Anna Przybylska Żródło: screen instagram.com/aniablond

Kolejna tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Nie żyje jej ojczym, Benedykt Wietrzykowski

22 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Siostra i mama aktorki poinformowały o ogromnej osobistej stracie. Odszedł Benedykt Wietrzykowski, ojczym Anny Przybylskiej. Smutna wiadomość dotarła do mediów 22 lutego.

  • Rodzina Anny Przybylskiej przekazuje przykre informacje
  • Nie żyje ojczym aktorki, Benedykt Wietrzykowski
  • Mężczyzna od lat działał w Stowarzyszeniu Gdynian Wysiedlonych

Kolejny cios dla rodziny Anny Przybylskiej. Krewni aktorki żegnają się z Benedyktem Wietrzykowskim, ojczymem aktorki. Bliscy upamiętnili zmarłego mężczyznę między innymi za pomocą wpisów w mediach społecznościowych. Benedykt Wietrzykowski zmarł w wieku 82 lat.

Rodzina Anny Przybylskiej pogrążona w żałobie. Nie żyje ojczym aktorki

W poniedziałek 22 lutego siostra Anny Przybylskiej, Agnieszka Kubera, powiadomiła internautów o śmierci członka rodziny. O śmierci Benedykta Wietrzykowskiego informowała również jego małżonka, pani Krystyna. Wszystko za pomocą serwisu Instagram, z którego pochodzą wykorzystane w artykule zdjęcia.

- Panie Prezesie !!! Benedykcie Będziesz patrzył na swój UKOCHANY POMNIK z góry (zachowano pisownie oryginalną - przypis red.) - czytamy w social mediach.

Kobieta opatrzyła wpis zdjęciem odsłoniętego w 2014 roku pomnika Gdynian Wysiedlonych, do którego powstania przyczynił się właśnie ojczym Anny Przybylskiej. Siostra aktorki opublikowała natomiast wspólne zdjęcie Benedykta Wietrzykowskiego z żoną. Fotografia należy do rzadkich; mężczyzna, choć aktywnie działał na rzecz miasta Gdynia, unikał błysku fleszy.

Córkę Natalii Kukulskiej już porównuje się do Anny Jantar. Dziewczyna stawia pierwsze kroki w branży muzycznejCórkę Natalii Kukulskiej już porównuje się do Anny Jantar. Dziewczyna stawia pierwsze kroki w branży muzycznejCzytaj dalej

- Żegnamy Cię Benku - napisała Agnieszka Kubera.

Działalność Benedykta Wietrzykowskiego

Ojczym Anny Przybylskiej pojawił się w życiu aktorki po śmierci jej ojca, Bogdana, który cierpiał z powodu choroby onkologicznej. Benedykt Wietrzykowski urodził się w 1939 roku w Gdyni i to w tym mieście spędził całe życie. Przez ponad 20 lat sprawował funkcję prezesa Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych.

Benedykt Wietrzykowski aktywnie dbał o to, by pamięć o wydarzeniach z czasów drugiej wojny światowej nie przeminęła. Angażował się w organizację sesji naukowych i pogadanek dotyczących przymusowych wysiedleń mieszkańców Pomorza. Prowadzone przez ojczyma Anny Przybylskiej Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych odpowiada za publikację publikacji książkowych i filmów dokumentalnych poruszających ten temat.

-Pamięć o tych wydarzeniach trzeba kultywować, bo często ludzie już o nich zapominają, a niejednokrotnie też zmieniają fakty. My robimy wszystko, aby tak było. Ale czy Bóg nam na to pozwoli i zdążymy, trudno - mówił na antenie Radia Gdańsk w 2019 roku.

W 2013 roku mężczyzna otrzymał medal Pro Partia. To odznaczenie przyznawane w podziękowaniu za szczególne zasługi jednostki w kultywowaniu pamięci o walce Polski o niepodległość. Media podają, że Benedykt Wietrzykowski odszedł w niedzielę 21 lutego. Obecnie nieznane pozostają data uroczystości pogrzebowej oraz miejsce jego pochówku.

Instagram 1

Źródło: instagram.com/agulka2002

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post, Dzień Dobry TVN, o2.pl, Radio Gdańsk

Następny artykuł