Królowa Elżbieta II, urodziny Żródło: REX/EAST NEWS

Dziś 95. urodziny królowej Elżbiety II. Jest najdłużej panującą głową Wielkiej Brytanii

21 Kwiecień 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Dziś królowa Elżbieta II świętuje swoje 95. urodziny. Chociaż co roku jest to hucznie celebrowany w Wielkiej Brytanii dzień, tym razem monarchini zdecydowała się jedynie na obiad w gronie najbliższych. Zaledwie kilka dni temu pochowała ukochanego męża, księcia Filipa.

  • Cały świat żegna księcia Filipa
  • 95. urodziny królowej Elżbiety II w cieniu rodzinnej tragedii
  • Elżbieta II najdłużej panującą głową Wielkiej Brytanii

Od kilku tygodniu świat nie spuszcza wzroku z brytyjskiej rodziny królewskiej. 9 kwietnia 2021 roku z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, któremu szczęśliwie udało się dożyć aż 99 lat - 10 czerwca tego roku świętowałby 100 urodziny.

Śmierć i pogrzeb księcia Filipa

Od czasu śmierci księcia Filipa w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat jego małżeństwa z głową Wielkiej Brytanii, które trwało 74 lata! Chociaż było pełne wzlotów i upadków, Elżbieta II do ostatnich dni ukochanego mogła liczyć na jego wsparcie.

Młodziutka Elżbieta ponoć zakochała się w Filipie od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością. Przez lata wspólnie reprezentowali Wielką Brytanię, aż w końcu 9 kwietnia życie królowej na moment się zatrzymało.

Marzena Kipiel-Sztuka w poruszających słowach o pracy nad nowym sezonem Marzena Kipiel-Sztuka w poruszających słowach o pracy nad nowym sezonem "Świata według Kiepskich". Wspomina zmarłych kolegówCzytaj dalej

17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa, który z uwagi na panującą epidemię, ale też ostatnią wolę monarchy, wyglądał nieco inaczej, niż zakładano. W uroczystości wzięło udział zaledwie 30 gości z najbliższej rodziny, a trumnę przewieziono zaprojektowanym przez samego księcia Land Roverem.

Ceremonię transmitowały telewizje z całego świata, a przed odbiornikami zasiadło tego dnia miliony widzów. Podczas ostatniego pożegnania z mężem Elżbieta II zostawiła na trumnie liścik, w którym znalazły się słowa "W pełnej miłości pamięci".

Królowa Elżbieta II zrezygnowała z obchodów swoich urodzin

21 kwietnia dla samej królowej Elżbiety II, jak i wszystkich członków jej rodziny, jest szczególnie ważnym dniem. To właśnie dziś głowa Wielkiej Brytanii świętuje swoje 95. urodziny. Każdego roku z tej okazji organizowano huczne wydarzenia, w których udział brali również poddani.

Niestety, w tym roku urodziny przyćmiła rodzinna tragedia - królowa zdecydowała się jedynie na obiad w gronie najbliższych krewnych. Tym razem złamana zostanie również coroczna tradycja jubileuszowego portretu.

Z filmu opublikowanego na naszym kanale na YouTube możecie dowiedzieć się, że Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą i najdłużej żyjącą głową państwa na świecie.

Niewielu wie, że w trakcie II wojny światowej Elżbieta II doskonale zapoznała się z tajnikami napraw ciężarówek, jak i samą jazdą. Za czasów swojego panowania monarchini udało się również odwiedzić przeszło 130 krajów... i to bez paszportu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł