gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" Żródło: Materiał organizacji społecznej "Pogotowie dla Zwierząt"; screen youtube.com/Pogotowie dla Zwierząt

Bartosz Żukowski ceni sobie prywatność

22 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Niby każdy go zna, ale tak naprawdę nikt nic o nim nie wie - mowa o jednym z czołowych gwiazdorów sitcomu “Świat według Kiepskich”. Bartosz Żukowski unika mediów jak ognia i niechętnie wypowiada się na temat życia prywatnego. To, co z pewnością o nim wiadomo, to fakt, iż obecnie jest w 4 dekadzie życia i ma za sobą nieudane małżeństwo, którego oficjalnie wciąż nie udało się zakończyć.

  • Bartosz Żukowski trzyma media z dala od życia prywatnego
  • Aktor od kilku lat próbuje rozwieść się z Ewą Coll
  • W wolnych chwilach lubi szukać wytchnienia za sterami samolotu

“Świat według Kiepskich” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Sitcom króluje na antenie od marca 1999 roku, bawiąc tysiące widzów od ponad dwóch dekad. Równie popularny jak sama produkcja jest kultowy już śmiech serialowego Waldka - on sam jednak, choć równie rozpoznawalny i charakterystyczny, pozostaje w medialnym cieniu od lat. Wielu nie ma nawet pojęcia, które urodziny Bartosz Żukowski będzie obchodził w tym roku. Tutaj postanawiamy pospieszyć z pomocą i odpowiedzieć na zadane pytanie.

Gwiazdor “Świata według Kiepskich” pilnie strzeże prywatności

9 czerwca 2021 roku odtwórca roli Waldka z serialu “Świat według Kiepskich” skończy 46 lat. To akurat nie była trudna zagadka, zważywszy na fakt, iż tego typu podstawowe dane zwykle oferuje nawet Wikipedia. To, co figuruje jako zdecydowanie mniej powszechna wiedza dotycząca aktora, to między innymi kwestia układów Żukowskiego z matką jego córeczki.

Gwiazdor “Świata według Kiepskich” przez jakiś czas był związany z Ewą Coll. Para doczekała się córeczki Poli urodzonej w 2009 roku. Dziewczynka z miejsca podbiła serce Bartosza Żukowskiego.

- Kiedy urodziła się Pola, byłem w trakcie prób do spektaklu. Stwierdziłem, że córka mnie potrzebuje i powiedziałem reżyserowi, że muszę się wycofać... Przeprosiłem grzecznie, ale wiedziałem, że nie chcę stracić ani sekundy z jej życia - wspominał w jednym z nielicznych wywiadów.

Kinga Duda jest szczęśliwie zakochanaKinga Duda jest szczęśliwie zakochanaCzytaj dalej

Oddany córeczce aktor postanowił rzucić wszystko i wyjechać za granicę, by w pełni poświęcić się być może najważniejszej dla niego roli - roli ojca. Wiąże się z tym pewna zabawna anegdota. Podczas jego kilkuletniej nieobecności w mediach rozpowszechniła się bowiem plotka, że gwiazdor “Świata według Kiepskich” nie żyje. Bartosz Żukowski miał zginąć w wypadku motocyklowym - incydent ten jedynie podkreśla, jak mało wiemy na temat prywatnego życia aktora.

Po dłuższej przerwie od zawodu Bartosz Żukowski wrócił do gry w “Świecie według Kiepskich”. O czym nie każdy wie, w jego związku przestało się jednak układać. Sprawa rozwodowa Ewy Coll i Żukowskiego toczy się nieprzerwanie od kilku lat. Kością niezgody ma być w tym przypadku między innymi kwestia opieki nad córką. Aktor starał się o uzyskanie pełnej opieki nad Polą. Tymczasem Ewa Coll utrzymuje, że “w spadku” przypadło jej spłacanie długów gwiazdora sitcomu.

- Dopiero kończę spłacać ponad 50 tysięcy złotych za leasing jego auta, a już zadłużył mnie na następne 30 tysięcy - przekazywała niegdyś żona aktora.

Lecę, bo chcę

W przerwie od batalii z (prawie) byłą małżonką gwiazdor “Świata według Kiepskich” chętnie wsiada do kokpitu. Od 2012 roku Bartosz Żukowski jest dumnym posiadaczem licencji pilota. Kto wie, jak potoczyłyby się jego losy, gdyby odkrył w sobie żyłkę do latania nieco wcześniej?

- Dla mnie to fantastyczne oderwanie od codziennych problemów. Gdybym 20 lat temu miał tyle odwagi i przekonania, że mogę to osiągnąć, dziś nie byłbym aktorem, ale pilotem - komentował niegdyś aktor.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Interia, Pudelek

Następny artykuł