Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Górniak, Brzozowski, Chylińska zaśpiewają na weselu. Za ile?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.05.2024 21:43

Górniak, Brzozowski, Chylińska zaśpiewają na weselu. Za ile?

gwiazdy
fot. KAPiF

Które polskie gwiazdy można wynająć, żeby zaśpiewały na weselu? Jest ich całkiem sporo, także wśród sław z najwyższej półki. Jednak ich stawki mogą przyprawić o palpitacje serca. Ile kosztują występy najpopularniejszych gwiazd?

Które polskie gwiazdy można wynająć na wesele?

Polskie gwiazdy, działające w branży muzycznej, zarabiają nie tylko na koncertach i sprzedanych płytach. Wiele z nich można wynająć prywatnie, na wesele lub inną odświętną okazję. Część z nich potrafi zarobić na tym niemałą fortunę, a zwłaszcza te “z wyższej półki”. Wiadomo, że im ktoś jest bardziej znany, tym cennik usług za prywatny koncert jest wyższy.

Wynajęcie znanego piosenkarza czy zespołu może też wiązać się z dodatkowymi kosztami. W jednym z wywiadów Sławomir i Kajra przyznali, że zdarza się im występować na prywatnych uroczystościach, jednak ich organizatorzy muszą spełnić szczególne wymogi techniczne, dotyczące sali czy nagłośnienia. Ile zatem poszczególne gwiazdy życzą sobie za tego rodzaju występ? Niektóre kwoty was zaskoczą! 

Wersow zdradziła, ile zarabia. Dzienna stawka gwiazdy internetu przyprawia o zawrót głowy Tomasz Kammel znalazł lepiej płatną pracę niż w TVP! Wyciekły zarobki. Te sumy robią wrażenie

Ile gwiazdy zarabiają na weselach?

Informacje na temat stawek gwiazd za prywatne koncerty można znaleźć między innymi na portalu Katalogu Artystów. Część z nich mówi jednak otwarcie o kosztach, z jakimi muszą się liczyć potencjalni klienci. Jedną z “najtańszych” sław, jakie można wynająć, jest Norbi. W zeszłym roku w podcaście “Wojewódzki/Kędzierski” przyznał, że za 30-40 minut prywatnego koncertu należy u niego zapłacić od 8 do 10 tysięcy złotych.

Na weselach i innych prywatnych uroczystościach chętnie występuje zespół Masters. Za ich koncert należy już wydać minimum 15 tysięcy złotych. Niemal dwa razy tyle śpiewają sobie grupa Big Cyc (27 tysięcy) i Jacek Stachursky (28 tysięcy złotych). Myślicie, że to dużo? To przeczytajcie, ile kosztuje wynajęcie Agnieszki Chylińskiej i Edyty Górniak, bolesne (dla portfela) szczegóły poniżej.

Gwiazdy występujące na weselach: ranking stawek

Na szczycie rankingu stawek gwiazd, które można wynająć na prywatny występ, znajduje się między innymi Rafał Brzozowski. Gwiazdor TVP zaśpiewa na weselu, ale za minimum 34 tysiące złotych. A wiecie, co łączy Zenka Martyniuka, Edytę Górniak i Agnieszkę Chylińską? Mało kto by zgadł, ale właśnie stawka za wynajem na imprezę. Na ich koncert trzeba bowiem wydać aż 40 tysięcy złotych.

Jeszcze więcej kosztuje wynajęcie zespołu Zakopower. Grupa z Podhala z pewnością zapewni na prywatnej zabawie niezapomniany, góralski klimat, jednak koszt skorzystania z ich usług to nawet 43 tysiące złotych. Przebija ich tylko Sylwia Grzeszczak, za której usługi na scenie zapłacicie 48 tysięcy.

A wy kogo chcielibyście usłyszeć na prywatnym koncercie, gdybyście tylko mogli sobie na to pozwolić?

ile zarabiają gwiazdy na weselach, stawki za występ, ile kosztuje wynajęcie gwiazdy
Agnieszka Chylińska na koncercie, fot. KAPiF
ile zarabiają gwiazdy na weselach, stawki za występ, ile kosztuje wynajęcie gwiazdy
Edyta Górniak na koncercie, fot. KAPiF

Źródło: Pudelek, Onet