Swiatgwiazd.pl
Artur Barciś prosi o pomoc

TRICOLORS/East News

Artur Barciś wspiera chorego Tymonka. Potrzeba pół miliona złotych na leczenie chłopca

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Artur Barciś prosi o pomoc. Aktor udostępnił w sieci zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Tymona. Chłopiec cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Koszt rehabilitacji, operacji i leków jest ogromny. Mały wojownik potrzebuje aż pół miliona

  • Trwa walka o zdrowie niespełna dwumiesięcznego Tymonka

  • Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę – wrodzoną łamliwość kości

  • Artur Barciś prosi w social mediach o pomoc

W czwartek wieczorem na facebookowym profilu Artura Barcisia pojawił się link do zbiórki dla małego Tymona. Choć chłopiec jest niezwykle dzielny, sam nie poradzi sobie z chorobą. Aktor postanowił poprosić o pomoc internautów.

Artur Barciś wspiera Tymona w walce z chorobą

Aktor, którego widzowie doskonale znają z serialu „Ranczo”, nie opatrzył udostępnionej zbiórki żadnym komentarzem. Bez zbędnych słów przekazał link internautom z nadzieją, że to poszerzy grono pomocników małego Tymona. I tak się stało.

Obserwatorzy profilu Artura Barcisia z wielkim sercem podeszli do zbiórki na rzecz chorego chłopca. Post aktora został udostępniony już ponad sto razy. Mimo to na koncie Tymona wciąż wiele brakuje do osiągnięcia upragnionego celu.

Tymonek walczy z nieuleczalną chorobą

Zbiórka pieniędzy dla małego Tymona została zorganizowana w serwisie zrzutka.pl. Jej celem jest aż pół miliona złotych. Na ten moment udało się uzbierać ponad 36 tysięcy złotych. Dobrzy ludzie cały czas dorzucają na konto chłopca kolejną istotną cegiełkę.

Zebrane pieniądze pozwolą Tymonowi i jego rodzicom na bezproblemowe przeprowadzenie operacji, regularne uczęszczanie na rehabilitację, a także na zakup wszystkich niezbędnych leków. Każdy z tych czynników jest dla chłopca i jego najbliższych niezwykle ważny. Tymon cierpi bowiem na wrodzoną łamliwość kości.

- Moje kości są delikatne jak porcelana i ulegają deformacji, zrastając się. Lekarze uświadomili moich rodziców, że czeka mnie bardzo długie leczenie, a moja rehabilitacja będzie musiała odbywać się przez całe moje życie – czytamy w opisie zbiórki.

Urodził się ze złamaniami

Tymonek przyszedł na świat 12 marca 2021 roku. Choć ciąża miała przebiegać książkowo, chłopiec urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym i licznymi złamaniami – żeber, nóg, ręki i obojczyka. Lekarze zareagowali natychmiast i wysłali matkę z noworodkiem do szpitala w Gdańsku. Tam padła diagnoza.

Wrodzona łamliwość kości zawładnęła życiem Tymona i jego rodziców. Będąc w szpitalu, chłopiec przeszedł już dwa zapalenia płuc. Lekarze wciąż poddają go kolejnym badaniom.

Los niespełna dwumiesięcznego chłopca wzruszył Artura Barcisia, który udostępniając zbiórkę, już pomógł mu w walce o zdrowie. Każdy z internautów może zrobić to samo.

https://zrzutka.pl/5cwz2v

Opublikowany przez Artura Barcisia Czwartek, 22 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”

  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami

  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: Facebook, zrzutka.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Agata Młynarska w środku tłumu na warszawskim lotnisku bije na alarm: "Sytuacja zagrożenia"

Czytaj więcej >

Plotki

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

Czytaj więcej >

Plotki

Ania Lewandowska apeluje o zwiększenie aktywności fizycznej u dzieci

Czytaj więcej >

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z przeszłości. Wspomina słowa mamy

Czytaj więcej >

Plotki

Wyjątkowy sezon "Nasz nowy dom". Produkcja pokaże znacznie więcej, niż dotychczas

Czytaj więcej >

Plotki

Niepokojące wieści o Zbigniewie Zamachowskim. Jest przytłoczony mieszkaniem samotnie

Czytaj więcej >