nie żyje Anna Majer Żródło: screen Facebook.com/Związek Artystów Scen Polskich

Związek Artystów Scen Polskich przekazał tragiczne wieści. Nie żyje wybitna tancerka Anna Majer

22 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Tragiczne doniesienia mediów, nie żyje Anna Majer. Przykre informacje o śmierci artystki przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Stosowna notatka pojawiła się na oficjalnym profilu ZASP na Facebooku w niedzielę 21 lutego.

  • 21 lutego 2021 roku odeszła Anna Majer
  • Przykre wieści jako pierwszy przekazał Związek Artystów Scen Polskich
  • Artystka udzielała się w teatrach między innymi jako tancerka i choreograf

Nie żyje Anna Majer. Artystka odeszła w niedzielę 21 lutego; oficjalna przyczyna jej śmierci pozostaje nieznana. Anna Majer spełniała się jako tancerka, choreograf i pedagog tańca. Żegnali ją między innymi koledzy i koleżanki z branży związani z ZASP (Związek Artystów Scen Polskich).

Nie żyje Anna Majer. "Odeszła od nas nasza Droga Koleżanka"

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj odeszła od nas nasza Droga Koleżanka - Anna Majer - tymi słowami rozpoczyna się wpis opublikowany na oficjalnym facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich. W dalszej części notatki ZASP przypomina, że Anna Majer odnalazła swą artystyczną przestrzeń przede wszystkim w tańcu, choreografii oraz reżyserii.

- Zadebiutowała jako choreograf na scenie Opery Śląskiej, przygotowując „Bolero” Ravela. Spektakl zachwycił publiczność i krytyków, został nagrodzony Złotą Maską - czytamy w mediach społecznościowych.

Pod słowami pożegnania ZASP pojawiły się wyrazy żalu i wspomnienia. Wielu internautów doskonale pamięta bowiem postać Anny Majer z osobistych spotkań, które miały miejsce między innymi przy okazji prowadzonych przez nią zajęć taneczno-ruchowych.

Dawid Narożny kolejny raz publicznie atakuje żonę. Wspomniał o komornikachDawid Narożny kolejny raz publicznie atakuje żonę. Wspomniał o komornikachCzytaj dalej

- Będzie nam Jej brakowało… - kończy wpis Związek Artystów Scen Polskich.

Działalność zawodowa Anny Majer

Zawodowy debiut Anny Majer przypadł na lata 90 ubiegłego wieku. Przez lata artystka była związana z wieloma ostojami kultury, w tym Operą Wrocławską, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Teatrem Rozrywki czy Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Zajmowała się realizacją autorskich spektakli oraz partii choreograficznych w przedstawieniach dramatycznych.

Tworzyła choreografię do takich znanych spektakli jak „Kot w butach” czy „Kopciuszek”. Prowadziła liczne warsztaty taneczne, pracując z różnymi grupami wiekowymi. W jednym z bytomskich teatrów spotykała się na zajęciach baletowych z najmłodszymi. To nie jedyne, za co w szczególny sposób Anna Majer zapisze się w sercach mieszkańców tego miasta.

- Przez wiele lat działa społecznie na rzecz naszego miasta w Stowarzyszeniu Ligi Kobiet Nieobojętnych, współpracowała także z Bytomskim Uniwersytetem III Wieku, gdzie dzieliła się swoją pasją do sztuki. W pamięci tych, którzy znali artystkę zachowa się jako osoba ciepła, życzliwa, kochająca sztukę i ludzi - wspomina zmarłą artystkę Urząd Miejski w Bytomiu.

Anna Majer poświęcała się również nauczaniu studentów z Akademii Muzycznej w Katowicach. Z jej osobą mieli okazję zapoznać się także słuchacze Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim. Co warte odnotowania, dzięki niej na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach powstał całkowicie nowy kierunek studiów: artystyczne formy aktywności ruchowej.

ZASP

Źródło: Facebook.com/Związek Artystów Scen Polskich

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: TVP Info, Facebook, Dziennik Zachodni

Następny artykuł