Swiatgwiazd.pl > Film i tv > Znamy obsadę nowej wersji filmu "Sami Swoi". Zagra m.in. uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.05.2023 13:33

Znamy obsadę nowej wersji filmu "Sami Swoi". Zagra m.in. uczestnik "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

"Sami swoi"
kadr z filmu "Sami swoi", reż. Sylwester Chęciński, 1967

“Sami swoi” powracają w prequelu trylogii Sylwestra Chęcińskiego, w którym za kamerą stanie tym razem Artur Żmijewski. Wiemy już, kto wcieli się w role Kargula i Pawlaka, a właśnie ujawniono kolejne nazwiska.

Okazuje się, że odtwórców głównych postaci będzie w nowych “Samych swoich” więcej. Wśród nich znalazł się również aktor, którego widzowie Polsatu mieli okazję poznać dzięki programowi “Twoja twarz brzmi znajomo”.

"Sami swoi" powracają

“Sami swoi” to niepodważalna klasyka polskiej komedii. Perfekcyjna reżyseria Sylwestra Chęcińskiego, przezabawny scenariusz Andrzeja Mularczyka i genialne kreacje Władysława Hańczy i Wacława Kowalskiego sprawiły, że obraz stał się nieśmiertelnym hitem.

Pierwowzór doczekał się dwóch kontynuacji, które również spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Po śmierci aktorów, który wcielali się w postaci Kargula i Pawlaka nikt nie podejrzewał jednak, że ktokolwiek odważy się zmierzyć z tą historią po raz wtóry.

Gwiazda "Na Wspólnej" poprowadzi "Nasz nowy dom"? Widzowie ją uwielbiają, unika afer

Kto zagra w nowych "Samych swoich"?

Na niebezpieczne niczym chodzenie po linie igranie z klasykiem zdecydował się jednak Artur Żmijewski, który na podstawie scenariusza autora pierwowzoru kręci właśnie prequel kultowego obrazu.

Film, który opowiadać będzie o losach bohaterów sprzed wydarzeń opisanych w “Samych swoich” zdołał zgromadzić też iście gwiazdorską obsadę. W roli Pawlaka zobaczymy Zbigniewa Zamachowskiego, Kargula odegrać ma zaś Mirosław Baka. Okazuje się, że nie będą pozostawieni z zadaniem udźwignięcia tych kreacji samymi sobie.

Dwóch Kargulów i dwóch Pawlaków

Fabuła przewiduje bowiem, by podobnie jak w “Zenku” Jana Hryniaka, zaprezentować widzom młodsze i starsze wersje głównych bohaterów. Jak dowiedział się portal Naekranie.pl, zobrazowanie tych pierwszych będzie zadaniem Adama Bobika (Pawlak) i znanego z “Twoja twarz brzmi znajomo” Karola Dziuby (Kargul).

Co ciekawe, w filmie Artura Żmijewskiego pojawi się również znana z drugiej i trzeciej części “Samych swoich” Anna Dymna. Jak zdążyła już zdradzić aktorka, będzie miała okazję wcielić się w postać prababci odgrywanej niegdyś przez siebie roli Ani Pawlakówny-Adamiec.

Zobacz zdjęcia:

Zbigniew Zamachowski.jpg
fot. KAPiF
Mirosław Baka.jpg
fot. KAPiF
Adam Bobik.jpg
fot. KAPiF
Karol Dziuba.jpg
fot. KAPiF
Anna Dymna.jpg
fot. KAPiF

Źródło: naekranie.pl