Swiatgwiazd.pl
Elżbieta Dmoch

Polski tygodnik „Panorama”, nr 31 z 3 sierpnia 1975, okładka / wikimedia

Z zespołem 2 plus 1 osiągnęła niebywały sukces. Co dzieje się dziś z Elżbietą Dmoch?

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Elżbieta Dmoch zyskała uznanie tysięcy Polek i Polaków dzięki współpracy z zespołem 2 plus 1. Kobieta zaskarbiła sobie przychylność fanów wokalnym talentem i ujmującą osobowością. Życie osobiste Elżbiety Dmoch nie było jednak tak bajk

Miłość do muzyki musiała pobrzmiewać w sercu Elżbiety Dmoch już od dzieciństwa. Jak informują media, wokalistka przejawiała talent wokalny od wczesnych lat życia, co rozwijała poprzez uczęszczanie na lekcje śpiewu i uczestnictwo w zajęciach szkoły muzycznej. Sumiennie łączyła pasję z regularną edukacją, by ostatecznie postawić pierwsze kroki na scenie, mając zaledwie “naście” lat. Niestety zamiłowanie do śpiewu nie uchroniło Elżbiety Dmoch przed niepowodzeniami natury osobistej.

Elżbieta Dmoch zniknęła z życia publicznego lata temu. Co dzieje się z wokalistką "2 plus 1"?

Swoje pierwsze kroki w karierze muzycznej Elżbieta Dmoch stawiała jako członkini zespołów “Nieznajomi” i “Warszawskie Kuranty”. W drugiej z wymienionych formacji wokalistka poznała Janusza Kurka, swojego późniejszego męża. Ostatecznie para zdecydowała się na wspólne powołanie projektu “2 plus 1”, co rozsławiło ich na cały kraj.

Grupa “2 plus 1” powstała w 1971 roku w Warszawie. Polacy pokochali muzykę pop, folk rock i folk, na jakiej tworzenie postawili członkowie zespołu. “2 plus 1” oglądali widzowie największych polskich festiwali, a przeboje takie jak “Windą do nieba” czy “Chodź, pomaluj mój świat” nucił cały kraj. W latach 70 i 80 formacja wprost nie miała sobie równych pod względem popularności.

Elżbieta Dmoch w międzyczasie poślubiła Janusza Kurka, para pobrała się w 1973 roku. Niestety życie nie przewidziało dla małżeństwa muzyków z “2 plus 1” szczęśliwego zakończenia. W drugiej połowie lat 80 ubiegłego wieku para rozstała się, uzyskując formalny rozwód.

Rozpad małżeństwa odcisnął trwałe piętno na życiu uzdolnionej Elżbiety Dmoch. Niektóre źródła donoszą, że jeszcze wiele lat po rozwodzie wokalistka “2 plus 1” miała nadzieję na ponowne połączenie z byłym małżonkiem. Niestety wszelkie marzenia zniknęły bezpowrotnie w 1992 roku, gdy lider zespołu niespodziewanie zmarł.

Janusz Kruk odszedł 18 czerwca 1992 roku w Warszawie, przyczyną śmierci był zawał serca. Tragedia zakończyła karierę zawodową Elżbiety Dmoch. Jak donoszą media, jej ostatni, oficjalny publiczny występ miał miejsce w 2002 roku w Łomży, gdzie postanowiła raz jeszcze wykonać najsłynniejsze przeboje ze swojego repertuaru.

Mówi się, że Elżbieta Dmoch zaszyła się po wszystkim w swoich czterech kątach; postanowiła zostawić za sobą nawet relacje z członkami zespołu “2 plus 1”. Gdy w 2005 roku dziennikarze TVN zainteresowali się losem gwiazdy z dawnych lat, kobieta nie wyraziła żadnej chęci na rozmowę.

- Nasze kontakty urwały się. Elżbieta nie chce pomocy i odtrąca każdy życzliwy gest. Dobrze, że chociaż przyjmuje skromną emeryturę, jaką co miesiąc przynosi jej listonosz oraz zaczęła pobierać pieniądze z tantiem - powiedział przed śmiercią Cezary Szlązak, członek “2 plus 1”.

To, jak obecnie wygląda życie Elżbiety Dmoch, pozostaje w dużej mierze niewiadomą. Jedne źródła mówią o tym, że kobieta utrzymuje kontakt jedynie ze swoją siostrą Teresą, inne donoszą, że wokalistka zdołała uporać się z demonami przeszłości i wiedzie względnie spokojne życie, zaszyta na medialnym uboczu. W jednej z nielicznych rozmów z mediami w 2019 roku Elżbieta Dmoch miała zadeklarować, że nigdy nie wróci do kariery piosenkarki.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: viva.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >