Swiatgwiazd.pl
Królowa Elżbieta II, urodziny

REX/EAST NEWS

Dziś 95. urodziny królowej Elżbiety II. Jest najdłużej panującą głową Wielkiej Brytanii

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Dziś królowa Elżbieta II świętuje swoje 95. urodziny. Chociaż co roku jest to hucznie celebrowany w Wielkiej Brytanii dzień, tym razem monarchini zdecydowała się jedynie na obiad w gronie najbliższych. Zaledwie kilka dni temu pochowała ukochanego m

  • Cały świat żegna księcia Filipa

  • 95. urodziny królowej Elżbiety II w cieniu rodzinnej tragedii

  • Elżbieta II najdłużej panującą głową Wielkiej Brytanii

Od kilku tygodniu świat nie spuszcza wzroku z brytyjskiej rodziny królewskiej. 9 kwietnia 2021 roku z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, któremu szczęśliwie udało się dożyć aż 99 lat - 10 czerwca tego roku świętowałby 100 urodziny.

Śmierć i pogrzeb księcia Filipa

Od czasu śmierci księcia Filipa w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat jego małżeństwa z głową Wielkiej Brytanii, które trwało 74 lata! Chociaż było pełne wzlotów i upadków, Elżbieta II do ostatnich dni ukochanego mogła liczyć na jego wsparcie.

Młodziutka Elżbieta ponoć zakochała się w Filipie od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością. Przez lata wspólnie reprezentowali Wielką Brytanię, aż w końcu 9 kwietnia życie królowej na moment się zatrzymało.

17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa, który z uwagi na panującą epidemię, ale też ostatnią wolę monarchy, wyglądał nieco inaczej, niż zakładano. W uroczystości wzięło udział zaledwie 30 gości z najbliższej rodziny, a trumnę przewieziono zaprojektowanym przez samego księcia Land Roverem.

Ceremonię transmitowały telewizje z całego świata, a przed odbiornikami zasiadło tego dnia miliony widzów. Podczas ostatniego pożegnania z mężem Elżbieta II zostawiła na trumnie liścik, w którym znalazły się słowa "W pełnej miłości pamięci".

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z obchodów swoich urodzin

21 kwietnia dla samej królowej Elżbiety II, jak i wszystkich członków jej rodziny, jest szczególnie ważnym dniem. To właśnie dziś głowa Wielkiej Brytanii świętuje swoje 95. urodziny. Każdego roku z tej okazji organizowano huczne wydarzenia, w których udział brali również poddani. 

Niestety, w tym roku urodziny przyćmiła rodzinna tragedia - królowa zdecydowała się jedynie na obiad w gronie najbliższych krewnych. Tym razem złamana zostanie również coroczna tradycja jubileuszowego portretu.

Z filmu opublikowanego na naszym kanale na YouTube możecie dowiedzieć się, że Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą i najdłużej żyjącą głową państwa na świecie.

Niewielu wie, że w trakcie II wojny światowej Elżbieta II doskonale zapoznała się z tajnikami napraw ciężarówek, jak i samą jazdą. Za czasów swojego panowania monarchini udało się również odwiedzić przeszło 130 krajów... i to bez paszportu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nowe informacje ws. stanu zdrowia Jacka Borkowskiego

  • Brat Barby Kelly ujawnił smutną prawdę o jej problemach

  • TVP wydało pilne oświadczenie ws. rzekomo obraźliwej dekoracji

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Weronika Wasiak

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Cichopek EA

Życie gwiazd

Kasia Cichopek z mężem ogłosili radosne wieści. Niezwykłe zdjęcie trafiło do sieci

Czytaj więcej >
Dorota Gardias

Życie gwiazd

Dorota Gardias szczerze o walce z rakiem. Guza wykryto u niej już dwa lata temu

Czytaj więcej >
Ala Boratyn

Życie gwiazd

Ala Boratyn z "Blog 27" szuka pracy. Wymieniła swoje doświadczenie, nie tylko muzyka

Czytaj więcej >
Junior

Życie gwiazd

Syn Krawczyka wystąpił w programie TVN. Zabrał głos nt. Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >
Karolina Małysz

Życie gwiazd

Karolina Małysz opowiedziała o życiu po ślubie. Wiele rzeczy ją zaskoczyło

Czytaj więcej >
świeczka

Życie gwiazd

Nie żyje znany polski artysta Michał Banaszek

Czytaj więcej >