Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Foto > Polskie gwiazdy, które zrobiły coming out. Aktor "Miodowych lat" przyznał się pierwszy
27.06.2023 08:10

Polskie gwiazdy, które zrobiły coming out. Aktor "Miodowych lat" przyznał się pierwszy

Polskich gwiazd, które dokonały coming outu i powiedziały, że są innej orientacji niż heteroseksualna, jest więcej, niż przypuszczacie. W jakich okolicznościach wyszły z szafy? Niektóre deklaracje wywołały bardzo wiele emocji.

Polskie gwiazdy, które zrobiły coming out
Polskie gwiazdy, które zrobiły coming out, fot. KAPiF

Slajd 1 z 9

Fani Dawida Kwiatkowskiego z pewnością znają jego starszego brata, Michała. To właśnie on jako pierwszy stawiał kroki w muzycznym świecie, a także pasją zaraził młodsze rodzeństwo. Karierę rozwijał we Francji, gdzie ujawnił także, że jest gejem.

Obecnie piosenkarz ma za sobą zakończone małżeństwo z producentem muzycznym, Maximem Assenzą. W mediach społecznościowych nie stroni od prywatnych kadrów ukazujących relację z Hiszpanem, Bixentem Simonetem.

Slajd 2 z 9

Gwiazda serialu "M jak miłość" o swoim związku opowiedziała w mediach społecznościowych. To tam udostępniła pierwsze zdjęcie z dziewczyną i od tego czasu sporadycznie pokazuje romantyczną relację. 

Początki jednak nie były łatwe ze względu na rozpoznawalność w produkcji TVP. Aktorka może jednak liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół oraz bardziej otwartych internautów.

Slajd 3 z 9

Piłkarz o własnej orientacji postanowił opowiedzieć na początku bieżącego roku. W mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym dokonał coming outu. Jak podkreślał, ważne jest dla niego życie w miłości bez strachu, uprzedzeń i przemocy.

Tak jak wszyscy inni, chcę też przeżyć swoje życie w wolności. Bez lęków. Bez uprzedzeń. Bez przemocy. Ale z miłością. Jestem homoseksualistą i nie chcę się już ukrywać 

Slajd 4 z 9

Popularny aktor znany m.in. z serialu “Miodowe lata” o swoim życiu prywatnym opowiedział ponad trzy dekady temu, w 1992 roku. Do ujawnienia orientacji nakłoniły go ciągłe spekulacje na temat jego relacji z kobietami. Gwiazdor od dawna tworzy szczęśliwy związek z partnerem, choć o miłosnej sferze woli nie rozmawiać z mediami.

W polskim show-biznesie był przodownikiem w dokonaniu coming outu. Szybko okazało się, że nie jest jedyny.

Slajd 5 z 9

Wnuczka Leszka Millera od dawna otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. Jako osoba panseksualna nie interesuje jej wygląd ani płeć drugiej połówki, by stworzyć z nią związek. Zdecydowane podejście sprawiło, że aktorka wielokrotnie musiała mierzyć się z przykrymi sytuacjami.

Obecnie z większym dystansem podchodzi do ocen internautów na swój temat. W mediach społecznościowych bez obaw pokazuje oblicze prywatności.

Slajd 6 z 9

Tomasz Raczek miewał związki z kobietami, jednak to z dziennikarzem Marcinem Szczygielskim tworzył parę w ciągu ostatnich trzech dekad. O swojej orientacji krytyk filmowy opowiedział w przedmowie książki ukochanego.

Choć duet nie publikuje wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych, sporadycznie można ich zauważyć podczas eventów. Obaj wspierają się w zawodowych wyzwaniach.

Slajd 7 z 9

Choć do piosenkarza w przeszłości wzdychały tłumy kobiet, jego serce jest już zajęte. Kilka lat temu gwiazdor dokonał coming outu. Szokujący był dla jego słuchaczy również fakt, że nie ma nic przeciwko otwartym związkom. Przed laty w "Vivie!" otworzył się na ten temat.

Kiedy zatem partner oczekuje od ciebie wyłączności w sferze erotyki, to dla mnie tutaj nie ma negocjacji

Slajd 8 z 9

Jacek Poniedziałek

Poniedziałek wyszedł z szafy w 2005 roku. Długo zwlekał ze względu na swoich bliskich, choć jego znajomi z Warszawy wiedzieli o jego orientacji. Przez 16 lat był w związku z reżyserem Krzysztofem Warlikowskim. Obecnie bierze udział w wielu kampaniach społecznych, związanych z promowaniem akceptacji.

Jako nastolatek miałem dziewczynę i chciałem być heteroseksualistą. Czułem, że będę homoseksualistą, z którego wszyscy będą się śmiać, którego będą poniżać. Pierwotnie traktowałem swój homoseksualizm jako rodzaj fanaberii, wmawiałem sobie, że to przejdzie — wyznał w rozmowie z portalem Onet. 

Slajd 9 z 9

Qczaj

Qczaj, a właściwie Daniel Józef Kuczaj, jest aktorem i trenerem personalnym. W przeszłości jednak jego dzieciństwo nie należało do łatwych. Przy okazji dokonania coming outu, mówiąc o trudnej przeszłości ujawnił, że jako dziecko padł ofiarą molestowania ze strony "przyjaciela rodziny". 

Wyszedł jednak z traum, a nawet odnalazł miłość. Obecnie układa sobie życie u boku tancerza Tomasza Nakielskiego.