Swiatgwiazd.pl
Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci?

wikipedia.org/Jarosław Kruk

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci?

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci? Choć nie ma go już wśród nas, jego życie niezmiennie budzi ogromne poruszenie i zaciekawienie w opinii publicznej.

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci? Śmierć legendarnego muzyka pogrążyła w żałobie nie tylko jego krewnych, ale też przyjaciół i tysiące oddanych fanów. Co wiemy o życiu prywatnym wokalisty?

Legenda polskiej muzyki

Zbigniew Wodecki urodził się w Szpitalu Miejskim im. Gabriela Narutowicza w Krakowie 6 maja 1950 roku. Jego ojcem był Józef Wodecki, trębacz orkiestry symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, a matką Irena Wodecka, sopranistka. Muzyk miał też starszą o dziewięć lat siostrę Elżbietę, wiolonczelistkę i solistkę operetki krakowskiej.

Zaraz po skończeniu szkoły Zbigniew zaczął odnosić pierwsze sukcesy w muzyce. Zadebiutował w 1972 roku i od razu zyskał uznanie w oczach słuchaczy. W latach 80. święcił największe triumfy, a słowa uznanie spływały do niego do ostatniego dnia. 

W ciągu całej swojej muzycznej kariery Zbigniew Wodecki wydał 8 albumów, 4 albumy kompilacyjne, 2 świąteczne, 2 pocztówki dźwiękowe i 10 singli. 

Czy Zbigniew Wodecki miał dzieci?

Życie prywatne legendarnego muzyka od samego początku budziło ogromne zaciekawienie w opinii publicznej. 30 czerwca 1971 roku Wodecki poślubił ukochaną Krystynę, z którą był do końca swoich dni, choć kolorowa prasa niejednokrotnie rozpisywała się o jego rzekomych romansach. 

Małżeństwo doczekało się trojga dzieci. Jedyny syn muzyka, Paweł, zajął się fizjoterapią. Prywatnie pasjonuje się sportem - regularnie ćwiczy i dba o swoje zdrowie fizyczne. Często chodzi po górach i ma dwie córki.

Starsza córka Wodeckiego, Joanna, ukończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich – Policealną Szkołę Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji. Kształciła się m.in. w Chorwacji. Prywatnie interesuje się kolekcjonowaniem instrumentów oraz podróżami.

Młodsza córka Wodeckich, Katarzyna, ukończyła produkcję filmową, chociaż obce nie jest jej również projektowanie wnętrz. Do szaleństwa zakochała się w Nigelu z Wielkiej Brytanii, z którym założyła rodzinę. Mężczyzna przeprowadził się dla niej do Polski.

Zbigniew Wodecki odszedł więc jako kochający mąż, przykładny ojciec, oddany przyjaciel i idol tysięcy słuchaczy.

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >