Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci? Żródło: wikipedia.org/Jarosław Kruk

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci?

20 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci? Choć nie ma go już wśród nas, jego życie niezmiennie budzi ogromne poruszenie i zaciekawienie w opinii publicznej.

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci? Śmierć legendarnego muzyka pogrążyła w żałobie nie tylko jego krewnych, ale też przyjaciół i tysiące oddanych fanów. Co wiemy o życiu prywatnym wokalisty?

Legenda polskiej muzyki

Zbigniew Wodecki urodził się w Szpitalu Miejskim im. Gabriela Narutowicza w Krakowie 6 maja 1950 roku. Jego ojcem był Józef Wodecki, trębacz orkiestry symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, a matką Irena Wodecka, sopranistka. Muzyk miał też starszą o dziewięć lat siostrę Elżbietę, wiolonczelistkę i solistkę operetki krakowskiej.

Zaraz po skończeniu szkoły Zbigniew zaczął odnosić pierwsze sukcesy w muzyce. Zadebiutował w 1972 roku i od razu zyskał uznanie w oczach słuchaczy. W latach 80. święcił największe triumfy, a słowa uznanie spływały do niego do ostatniego dnia.

W ciągu całej swojej muzycznej kariery Zbigniew Wodecki wydał 8 albumów, 4 albumy kompilacyjne, 2 świąteczne, 2 pocztówki dźwiękowe i 10 singli.

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci?

Życie prywatne legendarnego muzyka od samego początku budziło ogromne zaciekawienie w opinii publicznej. 30 czerwca 1971 roku Wodecki poślubił ukochaną Krystynę, z którą był do końca swoich dni, choć kolorowa prasa niejednokrotnie rozpisywała się o jego rzekomych romansach.

Małżeństwo doczekało się trojga dzieci. Jedyny syn muzyka, Paweł, zajął się fizjoterapią. Prywatnie pasjonuje się sportem - regularnie ćwiczy i dba o swoje zdrowie fizyczne. Często chodzi po górach i ma dwie córki.

Starsza córka Wodeckiego, Joanna, ukończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich – Policealną Szkołę Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji. Kształciła się m.in. w Chorwacji. Prywatnie interesuje się kolekcjonowaniem instrumentów oraz podróżami.

Młodsza córka Wodeckich, Katarzyna, ukończyła produkcję filmową, chociaż obce nie jest jej również projektowanie wnętrz. Do szaleństwa zakochała się w Nigelu z Wielkiej Brytanii, z którym założyła rodzinę. Mężczyzna przeprowadził się dla niej do Polski.


Zbigniew Wodecki odszedł więc jako kochający mąż, przykładny ojciec, oddany przyjaciel i idol tysięcy słuchaczy.

Następny artykuł