Swiatgwiazd.pl

Piotr Molecki/East News

Dzieci Lecha Wałęsy w sądzie. Rodzina liczy na odwyk alkoholowy dla Sławomira

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Natalia Niewczas
  • Rodzina Lecha Wałęsy miała spotkać się w sądzie

  • Bliscy Sławomira Wałęsy chcą, by mężczyzna trafił na przymusowy odwyk

  • Parę lat temu rodzina byłego prezydenta zmierzyła się z ogromną osobistą stratą

Lech Wałęsa to żywa legenda. Działacz związkowy, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były polski prezydent obecnie boryka się z problemami natury osobistej. Chodzi o przykrą sytuację w rodzinie - w centrum sprawy tkwi alkoholowy nałóg Sławomira Wałęsy, drugiego syna polityka. Obecnie toczy się proces sądowy w sprawie wysłania mężczyzny na odwyk. Ten jednak staje okoniem, nie zjawił się w wyznaczonym terminie na sali.

Trudności osobiste Lecha Wałęsy. Rodzina liczy na odwyk dla Sławomira

Lech Wałęsa od 1969 roku trwa w związku małżeńskim z Danutą. Para doczekała się łącznie ośmiu pociech - czterech synów (Bogdana, Sławomira, Przemysława i Jarosława) oraz czterech córek (Magdaleny, Anny, Marii i Brygidy).

Największym zainteresowaniem ze strony mediów cieszy się drugi syn polityka, Sławomir Wałęsa. Swego czasu w sieci było niezwykle głośno o kradzieży, jakiej potomek Lecha Wałęsy miał dopuścić się w 2018 roku. Przypomnijmy, że Sławomir nie chciał uiścić należności w wysokości 20 złotych za świeczkę zapachową.

W mediach pojawiają się również doniesienia dotyczące alkoholowego nałogu, z jakim zmaga się Sławomir Wałęsa. To właśnie alkoholowy problem był katalizatorem sprawy sądowej, w jaką obecnie uwikłana jest rodzina Lecha Wałęsy. Bliscy Sławomira chcą, by ten trafił na odwyk.

W we wtorek 13 kwietnia 2021 roku w sądzie zjawiła się Magdalena, najstarsza córka byłego prezydenta. Kobieta zeznawała przeciwko bratu. Drugim świadkiem na sali był mąż Magdaleny, Lech.

- Mam nadzieję, że ta gehenna wreszcie się skończy - mówiła do towarzyszącego jej małżonka córka Lecha Wałęsy tuż przed wejściem na salę rozpraw.

Podczas gdy siostra Sławomira Wałęsy wygląda końca trudności, sam Sławomir nie zamierza pojawiać się na odwyku. Dowodem tego jest sam w sobie fakt, iż syn byłego prezydenta nie pojawił się na rozprawie w wyznaczonym terminie. W rozmowie z Super Expressem mężczyzna wyjawił, że był już na dwóch odwykach i na tym zamierza zakończyć wizyty na oddziałach. Zapowiada, że jeśli sąd zdecyduje się przymusowo wysłać go w to miejsce, z domu będą musieli wyciągać go funkcjonariusze.

Tragedia w rodzinie Wałęsów

O czym nie każdy wie, w 2017 roku zmarł jeden z synów byłego prezydenta. Lech Wałęsa żegnał syna Przemysława; przykre informacje dotarły do mediów w styczniu.

Media donosiły wówczas, że ciało syna polityka zostało znalezione w jego mieszkaniu w Gdańsku. To właśnie Sławomir Wałęsa wyjawił, że jego brat, Przemysław, również borykał się z nałogiem alkoholowym. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich; spekulowano, że przyczyną śmierci Przemysława Wałęsy był “niezdrowy tryb życia”.

Źródło: PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Jacek Stachurski postanowił zmienić branżę. Już ruszył z nowym biznesem

  • Dorota Szelągowska szczerze o swojej traumie. Przeżyła dramat

  • Bohaterka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" odpowiada internautom na hejt

Źródło: SuperExpress, Pudelek, Gazeta Pomorska

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzymuje zatrważająco niską rentę. Ledwo starcza na życie
Czytaj więcej >

Plotki

Uczestniczka "Milionerów" poległa na jednym pytaniu. Związane było z polskim poetą
Czytaj więcej >

Plotki

Agnieszka Kotońska dementuje plotki na temat operacji plastycznych. Gwiazda otwarcie oznajmiła, jaka jest prawda
Czytaj więcej >

Plotki

Anna Lewandowska zdradziła fragment utworu, który wraz z mężem uwielbia. Czy wszystkim się spodoba?
Czytaj więcej >

Plotki

Ostatnie odcinki "Nasz nowy dom". Widzowie czekają na nowy program, który ma go zastąpić na pewien czas
Czytaj więcej >

Plotki

Anna Popek zaatakowana przez psa we własnym ogrodzie. Niezręczną sytuację zarejestrowała kamera
Czytaj więcej >
Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]