Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > 91-letnia Sława Przybylska w "Tańcu z Gwiazdami"? Zdradza, czy wystąpi
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 09:18

91-letnia Sława Przybylska w "Tańcu z Gwiazdami"? Zdradza, czy wystąpi

Sława Przybylska
fot. KAPiF

Sława Przybylska ma dziś 91 lat, a mimo tego dalej jest pełna werwy. Jak sama zdradziła zaproponowano jej udział w “Tańcu z Gwiazdami”. Czy zobaczymy ją w najnowszej edycji show?

Kariera Sławy Przybylskiej

Sława Przybylska urodziła się w 1933 roku. Już w czasach szkolnych interesowała się muzyką. Zadebiutowała na scenie pod koniec lat 50. XX wieku, a w 1957 roku zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia. Ogólnopolską popularność przyniósł jej utwór "Pamiętasz, była jesień", który zaśpiewała rok po otrzymaniu swojej pierwszej nagrody. Piosenka ta znalazła się w filmie "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa.  

W trakcie swojej długiej i bogatej kariery Przybylska wystąpiła w wielu produkcjach, śpiewając utwory w językach takich jak rosyjski, hiszpański i jidysz. Za swoje zasługi dla polskiej kultury została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

91-letnia Sława Przybylska zdradza sekret swojej świetnej formy. Nie do wiary, skąd czerpie energię! "One mają moc" Pałys o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Tam się rozgrywał dramat

Sława Przybylska uwielbia tańczyć

Sława Przybylska w rozmowie z “Super Expressem” wyjawiła, że uwielbia tańczyć. 91-letnia gwiazda uwielbia brzmienia południowe. To dzięki aktywności fizycznej jest w tak dobrej formie. Jak twierdzi, taniec jest dla niej tak ważny jak śpiew. 

Jak słyszę dobrą muzykę, a szczególnie rytmy południowe, to zaczynam tańczyć. Cały czas jestem w ruchu i to nie pozwala mi zachować kondycję – mówiła na początku roku – Codziennie tańczę. Mam taką jedną piosenkę w repertuarze, gdzie mam okazję potańczyć. Dla mnie taniec jest też takim imperatywem jak śpiewanie, ponieważ jeśli słyszę dobrą muzykę, to niezależnie od tego, gdzie jestem, to tańczę – uśmiecha się Sława Przybylska w rozmowie z „Super Expressem".

Wyjawiono, że gwiazda dostała propozycję udziału w popularnym show. 

Sława Przybylska dostała propozycję udziału w "Tańcu z Gwiazdami"

Sława Przybylska zdradziła, że zaproponowano jej udział w “Tańcu z Gwiazdami”. Artystka odmówiła, a jak sama zdradziła, za jej odpowiedzią kryło się to, że nigdy nie zatańczy. Wyjawiła, że tańczy jedynie sama dla siebie. 

Proponowano mi „Taniec z Gwiazdami”, ale odmówiłam… Powiedziałam, że “na razie – nie”, a „na razie to znaczy, że nigdy – śmieje się piosenkarka - To wymaga tak ogromnej pracy, że w tej chwili nie mam na to czasu. Mam wiele koncertów… Tańczę prywatnie zupełnie. 

Zdradziła, że to przyroda inspiruje ją do tańca. 

Jak wstaję rano i widzę, jak brzoza tańczy z wiatrem, to ja też z nią tańczę. Uczę się od brzozy, od przyrody. Przyroda jest naprawdę wielką mądrością, z której możemy czerpać siłę. Ja z brzozą rozmawiam i się do niej tulę. Ona jest jak tancerka, taka smukła, ma taką białą, piękną korę, a te liście na wietrze po prostu tańczą. Trzeba się uczyć tańca i życia od przyrody – mówi Sława Przybylska ”Super Expressowi".

Chcielibyście zobaczyć Sławę Przybylską w “Tańcu z Gwiazdami”?

 

Sława Przybylska, fot. KAPiF
Sława Przybylska, fot. KAPiF
Sława Przybylska, fot. KAPiF
Sława Przybylska, fot. KAPiF