Swiatgwiazd.pl
Andrzej Seweryn kończy 75 lat

TRICOLORS/East News

Andrzej Seweryn kończy 75. lat. Ile razy brał ślub?

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Andrzej Seweryn obchodzi 75. urodziny. Wybitny aktor, któremu rozpoznawalność przyniosła między innymi "Ziemia Obiecana" Andrzeja Wajdy, ma za sobą wiele burzliwych relacji z kobietami. Artysta aż pięć razy stawał na ślubnym kobiercu. J

  • Andrzej Seweryn zrobił niesłychaną karierę w kraju i za granicą

  • Aktor nie zawsze umiał pogodzić pracę z życiem rodzinnym

  • W 2015 roku po raz piąty stanął na ślubnym kobiercu

  • Dziś artysta kończy 75 lat. Życzenia złożył mu nawet Andrzej Duda

Życie prywatne Andrzeja Seweryna z pewnością mogłoby stać się inspiracją dla niejednego reżysera filmowego. Aktor przez wiele lat dzielił je między Polską a Francją. Na stałe powrócił do kraju dopiero w 2010 roku. Niedługo później spotkał miłość swojego życia.

Oszałamiająca kariera Andrzeja Seweryna

Andrzej Seweryn urodził się 25 kwietna 1946 roku w niemieckim mieście Heilbronn. Jego dzieciństwo od początku związane było jednak z Warszawą, gdzie chodził do szkół, a z czasem rozpoczął studia aktorskie. W 1968 roku publiczność po raz pierwszy zobaczyła go na scenie.

Andrzej Seweryn ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Dziś w jego dorobku znajdują się produkcje polskie i zagraniczne. W 1980 roku aktor wyjechał bowiem do Francji, skąd długo nie mógł wrócić ze względu na stan wojenny. Za granicą rozwinął swoją karierę.

Obecnie na koncie Andrzeja Seweryna znajduje się wiele wspaniałych ról. Widzowie znają go z takich produkcji jak „Rojst”, „Sęp”, „Krawiec” czy „Człowiek z Żelaza”. Dla Polaków aktor na zawsze pozostanie także Maksem z „Ziemi Obiecanej” Andrzeja Wajdy.

Burzliwe życie miłosne

Choć kariera Andrzeja Seweryna od początku zmierzała w dobrym kierunku, nie można powiedzieć tego o jego życiu prywatnym. Aktor pięć razy mówił „tak”. Swoją pierwszą żonę poznał w 1968 roku. Bogumiła Blajfer brała wówczas udział w tym samym proteście studenckim.

Małżeństwo Andrzeja i Bogumiły nie przetrwało próby czasu. Aktor rozwiódł się z żoną w 1973 roku, a wtedy na jego drodze pojawiła się Krystyna Janda. Artyści od razu się sobie spodobali. Jeszcze w tym samym roku stanęli na ślubnym kobiercu, a niedługo po tym na świecie pojawiła się ich córka Maria.

- Andrzej Seweryn był w Szkole Teatralnej asystentem Tadeusza Łomnickiego, ale uczył inną grupę. Widywałam go tylko na korytarzach i bardzo mi się podobał – pisała Janda w książce „Gwiazdy mają czerwone pazury”.

Mimo wielkiego zauroczenia i szaleńczej miłości związek aktorów również zakończył się rozwodem. Jak tłumaczyła Krystyna Janda, jej mąż był zbyt pochłonięty swoją pracą. W pewnych momentach miał zapominać o tym, że ona nie jest jedynie żoną i matką, a także marzy o karierze aktorskiej. To zupełnie ich poróżniło.

Po rozwodzie z Krystyną Jandą aktor znalazł się we Francji. Oprócz rozkwitu kariery postanowił ułożyć sobie także życie prywatne. Żenił się dwukrotnie – pierwszy raz z aktorką Laurence Bourdil, z którą doczekał się syna Yanna, a drugi z aktorką Mireille Maalouf, która urodziła mu syna Maximiliena.

Zagraniczne małżeństwa również zakończyły się niepowodzeniem, a aktor w końcu wrócił do Polski. To wtedy w jego życiu pojawiła się Katarzyna Kubacka. W 2015 roku prezes Fundacji Sztuki Filmowej „Taki jestem” i producentka Festiwalu Filmów – Spotkań Nie Zwykłych w Sandomierzu została żoną aktora. Para do dziś wiedzie spokojne i szczęśliwe życie.

Andrzej Sewery kończy 75 lat

Dziś Andrzej Seweryn obchodzi swoje 75. urodziny. Wybitnemu aktorowi życzenia złożył między innymi Andrzej Duda. Dedykowany mu wpis ukazał się na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

- W imieniu Rzeczypospolitej dziękuję Panu za ogromnie cenny wkład w dokonania polskiego teatru i kina oraz za wspaniałe rozsławianie kultury polskiej w świecie – czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Czołowa gwiazda odchodzi z "Na dobre i na złe". Decyzja zapadła

  • Izabela Janachowska przeżyła dramat. Konieczna była interwencja policji

  • Niebywałe nagranie z Kasią Cichopek i mężem w roli głównej trafiło do sieci

Źródło: Plejada, Twitter, filmpolski.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Iza Małysz po "Tańcu z gwiazdami" wybrała się na stację benzynową

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Internauci skrytykowali aplikację Kamila Durczoka. "Totalne dno"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Stefano Terrazzino wskazał, jaki błąd Iza Małysz popełnia w tańcu

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Robert Lewandowski odebrał złotego buta. Na gali pojawiła się też Ania

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje bohaterka "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Zbigniew Zamachowski ciepło skomentował małżeństwo z Aleksandrą Justą

Czytaj więcej >