Zioła i suplementy, które pomagają zwalczyć depresję
Witamina D jest ważnym składnikiem odżywczym, który odgrywa wiele istotnych ról w organizmie. Niestety, wiele osób nie ma wystarczającego poziomu witaminy D, w tym osoby z depresją.
5. Cynk.
4. Witaminy z grupy B.
Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu neurologicznym i regulacji nastroju. Witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, B12 i B6, są potrzebne do produkcji i regulacji neuroprzekaźników, takich jak np. serotonina.
3. Witamina D.
Tłuszcze Omega-3 to niezbędne tłuszcze, co oznacza, że należy je pozyskiwać z diety. Niektóre badania pokazują, że suplementy omega-3 mogą pomóc w leczeniu depresji. Gdzie ich szukać? Na przykład w tłustych rybach.
Cynk jest minerałem, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia mózgu i regulacji szlaków neuroprzekaźników. Ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Niedobór cynku jest silnie powiązany ze zwiększonym ryzykiem depresji i nasileniem objawów depresji.
Badania pokazują, że osoby z depresją częściej mają niski poziom lub niedobór witaminy D. Osoby z tą chorobą mają zwykle niższy poziom witaminy D niż ogólna populacja, a osoby z najniższymi poziomami mają zwykle najbardziej znaczące objawy depresji.
Badania pokazują, że określone zioła i suplementy mogą być szczególnie skuteczne w łagodzeniu depresji. W tym artykule wymieniamy, które z nich posiadają te właściwości.
Cynk jest niezbędny do funkcjonowania mózgu, a niedobór tego składnika odżywczego może zwiększać ryzyko depresji. Co więcej, suplementacja cynkiem może zmniejszyć objawy depresji, gdy jest stosowana razem z lekami przeciwdepresyjnymi.
2. Szafran.
Badania pokazują, że niedobory witaminy B12 i kwasu foliowego mogą zwiększać ryzyko depresji, a suplementacja tymi składnikami odżywczymi może pomóc zmniejszyć objawy depresji.
1. Kwasy tłuszczowe Omega-3.
Szafran to przyprawa o jaskrawych kolorach, bogata w związki przeciwutleniające, w tym karotenoidy, crocin i crocetin. Co ciekawe, szafran okazał się obiecującym naturalnym sposobem leczenia depresji. Badania wykazały, że zwiększa on poziom neurotransmitera poprawiającego nastrój, serotoniny w mózgu.