Warkocz na ślub? Takie uczesanie to genialny i oryginalny wybór
Fryzury na ślub: Warkocz to genialny wybór! Pomysłów na ślubne fryzury jest tyle, że z łatwością może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak miałybyśmy polecić szczególny rodzaj uczesania, w którym zakochacie się od pierwszego zaplecenia, byłby to warkocz.
Fryzury na ślub: warkocz to genialny wybór! Dlaczego warkocz jest tak trafionym wyborem na ślubną fryzurę? Jakie są rodzaje warkoczy? W niniejszym artykule odpowiemy na wszystkie pytania i przekonamy was, że nie ma piękniejszej fryzury ślubnej niż warkocz.
Fryzury na ślub: warkocz jest modny. Jakie są rodzaje warkoczy?
Jest kilka rodzajów warkoczy – od bardziej klasycznych do bardziej szczegółowych i skomplikowanych. Najsłynniejsze fryzury na ślub warkocz, kok czy Hollywoodzkie fale wciąż walczą o miano ulubionej fryzury kobiet wychodzących za mąż. Jak się okazuje, z roku na rok coraz częściej panien młodych wybiera…warkocz. Nikogo nie powinno to dziwić – warkocz daje praktycznie bezkres możliwości, a wariacji na temat tej fryzury jest tyle, ilu jest stylistów.
Może niedługo bierzesz ślub i zastanawiasz się jakie fryzury na ślub pasują do ciebie najbardziej? A może jesteś zdecydowana na warkocz i chcesz poznać różne jego rodzaje i warianty? Poniżej przygotowałyśmy dla ciebie kilka pomysłów warkoczy ślubnych.
Jakie są najlepsze fryzury z warkoczami na ślub?
TRADYCYJNY WARKOCZ
Do najbardziej znanych rodzajów warkoczy należą: warkocz klasyczny, francuski, holenderski oraz kłos zboża. Jeśli mamy bardzo cienkie włosy, najlepiej wybierzmy kłos, ponieważ dzięki bardzo cienkim i gęsto rozłożonym splotom optycznie zwiększy on objętość naszych włosów. W zwykłe warkocze można wpleść wstążkę, kwiaty czy stroik. Warkocza nie trzeba zaczynać na środku, z powodzeniem można warkocz zacząć z boku, asymetrycznie.
KORONA
Warkocz to idealny wybór na fryzurę ślubną z powodu tego, co można z niego zrobić – dosłownie. Dzięki odpowiedniemu upleceniu włosów, na naszej głowie może pojawić się np. korona. Jak zrobić koronę z warkocza? To bardzo proste – wystarczy zacząć pleść włosy w warkocz tuż przy czole (utworzy się coś na wzór diademu-opaski). Wersja królewska warkocza jest super opcją dla kobiet, które zapuszczają grzywkę i nie wiedzą do końca, co z nią zrobić.
KOSZYCZEK
W tradycji folklorystycznej przyjęło się, że dziewczyna, zanim wyszła za mąż zapuszczała warkocz, który był symbolem jej niewinności i dzieciństwa. W niektórych regionach Słowiańszczyzny po ślubie kobietom obcinano warkocze w całości. Kobieta następnie nakładała na głowę chustkę i oficjalnie stawała się kobietą – jej obcięty warkocz symbolizował jej dzieciństwo, które się skończyło wraz z zamążpójściem.
Koszyczek jest pozostałością po dawnych czasach, kiedy kobiety ujarzmiały swoje włosy zaplatając je w warkocz, a następnie okręcając warkocz wokół głowy tworząc coś na kształt koszyczka. W dzisiejszych czasach kobiety często wykorzystują ten rodzaj splotu w swoich fryzurach na ślub. Wykorzystując wszystkie włosy, warkocz biegnie naokoło głowy, a dodatkowe artystyczne potarganie nadaje uroku i lekkości całej fryzurze . Doskonale tego typu uczesanie sprawdzi się na ślubie w stylu retro czy vintage.
Najlepsze fryzury na ślub: warkocz. Jakie są najpiękniejsze fryzury z warkoczami?
PRECEL
Nasze włosy mogą wyglądać jak wymyślny precel dzięki warkoczom. Jeśli nie jesteśmy pewne jakie fryzury na ślub , a dokładnie jakie rodzaje warkoczy będą pasować do naszej stylizacji, precel może sprawdzić się idealnie. Jeśli nasza suknia jest prosta i klasyczna w kroju, na pewno lepiej będzie wyglądał ciasno zapleciony warkocz-precel.
Jeśli postawimy na nieco potarganego precla, nada on ton bardziej swobodny, zwiewny i rustykalny ton naszej stylizacji. Jak zrobić warkocz w formie precla? Precel zaczyna się jak klasyczny warkocz, a dopiero przy końcu zawija się go i podpina odpowiednio. Można również ozdobić warkocz ozdobami lub kwiatami.
PÓŁ NA PÓŁ
Jeśli tradycyjne fryzury na ślub z użyciem rozpuszczonych włosów bardziej nam odpowiadają, ale nie chcemy zrezygnować z warkoczy, możemy połączyć te dwie fryzury w jedną. Jak to zrobić? Wystarczy zapleść warkocz na wierzchniej części włosów, można też zacząć od włosów , które znajdują się najbliżej czoła. Tak zwane rozwiązanie pół na pół wygląda bardzo ładnie w zestawie z pofalowanymi długimi włosami. Najczęściej kobiety decydujące się na taką fryzurę zaplatają warkocz z tyłu głowy, horyzontalnie. Dlaczego taka opcja jest najbardziej popularna? Zaplecione włosy odsłaniają całą twarz przez co może wydawać się smuklejsza i węższa.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Fryzury na ślub: warkocz jest jedną z najmodniejszych propozycji. Wariantów tego prostego uczesania jest tyle, ilu jest stylistów.
Jednym z najpopularniejszych wariantów klasycznego koka jest połączenie tej fryzury z warkoczem. Efekt jest obłędny!
W tradycji ludowej warkocz był symbolem panieństwa – kiedy kobieta wychodziła za mąż, obcinała swój warkocz i zakładała na głowę chustę na znak bycia żoną.
Mimo iż warkocze są bardzo popularne wśród panien młodych, na warkocz mogą pozwolić sobie tylko kobiety z bardzo długimi włosami.
Koszyczek, korona, pół na pół – to tylko kilka wariantów popularnego warkocza. Choć mogą wydawać się skomplikowane, kiedy zrozumie się podstawy tradycyjnego zaplatania warkoczy, każda fryzura, która opiera się na takim rodzaju uczesania będzie bułką z masłem 😉
ZOBACZ TEŻ:
- Hollywoodzkie loki – jak wyglądać jak gwiazda wielkiego ekranu? Cenne wskazówki
- Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła? Poznaj tajniki fryzjerstwa
- Fryzura dla okrągłej buzi. Modne fryzury, które optycznie wyszczuplą ci twarz
- Jak uzyskać chłodny brąz bez rudych refleksów? Sprawdzone porady
- Fryzury na upalne dni – 8 fryzur, które zrobisz w 5 minut, a wyglądają świetnie