Czy Wojciech Modest Amaro ma dzieci? Żródło: wikipedia.org/Fryta73

Czy Wojciech Modest Amaro ma dzieci?

20 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Wojciech Modest Amaro ma dzieci? Restaurator bacznie strzeże swojej osobistej sfery i mówi o niej raczej niewiele.

Czy Wojciech Modest Amaro ma dzieci? Grono sympatyków restauratora jest naprawdę szerokie i z roku na rok rośnie coraz bardziej, dlatego nic dziwnego, że wielu z nich dopytuje o szczegóły z jego życia osobistego. Sam Amaro zdaje się jednak niechętnie o tym mówić.

Wbrew rodzicom osiągnął wielki sukces

12 lutego 1972 roku w Sosnowcu na świat przyszedł Wojciech Modest Amaro, dziś jeden z popularniejszych kucharzy i restauratorów w Polsce. Jego rodzice nie chcieli jednak, żeby spełniał się w gastronomii, dlatego pod ich wpływem skończył technikum elektroniczne.

Dopiero później zdecydował się wyjechać do Wielkiej Brytanii, by spełnić swoje marzenie. Tam miał okazję szkolić się pod okiem prawdziwych mistrzów kuchni, a dzięki zdobytej wiedzy już kilka lat później mógł otworzyć swoją własną restaurację w Warszawie Atelier Amaro. Ta, jako pierwsza restauracja w Polsce, otrzymała gwiazdkę Michelin.

Święcący triumfy kucharz i restaurator był też jurorem w programie kulinarnym Top Chef emitowanym na antenie Polsatu, a także był gospodarzem programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia.

Nie tylko życie zawodowe Wojciecha Modesto Amaro przynosi mu szczęście, ale też życie prywatne. Chociaż on sam skrupulatnie selekcjonuje wszystkie osobiste informacje, jakimi decyduje się podzielić, wiadomo, że w 2012 roku poślubił ukochaną Agnieszkę, z którą po dziś dzień wiedzie zgrane małżeństwo.

Po odhaczeniu listy materialnych rzeczy: domu, samochodu, sporządzeniu spisu najlepszych restauracji na świecie, w których jadłem, dotknąłem wewnętrznej pustki. Postawiłem sobie pytanie: "Co dalej?" - opowiadał w jednym z wywiadów.

Czy Wojciech Modest Amaro ma dzieci?

Nie jest tajemnicą, że ukochana restauratora ma dwie córki, Karolinę i Zuzannę, z poprzedniego związku, które Modest Amaro traktuje, jak swoje własne. Ponadto, para doczekała się też własnych latorośli.

W 2019 roku na świecie pojawił się chłopiec, który otrzymał imię Gabriel - to drugi syn Wojciecha i Agnieszki. Wcześniej również urodził im się chłopiec, któremu nadali imię Nicolas.

Znany restaurator wychowuje więc czworo dzieci, choć biologicznie ojcem jest tylko dwójki z nich.

Następny artykuł