Zygmunt Szych Żródło: Facebook.com/ Tarnów wiadomości

Nie żyje znany dziennikarz i autor wielu książek Zygmunt Szych

16 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Lokalne media przekazały przykrą wiadomość - nie żyje Zygmunt Szych. Dziennikarz i autor kilkunastu publikacji książkowych zmarł 16 marca 2021 roku w godzinach porannych. Swoją pracą i talentem czynił tarnowską publicystykę lepszą. Przyczyna śmierci publicysty pozostaje nieznana. Środowisko dziennikarskie pogrążyło się w wielkim smutku.

  • Nie żyje Zygmunt Szych
  • Lokalne media żegnają uzdolnionego dziennikarza
  • Przez lata poświęcał się współpracy z tarnowskimi tygodnikami oraz serwisami informacyjnymi

Nie żyje Zygmunt Szych. Przykre doniesienia trafiły do mediów we wtorek 16 marca. Koledzy po fachu ze smutkiem żegnają dziennikarza, publicystę, autora i laureata kilkunastu nagród oraz wyróżnień w ogólnopolskich konkursach reportażowych. Smutna wieść w szczególny sposób dotknęła dziennikarzy z Tarnowa, z którymi Zygmunt Szych pracował przez wiele lat.

Zygmunt Szych nie żyje. “To dla nas bardzo smutny dzień”

Zygmunt Szych związał swą karierę zawodową przede wszystkim z Tarnowem. To właśnie lokalne tarnowskie media informowały dziś o śmierci dziennikarza. Stosowny wpis pojawił się między innymi na Facebooku.

Jak przekazano, dzień śmierci Zygmunta Szycha jest wyjątkowo przykry zwłaszcza dla przedstawicieli tarnowskich mediów. Odejście dziennikarza było dużym, niespodziewanym ciosem. Pod wpisem zaroiło się od wyrazów smutku i wirtualnych zniczy.

- To dla nas bardzo smutny dzień. Nasz redakcyjny kolega, przyjaciel, tarnowski dziennikarz, Zygmunt Szych nie żyje. Trudno nam w to uwierzyć, ciężko z tym żyć - czytamy w social mediach.

Żona Michała Wiśniewskiego wdała się w dyskusję z internautamiŻona Michała Wiśniewskiego wdała się w dyskusję z internautamiCzytaj dalej

Podano także datę pogrzebu Zygmunta Szycha. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek o godzinie 12:00. Ciało dziennikarza spocznie na cmentarzu w Klikowej w Tarnowie.

Wzór godny naśladowania

Zygmunt Szych zapisze się w pamięci wielu jako znakomity dziennikarz, publicysta oraz członek Krajowego Klubu Reportażu. Szych rozwijał karierę zawodową, pracując w redakcjach “Dziennika Polskiego”, “Gazety Krakowskiej” oraz tygodników regionalnych, również tygodniku TEMI.

Na swoim zawodowym koncie Zygmunt Szych ma również pracę z portalami informacyjnymi takimi jak: Tarnów.in i IKC Tarnów. Na początku lat 80 ubiegłego wieku Zygmunt Szych zaskarbił sobie przychylność czytelników dzięki publikacji felietonów z cyklu “Szachowanie Szychem".

Na pracy Zygmunta Szycha będą mogły wzorować się następne dziennikarskie pokolenia. Koledzy i koleżanki po fachu zapamiętają go jako prawdziwie uzdolnionego autora. Pisarskie zacięcie miało nie opuszczać go aż do ostatniego dnia życia.

- Odszedł jeden z ostatnich Mistrzów Słowa, dziennikarskie środowisko Tarnowa stało się bez wątpienia uboższe - czytamy na portalu temi.pl.

Zygmunt Szych urodził się w Będzinie, lata dzieciństwa spędził w Dąbrowie Górniczej. Angażował się w promocję miasta Tarnowa i starał się urozmaicać rzeczywistość przestrzeni publicznej. Dziennikarz odszedł, dożywając wieku 70 lat.

To dla nas bardzo smutny dzień. Nasz redakcyjny kolega, przyjaciel, tarnowski dziennikarz, Zygmunt Szych nie żyje....

Opublikowany przez Tarnów wiadomości Wtorek, 16 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Temi, Facebook

Następny artykuł