Czesław Niemen Żródło: screen youtube.com/Mindowe

Czesław Niemen poznał drugą żonę w klubie. Niezwykła historia miłości

16 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Czesław Niemen pierwszy raz spotkał drugą ze swoich żon, Małgorzatę Krzewińską, w Wytwórni Filmów Fabularnych. Do ich następnego spotkania w jednym z klubów musiało upłynąć trochę czasu. Uczucie, którego dowodem były narodziny dwójki dzieci, ostatecznie narodziło się w warszawskim “Remoncie”.

  • Czesław Niemen był dwukrotnie żonaty
  • Pierwsze małżeństwo muzyka z Marią Klauzunik zakończyło się rozwodem
  • Po pewnym czasie artysta odnalazł szczęście u boku Małgorzaty Krzewińskiej
  • Para poznała się w klubie “Remont”

Postać Czesława Niemena od razu budzi skojarzenia z muzyką. Nic w tym dziwnego - kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów jest uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sceny muzycznej. O czym nie każdy wie, znany przede wszystkim ze znakomitego talentu wokalnego Czesław Niemen stawał na ślubnym kobiercu dwa razy.

Pierwsze małżeństwo Czesława Niemena

Na przyjście ogromnego zawodowego sukcesu Czesław Niemen musiał w swoim życiu poczekać. Problemy finansowe nie pozostały bez znaczenia w przypadku pierwszego małżeństwa legendarnego muzyka. Kompozytor poślubił Marię Klauzunik w wieku nastoletnim.

Początki ich związku sięgają późnych lat 50 ubiegłego wieku. Czesław Niemen poznał swą pierwszą żonę w wieku 17 lat - Maria Klauzunik była o rok młodsza. W 1958 roku postanowili wziąć ślub cywilny; kilka miesięcy później zdecydowali się powiedzieć sobie sakramentalne “tak”.

Niedługo małżonkowie powitali na świecie potomka - córeczkę Marię, którą rodzina pieszczotliwie nazywała “Misią”. Nie wszystko we wspólnym życiu pary układało się jednak pomyślnie. Na drodze do szczęścia stanęła im wymuszająca rozłąkę bieda. Podczas gdy pierwsza żona Czesława Niemena mieszkała wraz z córką w żeńskim internacie, on sam zatrzymał się w piwnicy Liceum Muzycznego w Gdańsku.

Nie żyje Faustine Nogherotto, gwiazda Nie żyje Faustine Nogherotto, gwiazda "Star Academy". Kobieta poddała się eutanazjiCzytaj dalej

- Na początku odwiedzał mnie i córkę w naszej kawalerce, płacił alimenty, ale dla mnie to było za mało. Chciałam, by był z nami, ale każde z nas zaczęło iść własną drogą - relacjonowała w jednym z wywiadów Maria Klauzunik.

Ostatecznie małżeństwo rozpadło się na początku lat 70, para uzyskała rozwód. Czesław Niemen skupił się wówczas na rozwoju kariery. Nie wiedział, że w jego życiu niebawem miała pojawić się Małgorzata Krzewińska.

Związek Czesława Niemena z Małgorzatą Krzewińską trwał aż do śmierci muzyka

Cztery lata po rozwodzie z pierwszą żoną Czesław Niemen ponownie postanowił wstąpić w związek małżeński. Jego wybranką była Małgorzata Krzewińska. Gdy para się poznała, Małgorzata miała zaledwie 17 lat.

Ich pierwsze spotkanie odbyło się w Wytwórni Filmów Fabularnych. Na łamach magazynu “Gala” druga żona Czesława Niemena zgodziła się opowiedzieć o pamiętnych chwilach z początku ich znajomości. Uczucie przyszłych małżonków na dobre zapoczątkował ich pobyt w klubie “Remont”.

- Pierwszy raz zobaczyłam Czesława w Wytwórni Filmów Fabularnych na Chełmskiej. (...) Mijaliśmy się. Zaintrygował mnie, ale się nie obejrzałam. Nie chciałam mu dać powodu do satysfakcji, że jakaś małolata ogląda się za artystą. Czesław potem mi powiedział, że wtedy przystanął i patrzył za mną. Miał nadzieję, że się odwrócę. Po jakimś czasie z projektantką Grażyną Haase i koleżankami poszłyśmy po pokazie do Remontu. On też tam był. Grażyna nas poznała. Zaczęliśmy rozmawiać, tańczyć i tak już zostało - relacjonowała Małgorzata Niemen-Wydrzycka.

Małżonkowie doczekali się narodzin dwóch córek: Natalii i Eleonory. Życie rodziny nie było jednak usłane różami. Podczas jednego z wywiadów dorosła już Natalia Niemen przyznała, że brakowało jej obecności ojca.

- Przez lata miałam poczucie, że tata poświęca nam niewiele czasu, że muzyka, sztuka była dla niego najważniejsza. Głównie pracował: komponował, nagrywał, jednym słowem tworzył, a wtedy każdy z domowników musiał być cicho jak mysz. Niestety, niewiele rozmów ze mną przeprowadził, bardzo tego żałowałam - mówiła córka artysty.

Małżonkowie przeżyli wspólnie niemal 3 dekady. Rozłączyła ich dopiero śmierć muzyka, która nastąpiła w 2004 roku. Za przyczynę zgonu piosenkarza uznaje się nowotwór węzłów chłonnych.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Viva!, Onet

Następny artykuł