Bartek Jędrzejak z "Dzień Dobry TVN" otworzył się na temat depresji. "Dwa lata leczenia, brania leków"
Bartek Jędrzejak jest jednym z prezenterów "Dzień Dobry TVN". Przeważnie zajmuje się przedstawieniem prognozy pogody, choć zaangażowaniem wykazał się w wielu innych rolach. Niedawno przyznał, że natłok obowiązków potrafił go złamać.
Udział w śniadaniówce wiąże się z wieloma wyzwaniami i to już o wczesnej godzinie. Bartek Jędrzejak od lat daje z siebie wszystko, by zadowolić widzów oraz produkcję. Stres miał dla niego negatywne skutki.
Bartek Jędrzejak o pracy w "Dzień Dobry TVN"
Dla dziennikarza czas pracy zaczyna się już o świcie. Wielogodzinne przygotowania do wejścia na antenę zupełnie zmieniły jego styl życia.
— Oczy otwieram już około godziny piątej. O ósmej rano zaczynamy "Dzień dobry TVN", a ja godzinę wcześniej muszę być na planie. I bardzo często wstaję kilka minut przed dźwiękiem budzika. Niestety, dzieje się tak również, kiedy mam wolny dzień i mogę pospać dłużej — przyznał w "Życiu na Gorąco".
Głowa dziennikarza powiedziała w końcu "Dość!"
Natłok obowiązków i zainteresowanie medialne jego osobą z czasem dało się mu we znaki. Chcąc sprostać oczekiwaniom innych, zaniedbywał samego siebie. Pewnego dnia doszedł do granicy wytrzymałości.
— Mówię o tym głośno, otwarcie, choć na początku miałem z tym pewien kłopot. Ale teraz mam to już gdzieś. Przeszedłem depresję i nerwicę lękową. Dwa lata leczenia, brania leków, trzy lata psychoterapii — wyznał.
Dziś otwarcie mówi o gorszych dniach
Przyznanie się przed sobą i innymi jest jednym z najcięższych punktów walki z depresją. Bartek Jędrzejak pewnie mówi jednak o źródłach pomocy, które pomogły mu się podnieść w najcięższych etapach. Dziś może robić to co kocha, jednocześnie dbając o samego siebie.
— Najważniejsze, żeby jak najszybciej otrzymać odpowiednią pomoc . Przede wszystkim od psychiatry, który nas zbada, zdiagnozuje i zapisze leki. Później niezbędny jest psycholog, który pomoże zrozumieć, dlaczego pojawiła się depresja. Ważni są też ludzie wokół — przyznał.
Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:
– 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,
– 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
– 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
– 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,
– 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,
– 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Zobacz zdjęcia:
Źródło: Życie na Gorąco