Aleksander Kwaśniewski Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Znana jest kwota emerytury, jaką pobiera Aleksander Kwaśniewski

16 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Wiemy, na jaką comiesięczną wypłatę z tytułu świadczeń emerytalnych może liczyć Aleksander Kwaśniewski. Łącznie z dożywotnią pensją prezydencką na konto byłego prezydenta Polski ma wpływać naprawdę spory pieniądz. Tymczasem on sam wydaje się niezbyt zadowolony z wysokości gromadzonych w ten sposób środków. Jak przekazał podczas jednego z wywiadów: “dorabiamy, mówiąc krótko”, mając na myśli siebie oraz pozostałych byłych prezydentów naszego kraju.

  • Znamy wysokość emerytury Aleksandra Kwaśniewskiego
  • Już parę lat temu kwota znacznie wykraczała poza 2 tys. złotych
  • Dodatkowo były prezydent pobiera pieniądze z racji sprawowanego dawniej urzędu
  • Na swój los od jakiegoś czasu narzeka inny były prezydent, Lech Wałęsa

15 listopada 2021 roku Aleksander Kwaśniewski skończy 67 lat. Oznacza to, że od ładnych paru lat byłemu prezydentowi naszego kraju przysługują świadczenia emerytalne. Choć dla wielu kwota, jaka regularnie zasila konto polityka to jedynie marzenie, on sam twierdzi, że, choć nie zamierza narzekać, pieniądz ten nie jest wystarczający i nie gwarantuje poczucia bezpieczeństwa.

Emerytura Aleksandra Kwaśniewskiego

Głośny w ostatnim czasie temat emerytur wśród polskich osób publicznych powraca, tym razem pod postacią Aleksandra Kwaśniewskiego. Polityk przeszedł na emeryturę dobrych parę lat temu, a pierwsze informacje o wysokości prognozowanych świadczeń emerytalnych byłego prezydenta docierały do mediów już w 2015 roku.

Prognozowana wysokość emerytury Aleksandra Kwaśniewskiego wynosiła wówczas nieco ponad 2,5 tys. złotych. Warto zaznaczyć, iż przez ostatnie lata podana kwota najprawdopodobniej wzrosła w wyniku waloryzacji. Liczby widniejące na prognozie nie były jednak satysfakcjonujące dla byłego prezydenta Polski.

- Otrzymałem prognozę mojej emerytury. Wyliczono, że będę otrzymywał 2600 złotych. Ta kwota nie daje elementarnego poczucia bezpieczeństwa - oznajmił przed laty Aleksander Kwaśniewski.

Nie żyje znany dziennikarz i autor wielu książek Zygmunt SzychNie żyje znany dziennikarz i autor wielu książek Zygmunt SzychCzytaj dalej

Co warto zaznaczyć, jako była “głowa państwa” Aleksander Kwaśniewski już po 50. roku życia mógł liczyć na comiesięczny zastrzyk gotówki. Po odejściu z urzędu regularnie otrzymywał wpłaty w wysokości ok. 6,5 tys. złotych netto. Aleksander Kwaśniewski podkreślał, iż stara się nie marudzić, lecz, jak zaznaczył, do zagranicznych, emerytowanych prezydentów nadal mu daleko.

- Nie narzekamy, ale nie jest to porównywalne z Barackiem Obamą. Także dorabiamy, mówiąc krótko, dorabiamy - mówił niegdyś w rozmowie z Polsat News, mając na myśli pozostałych byłych prezydentów naszego kraju.

Nie tylko Aleksander Kwaśniewski dorabia po prezydenturze

Jak widać, słowa Aleksandra Kwaśniewskiego sprzed lat okazały się prawdziwe. Nie on jeden nie jest zadowolony z wysokości pobieranych świadczeń emerytalnych. O czym ostatnio głośno w mediach, na podobne bolączki “cierpi” Lech Wałęsa.

W rozmowie z “Wprost” laureat Pokojowej Nagrody Nobla miał przyznać, że przed pandemią COVID-19 aktywnie troszczył się o dorobek finansowy swojej rodziny, dorabiając, gdzie się dało. Teraz możliwości zarobkowe znacznie się skurczyły, a do dyspozycji Lecha Wałęsy pozostaje kwota 5-6 tys. emerytury, jaką co miesiąc ma otrzymywać.

- Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy, bo jeździłem i dorabiałem. Mam dużą rodzinę, mogłem na wiele rzeczy pozwalać rodzinie i sobie, a teraz to się zakończyło. Nie gromadziłem środków, bo jestem idealistą, a nie materialistą - tłumaczył Lech Wałęsa.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt, o2.pl

Następny artykuł