzwania i chce aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym.
Obecnie pracujemy nad zupełnie normalnie wyglądającym, pełnym programem podróży zagranicznych na przyszły rok. Świadomość, że możemy myśleć w tych kategoriach — z zastrzeżeniem zatwierdzenia ich przez lekarzy — jest dla nas bardzo ważna — przekazało brytyjskim mediom wysokie rangą źródło w Pałacu Buckingham.