Swiatgwiazd.pl
Piotr_ikonowicz

Jakub Kaminski/East News

Brat Magdy Gessler prosi o wsparcie finansowe

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Magda Gessler jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych postaci polskiej telewizji. Okazuje się, że jej znany brat popadł w kłopoty - choć jeszcze niedawno był o krok od podjęcia ważnej funkcji państwowej, teraz prosi internautów o pomoc finansową.

  • Brat Magdy Gessler to znany działacz społeczny

  • Piotr Ikonowicz niedawno miał szanse zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich

  • Teraz prosi internautów o pomoc finansową, by kontynuować swoją działalność

Brat Magdy Gessler ostatnimi czasy przebił się do głównych mediów. Parę miesięcy temu głośno było o jego kandydaturze na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, niedawno ruszył jego własny program interwencyjny w telewizji Polsat. Okazuje się, że działacz społeczny ledwo łączy koniec z końcem - poprosił swoich obserwatorów o pomoc finansową.

Kim jest znany brat Magdy Gessler?

Piotr Ikonowicz to brat znanej restauratorki. Znany jest głównie ze swojej działalności polityczno-społecznej. Jest działaczem społecznym, zajmuje się pomocą osobom zagrożonym nielegalną eksmisją z mieszkań.

Od lat jest związany z lewicą - z ramienia tego ugrupowania niedawno kandydował na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Niestety przez brak poparcia ze strony Prawa i Sprawiedliwości oraz większości posłów Platformy Obywatelskiej nie objął stanowiska.

Zdecydował się rozpocząć bardziej medialną działalność. Niedawno głośno było o nowym programie Polsatu ,,Wolni od długów", który jest prowadzony przez Ikonowicza (więcej tutaj). Tam przed kamerami zajmuje się tym, co robi za darmo od lat - pomocą osobom w potrzebie.

Choć wydawałoby się, że po tak głośnych dokonaniach brat Magdy Gessler może sobie pozwolić na swobodną działalność, okazuje się, że działacz ma problemy finansowe.

Kożuchowska

Mąż Małgorzaty Kożuchowskiej spotykał się kiedyś ze znaną piosenkarką

CZYTAJ DALEJ

Brat Magdy Gessler zwraca się z prośbą o pomoc

Na swoim profilu na Facebooku opublikował link do popularnego serwisu wspomagającego finansowanie twórców - Patronite. Do postu dołączył wyjaśnienia, na co potrzebne jest wsparcie finansowe.

- Mam 24 godziny i dzielę je między sen i pomaganie ludziom. Staram się pomóc jak największej liczbie osób i to wiąże się oczywiście również z dużymi technicznymi kosztami - tłumaczy.

Na koncie Ikonowicza znaleźć możemy dwie zbiórki - jedną poświęconą codziennym wydatkom działacza, drugą nazwana funduszem transportowym. Jako osoba, która od dekad pracuje za darmo, pomagając osobom w potrzebie, brat Magdy Gessler nie ma pieniędzy nawet na najbardziej potrzebne rzeczy, jak benzyna czy jedzenie.

- Potrzebuję tych pieniędzy na czynsz, utrzymanie i benzynę. To (...) pozwoli mi utrzymać rodzinę oraz prowadzić dalej pełną parą działalność Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich - możemy przeczytać.

Na stronie zbiórki jednak można zauważyć, że cieszy się dużym wsparciem - na ten moment Ikonowicz ma już 399 wspierających.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Super Express


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >