Swiatgwiazd.pl
Friz idolem polskiej młodzieży

youtube.com/ Karol Friz Wiśniewski

25-letni Karol Wiśniewski idolem młodzieży. Lody Ekipy, której on przewodniczy, okazały się hitem

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Karol Wiśniewski, znany szerzej polskiej młodzieży jako Friz, w lutym tego roku skończył dopiero 25 lat, a mimo to już od dobrych kilku lat zarabia niewyobrażalne krocie. Kanał na YouTube i projekt Ekipa, tworzony z grupą przyjaciół, przynió

  • Od nastolatka do młodej gwiazdy internetu

  • Friz jednym z popularniejszych i lepiej zarabiających młodych twórców internetowych

  • Projekt Ekipa źródłem ogromnego sukcesu

  • Lody Ekipy znikają ze sklepów

Pierwszy film na kanale Friza pojawił się w 2010 roku, czyli gdy ten miał zaledwie 14 lat. Młody mieszkaniec Krakowa szybko jednak odstawił YouTube na dalszy plan, choć kilkukrotnie do niego powracał. Ostatecznie to październik 2017 roku okazał się dla niego przełomową datą. Wówczas Karol opublikował film o dość chwytliwym dla wyświetleń tytule "Zabijam kumpla prank".

Szybko okazało się, że nagrany z dużą dozą żartu materiał stał się hitem, a rzesza subskrybentów Karola z dnia na dzień rosła w nieprawdopodobnym tempie. Systematyczność i ciężka praca włożona w coraz to ciekawsze materiały pozwoliły mu zdobyć sporą popularność.

Projekt Ekipa wywrócił życie Friza do góry nogami

Zmotywowany wzrastająca popularnością Friz szybko opracował doskonałą receptę na sukces. W 2018 roku razem z grupą przyjaciół wystartował z projektem Ekipa.

Z początku plan zakładał jedynie wspólne zamieszkanie w bajecznej wilii i tworzenie filmów codziennie przez okrągły rok. Z biegiem czasu projekt stał się dla nich czymś więcej - chociaż od jego rozpoczęcia minęły trzy lata, Ekipa wciąż mieszka ze sobą i wdraża w życie kolejne przedsięwzięcia.

Dla przeszło 4-milionowej widowni, jaką Friz zgromadził na swoim kanale, paczka przyjaciół stworzyła sklep Ekipatonosi z gadżetami i ubraniami. Śmiało można stwierdzić, że o Karolu Wiśniewskim, choć raz usłyszało każdy nastolatek w Polsce.

Ostatnimi czasy do swojego programu zaprosił go nawet sam król TVN-u, Kuba Wojewódzki. Obecnie nie jest tajemnicą, że zaledwie 25-letni Karol jest jednym z lepiej zarabiających twórców internetowych.

Chłopak nie zatraca się jednak w sławie i bogactwie, a zarobione pieniądze sukcesywnie inwestuje w nowe projekty. Kilka tygodni temu polski rynek niemal wywrócił się do góry nogami, a to za sprawą lodów Ekipy, powstałych przy współpracy z marką Koral dostępnej na polskim rynku od przeszło 40 lat.

Lody 25-letniej gwiazdy internetu podbijają rynek

Śmietankowe? Truskawkowe? Z polewą? A może rożki czekoladowe? O tych tradycyjnych smakach zapomniał kilka tygodni temu niemal każdy nastolatek w Polsce. Na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych lodów dostępnych obecnie na rodzimym rynku plasują się... lody Ekipy.

Nieprawdopodobny popyt na lody Ekipa, zwłaszcza ze strony dzieci i młodzieży, niejako "zmusił" firmę Koral do uruchomienia dodatkowej linii, która już od przyszłego tygodnia wydatnie zwiększy moce produkcyjne. Szał na lody "Ekipa" przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - lody sprzedają się co najmniej 300 proc. lepiej, niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy - komentuje w rozmowie z Money Piotr Gąsiorowski.

Sklepy masowo zamawiają rozsławione lody, a młodzi klienci wykupują je w ułamku sekundy. Ich cena to około 2 zł. Gdyby tego było mało, lody okazały się na tyle rozchwytywane, że w sieci już możemy znaleźć oferty wystawionych na sprzedaż... papierków po wspominanych słodkościach.

Licytacje, które jeszcze nie dobiegły końca, już gromadzą tysiące złotych. Wygląda na to, że trwająca od kilku lat sława Friza dopiero nabiera rozpędu.

Chcesz wiedzieć, co mamy do powiedzenia na temat Ekipy i rozsławionych lodów? Koniecznie obejrzyj poniższy film.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Ewa Skibińska pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani komentują

  • Dzieci Lecha Wałęsy przeciwko sobie w sądzie. "Mam nadzieję, że ta gehenna wreszcie się skończy"

  • Andrzej Piaseczny powiedział, jak się czuje. Padły słowa o konsekwencjach

Źródło: Money, YouTube

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Weronika Wasiak

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Życie gwiazd

Poznajecie? Teraz ma 64 lata. Donald Tusk w dzieciństwie zachwycał burzą loków

Czytaj więcej >
Edyta Pazura

Życie gwiazd

Szczęśliwa Edyta Pazura podzieliła się radosną nowiną: "Otóż oficjalnie jestem doktorantką"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Gwiazda TVP jest w ciąży. Wielkie zmiany w życiu Hanny Konarowskiej

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska

Życie gwiazd

„Dorota, jak mi nie pomożesz, to umrę”. Katarzyna Grochola prosi córkę o pomoc w remoncie

Czytaj więcej >
Katie Piper

Życie gwiazd

Katie Piper została oblana kwasem. Przeszła już 400 operacji plastycznych

Czytaj więcej >
Aleksandra Kwaśniewska

Życie gwiazd

Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła widzów Dzień dobry TVN

Czytaj więcej >