Daria Trafankowska Żródło: eastnews & TRICOLORS

Wspomnienie o śp. Darii Trafankowskiej

3 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Od śmierci Darii Trafankowskiej minęło niespełna 17 lat. Życie nagle odebrała jej poważna choroba onkologiczna. Dziś grób aktorki, na której widok machinalnie uśmiechało się niegdyś wielu Polaków, stanowi przykry obrazek. Próżno szukać tam świeżych kwiatów i palących się zniczy.

  • Znana z serialu “Na dobre i na złe” Daria Trafankowska zmarła w 2004 roku
  • Aktorka zmagała się z poważną chorobą onkologiczną
  • Widok grobu serialowej “Danusi” może wyciskać z oczu łzy

Daria Trafankowska, nazywana również “Duśką” i, żartobliwie, “Matką Boską Trafankowską”, zasłynęła przede wszystkim dzięki pracy na planie serialu “Na dobre i na złe”. Serialowa oddziałowa Danusia szybko zaskarbiła sobie przychylność tysięcy telewidzów. Zagorzali fani produkcji TVP z pewnością pamiętają moment, w którym wątek sympatycznej pielęgniarki zakończył się nagle w 2004 roku. Z odejściem Darii Trafankowskiej z ekipy “Na dobre i na złe” wiązały się jej poważne kłopoty zdrowotne, jakich ostatecznie organizm aktorki nie zdołał przezwyciężyć.

Daria Trafankowska nagle zniknęła ze srebrnego ekranu. Aktorka zmagała się z rakiem

Daria Trafankowska, podobnie jak jej serialowy odpowiednik, w środowisku znajomych była znana z tego, że zawsze troszczyła się o innych. Jak sama mówiła w jednym z wywiadów, misja niesienia pomocy zakorzeniła się w niej bardzo głęboko.

- Od dziecka mam zakodowane poczucie, że jak ktoś wyciąga rękę i o coś prosi, to nie wolno mu odmówić - przyznała niegdyś gwiazda serialu “Na dobre i na złe”.

W pewnym momencie swojego życia to Daria Trafankowska pilnie potrzebowała jednak pomocy - chodziło o pilną interwencję medyków. Lekarze przekazali jej zatrważające wieści, Daria Trafankowska cierpiała na raka trzustki.

Zarobki Danuty HoleckiejZarobki Danuty HoleckiejCzytaj dalej

Nowotwór złośliwy trzustki jest uznawany za “cichego mordercę”. Bardzo rzadko sygnalizuje swą obecność w ciele pacjenta i zwykle jest diagnozowany w późnym stadium rozwoju, co wiąże się z gorszymi rokowaniami dla chorego. Daria Trafankowska stawiła chorobie czoła, przechodząc przez serię chemioterapii. Próbowała leczyć się również za granicą.

Na krótko przed śmiercią Daria Trafankowska udzieliła wywiadu, w którym przekonywała, że nieszczęścia, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, nie odbiły się na jej ogólnym zadowoleniu z życia. Wspominała między innymi o wdzięczności, jaką czuje do zawsze stojących u jej boku bliskich. Sprawili, że nigdy nie zaznała samotności.

Daria Trafankowska niestety nie zdołała wrócić do zdrowia. Aktorka odeszła dnia 9 kwietnia 2004 roku, dożywając wieku 50 lat. Przyjaciele gwiazdy serialu “Na dobre i na złe” wyjawiają, że zawsze podchodziła do swej pracy z ogromną pasją - nie odmawiają jej także ogromnego aktorskiego talentu i entuzjazmu.

Grób Darii Trafankowskiej to dziś przykry widok

Daria Trafankowska została pochowana na Starych Powązkach w Warszawie. Jak się okazuje, z biegiem lat miejsce jej pochówku pokrywało się brudem i łuną zapomnienia. Na dostępnych w sieci zdjęciach widać, że na nagrobkowej płycie nie płonie już żaden znicz.

Według doniesień mediów pomnik miał zostać wykonany z piaskowca. Budulec ten niestety nie należy do najtrwalszych materiałów. Ząb czasu zdążył odcisnąć na nim pokaźne piętno, dodatkowo podkreślając liczbę umykających od śmierci aktorki niepostrzeżenie lat.

Daria Trafankowska grób.jpg
Autorstwa Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: NaTemat, Onet, Viva!, Top Kraj Life

Następny artykuł