Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak – kim jest?

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych polskich piosenkarek, uznawana nawet za najwybitniejszą postać polskiej sceny muzycznej. Karierę muzyczną rozpoczęła już w 1990 roku, a jednym z jej najgłośniejszych sukcesów jest zdobycie drugiego miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku.

 • Pełne imię i nazwisko: Edyta Anna Górniak
 • Data urodzenia:  14 listopada 1972
 • Miejsce urodzenia: Ziębice
 • Wzrost: 175 cm
 • Wykształcenie: podstawowe (przerwała edukację w trzeciej klasie Technikum)
 • Rodzice: Jan Górniak i Grażyna Górniak-Jasik
 • Rodzeństwo: młodsza siostra Małgorzata Jasik
 • Stan cywilny: rozwiedziona; wcześniej była w związku małżeńskim z Dariuszem Krupą (2005 – 2010). Byłe nieformalne związki: Piotr Schramm, William McKinney, Mateusz Zalewski
 • Dzieci: Allan Krupa (ur. 2004)
 • Zawód: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka
 • Gatunki: pop, rock, muzyka elektroniczna, muzyka klubowa
 • Najważniejsze utwory: „To nie ja”, „Dotyk”
 • Programy telewizyjne: The Voice of Poland”, „The Voice of Poland Kids”, „Agent Gwiazdy”
 • Instagram: @edytagorniak
 • Facebook: @Edyta-Górniak

Edyta Górniak wzięła również udział w kilku programach telewizyjnych, zarówno jako uczestniczka („Agent Gwiazdy”), jak i jako jurorka („The Voice of Poland” i „The Voice of Poland Kids”). Wystąpiła gościnnie w serialu „Na dobre i na złe” oraz „Niania”, a także użyczyła swojego głosu tytułowej postaci w filmie animowanym „Pocahontas”.

Edyta Górniak – kariera zawodowa i osiągnięcia

Edyta Górniak rozpoczęła swoją karierę muzyczną już w 1990 roku, porzucając w tym celu edukację w technikum. Zadebiutowała wówczas w programie telewizyjnym „Śpiewać każdy może” Zbigniewa Górnego, by już cztery lata później skorzystać z zaproszenia TVP i reprezentować Polskę na Eurowizji. Zajęła tam drugie miejsce, co dotychczas stanowi najlepszy wynik w historii naszego kraju.

Spektakularny sukces na Konkursie Piosenki Eurowizji stanowił motor napędowy dla późniejszego rozwoju kariery zawodowej Edyty Górniak. Piosenkarka wydała 6 płyt, a w toku całej swej muzycznej kariery otrzymała aż 27 nagród, w tym tak prestiżowych jak Fryderyki (2), Wiktory (1), VIVA Comet Awards (1) czy Eska Music Awards (1). Otrzymała również Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Życie prywatne Edyty Górniak

Edyta Górniak pochodzi z mieszanej rodziny – jej matka, Grażyna Jasik jest Polką, zaś ojciec – Jan Górniak – jest pochodzenia romskiego. Edyta Górniak wyszła za mąż jeden raz, za Dariusza Krupę, pozostając w tym związku od 2005 roku do roku 2010. Później kilkukrotnie wstępowała w związki nieformalne, między innymi z Piotrem Schrammem, Williamem McKinneyem, czy Mateuszem Zalewskim.

Jedynym dzieckiem Edyty Górniak jest Allan Krupa, urodzony 27 marca 2004 roku, będący owocem jej jedynego małżeństwa. Piosenkarka wielokrotnie dała się poznać jako matka troskliwa i opiekuńcza. Będąc w związku z kierowcą rajdowym Mateuszem Zalewskim, Edyta Górniak ponownie zaszła w ciążę, jednak ta zakończyła się poronieniem.

Edyta Górniak – kontrowersje 

Edyta Górniak jest dziś znana z wielu kontrowersyjnych poglądów, jakie wygłasza głównie za pośrednictwem prowadzonych przez siebie social mediów. Największą uwagę jej obserwatorów skupiają tezy związane z ruchem New Age. W 2021 roku w serwisie YouTube otworzyła swój własny kanał medytacyjny o nazwie Akademia Przebudzenia.

Pokaż więcej

Edyta Górniak o Eurowizji
13.05.2024 13:03 Edyta Górniak zniesmaczona Eurowizją. "Czy nie jesteśmy świadkami upadku?"

Edyta Górniak zabrała głos w sprawie zakończonego właśnie Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Piosenkarka krytycznie oceniła to, co działo się w tym roku na scenie. Padły mocne słowa.

Syn Edyty Górniak pracuje na etacie
02.05.2024 09:22 Syn Edyty Górniak pracuje na etacie. Tam możecie spotkać Allana

Syn Edyty Górniak szturmem wkroczył do świata show-biznesu. Allan poszedł w ślady mamy i zajmuje się muzyką, ale jak się okazuje nie tylko. Młody mężczyzna pracuje na etacie. Możecie się zdziwić, gdzie go spotkacie.

Edyta Górniak
30.04.2024 07:47 Sukienka za 30 milionów, choroba i złamanie regulaminu. Minęło 30 lat od sukcesu Górniak na Eurowizji

Debiut Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji zapisał się w historii nie tylko ze względu na świetny wynik, który osiągnęła Edyta Górniak, ale także z powodu niezliczonej ilości fascynujących anegdot związanych z tym legendarnym już dziś występem. Przeżyjmy to jeszcze raz.

Eurowizja, Edyta Górniak
29.04.2024 21:43 Wiemy, kto poda punkty z Polski na Eurowizji! Jednak to nie Górniak!

Eurowizja 2024 zbliża wielkimi krokami. Nagle pojawiły się zadziwiające wieści. Świat Gwiazd dowiedział się, kto poda wyniki z Polski podczas konkursu. Plotkowano o Edycie Górniak, ale padło na zupełnie inną gwiazdę.

Doda, Edyta Górniak
29.04.2024 15:32 Piekło zamarzło. Doda w domu Edyty Górniak. Zdjęcia i nagrania trafiły do sieci

Na takie połączenie fani polskiego show-biznesu czekali latami. Doda zamieściła w mediach społecznościowych nagrania z domu Edyty Górniak. Jeszcze niedawno piosenkarka zachwalała atuty posiadłości, ale takiego gościa nie mogła się spodziewać. Prywatne kadry robią wrażenie.

Edyta Górniak
29.04.2024 15:10 Tylko u nas: Niespodzianka dla Edyty Górniak na Eurowizji! Tak uczczą 30-lecie jej występu

Jak dowiedział się Świat Gwiazd, organizatorzy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji przygotowali nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników talentu Edyty Górniak, jak i samej artystki. Poznajcie ekscytujące szczegóły.

Edyta Górniak
21.04.2024 09:17 Dramat Edyty Górniak w Indonezji. Nie może wrócić do kraju. Koszmar na lotnisku

Edyta Górniak przez ostatnie miesiące relacjonowała fanom w mediach społecznościowych pobyt na Indonezji. Po zasłużonym wypoczynku zamierzała wrócić do obowiązków, jednak na jej drodze pojawiły się poważne problemy. Co się stało?

Edyta Górniak, Eurowizja 2024, polskie punkty
17.04.2024 11:44 Sensacja przed Eurowizją 2024. Edyta Górniak jednak wystąpi?! TVP szykuje prawdziwą bombę

Edyta Górniak po 30 latach znów pojawi się na Eurowizji? Oto co TVP przekazała na konferencji prasowej z udziałem Luny przed jej wylotem do Malmö. Tak publiczny nadawca planuje uczcić jubileusz debiutu i historycznego wyniku naszego kraju w konkursie.

Edyta Górniak
05.04.2024 20:15 Edyta Górniak zaczepiła obcą kobietę na ulicy i zwróciła uwagę na to, co je. "Boże, ile to ma kalorii!". Bezcenna reakcja

Edyta Górniak po serii koncertów w Polsce znowu ruszyła w podróż. Właśnie opublikowała nowy film na Instagramie. Na nagraniu uwieczniła zadziwiającą rozmowę z obcą kobietą. Ich dialog jest bezcenny.

Koncert Disneya 2024, zdjęcia, kreacje
29.03.2024 14:05 Polsat szykuje koncert Disneya. Tak wypadły gwiazdy: Edyta Górniak, Roxie, Sara James, Miszczak z żoną

Koncert Disneya znowu przyciągnął plejadę gwiazd. Wydarzenie „Koncert spełnionych życzeń” na Polsacie zobaczymy za kilka dni, ale już wiadomo, kto pojawił się na imprezie. Mamy zdjęcia!

Allan KrupaCo Nicol Pniewska dała Allanowi na urodziny?
28.03.2024 12:02 Już niżej wycałować go nie mogła! Tak ukochana Allana uczciła jego urodziny. Dostał taki prezent, że ho, ho

20 marca Allan Krupa świętował swoje 20. urodziny. W mediach społecznościowych co chwilę pojawiały się posty poświęcone solenizantowi. Na zaskakujący prezent zdecydowała się jego ukochana. Takich całusów szybko się nie pozbędzie. Jak zakochani spędzili ten wyjątkowy dzień?

Edyta Górniak
27.03.2024 20:08 Edyta Górniak czekała prawie 20 lat, by wrzucić to nagranie z Allanem. Za ten film tabloidy były gotowe zapłacić fortunę

Allan Krupa świętuje 20. urodziny! Edyta Górniak podzieliła się z fanami uroczym nagraniem z synem w roli głównej. Za to wideo tabloidy były gotowe zapłacić fortunę. Szczegóły.

Edyta Górniak, Allan Krupa
27.03.2024 14:26 Wstrząsające wyznanie Edyty Górniak w dniu 20. urodzin Allana. Jej słowa o synu łamią serce

Edyta Górniak podzieliła się w mediach społecznościowych wzruszającym wpisem z okazji 20. urodzin syna. Wspólnie przeszli przez wiele radosnych, ale i bolesnych momentów. Piosenkarka pierwszy raz opowiedziała o tak prywatnej sprawie. Aż serce się łamie po jej wyznaniu.

Edyta Górniak o śmierci
21.03.2024 13:52 Tylko u nas: Edyta Górniak o "transferze do innej przestrzeni". Ma za sobą mocne przeżycie, którego nigdy nie zapomni

Edyta Górniak wróciła wspomnieniami do świątecznej niespodzianki, jaką przygotował dla niej syn. Padło zaskakujące wyznanie na temat “transferu do innej przestrzeni”.

Edyta Górniak o Eurowizji i Lunie, fot. KAPIF
20.03.2024 16:28 Tylko u nas: Zapytaliśmy Edytę Górniak o piosenkę Luny na Eurowizję. Ocena? "Ja bardzo przepraszam, ale…"

Edyta Górniak świętuje 30-lecie występu na Eurowizji. Tylko dla Świata Gwiazd wróciła wspomnieniami do 1994 roku, opowiedziała o kulisach zgłoszenia piosenki “I remember” do preselekcji, które wygrała Luna. Jak diwa ocenia utwór “The Tower”?

Edyta Górniak o kłótni z Allanem
20.03.2024 13:23 Tylko u nas: Edyta Górniak pokłóciła się z synem. Do akcji wkroczyła partnerka Allana

Edyta Górniak ma bardzo dobrą relację z synem. Ostatnio w rozmowie ze Światem Gwiazd jednak o tym, że czasem dochodzi do kłótni. Jedna z nich była na tyle poważna, że interweniować musiała nawet partnerka Allana. 

Edyta Górniak
19.03.2024 22:24 Ona jest niemożliwa! Edyta Górniak oczarowała na koncercie Disneya! Oto prawdziwa królowa polskich scen

Edyta Górniak wcieliła się w Pocahontas z filmu Disneya 30 lat temu, jednak jej wykonania piosenek wciąż są kultowe. Piosenkarka właśnie pojawiła się na koncercie Disneya, zorganizowanym przez Polsat. Jak wyglądała? Jej stylizacja jest godna księżniczki, mamy zdjęcia.

Edyta Górniak, fot. KAPiF
17.03.2024 14:43 Edyta Górniak czekała na to spotkanie prawie 30 lat. Wzruszające nagranie trafiło do sieci

“Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc i czemu ryś tak zęby szczerzy rad?” Jeśli nie, koniecznie zobacz nowe nagranie w mediach społecznościowych Edyty Górniak. Film na profilu gwiazdy sprawia, że w oczach kręcą się łzy.

Dlaczego Edyta Górniak przerwała wakacje? Koncert Disneya
16.03.2024 17:46 Tylko u nas: Edyta Górniak przerwała swój urlop. Musiała wcześniej wrócić do Polski. Znamy powód

Edyta Górniak zapowiadała, że od stycznia do kwietnia jest na wakacjach w Tajlandii. Świat Gwiazd dowiedział się, że gwiazda jest już w Polsce. Musiała pilnie przylecieć do kraju. Znamy powód takiej decyzji.

Edyta Górniak, Kuba Wojewódzki
01.03.2024 08:21 Edyta Górniak przy wszystkich wyśmiała Kubę Wojewódzkiego. Wspomniała o jego orientacji. Ale zaszedł jej za skórę

W ostatnim czasie następuje coraz więcej dram w polskim show-biznesie. Teraz wygląda na to, że Kuba Wojewódzki ma na pieńku z Edytą Górniak. Gwiazda podsumowała go w bardzo mocnych słowach. 

Edyta Górniak
28.02.2024 11:44 "Niestety moja wielka miłość...". Dramat Edyty Górniak. Intrygi i stres doprowadziły do traumy

Edyta Górniak to legenda polskiej muzyki. Gwiazda teraz uważa jednak, że na jej barki spadło zbyt wiele. Jak sama twierdzi, w jej życiu było wiele stresu i intryg, wokalistka nie daje już sobie z tym rady. Musiała zacząć działać. 

Edyta Górniak
24.02.2024 12:26 Juror Eurowizji zarzucił Górniak kłamstwo. Błyskawicznie udowodniła mu, jak bardzo się myli

Edyta Górniak wzbudziła emocje swoją kandydaturą do Eurowizji 2024. Po ogłoszeniu wyników piosenkarka wytłumaczyła internautom, co mogło wpłynąć na niskie miejsce w klasyfikacji. Jeden z jurorów konkursu wytknął jej błąd. Gwiazda nie mogła zostawić oskarżeń bez odpowiedzi. Chce spotkać się z mężczyzną twarzą w twarz.

Edyta Górniak
23.02.2024 11:28 Ludzie z ukrycia nagrali Edytę Górniak na lotnisku w Dubaju. "Potem nas zaczepiła". Tak naprawdę traktuje fanów

Edyta Górniak w ostatnim czasie bardzo dużo podróżuje z powodu zmian w jej osobistym życiu. Oznacza to, że fani mają okazje spotkać ją nawet na lotnisku. Para udostępniła w internecie nagranie, na którym widać damę polskiej sceny muzycznej. Gwiazda nieoczekiwanie do nich podeszła. Co skłoniło ją do takiej reakcji?

Edyta Górniak o zgłoszeniu na Eurowizję 2024
22.02.2024 22:56 Edyta Górniak złamała zasady, a TVP przymknęła na to oko! Gwiazda ujawnia korespondencję ws. Eurowizji

Edyta Górniak o zgłoszeniu na Eurowizję 2024. Piosenkarka wysłała na preselekcje utwór “I remember”, z którym zajęła 18. miejsce. Teraz ujawniła, że TVP przyjęła jej zgłoszenie, chociaż złamała zasady, które obowiązywały innych artystów.

Edyta Górniak
22.02.2024 09:16 Wieści o zaręczynach syna Edyty Górniak. Mama Allana od razu pokazała, co o tym myśli

Allan Enso w ostatnim czasie stworzył bliską więź z córką milionera, Nicol Pniewską. Duet wspólnie nagrywa utwory i chętnie pokazuje kulisy relacji. Niedawno Edyta Górniak musiała odwiedzić syna z powodu jego poważnych planów związanych ze związkiem. Padły pierwsze deklaracje. Wiadomo, jak zareagowała piosenkarka na taką postawę młodzieńca.

Wyniki preselekcji na Eurowizję 2024, fot. KAPIF
21.02.2024 15:07 TVP ujawnia: Edyta Górniak też startowała na Eurowizję 2024! Srogo oceniono jej piosenkę

TVP ujawniła wyniki preselekcji na Eurowizję 2024. Na liście znalazła się Edyta Górniak, która nie chwaliła się jak dotąd swoim zgłoszeniem. Które miejsce zajęła?

Edyta Górniak
12.02.2024 21:41 Edyta Górniak spotkała się z przyjaciółką sprzed lat. „To była wielka miłość”. Bez niej nie osiągnęłaby takiego sukcesu

Edyta Górniak ujawniła początki swojej kariery. Opowiedziała, komu zawdzięcza wszystko, co spotkało ją w życiu. Otwarcie zaczęła mówić o przyjaźni i miłości. Wszystko z powodu ważnej okazji.

Edyta Górniak
10.02.2024 21:06 Edyta Górniak nie chciała, żeby to wyszło na jaw. Koleżanka z branży opowiedziała o wszystkim w sieci

Edyta Górniak to gwiazda, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wokalistka zdobyła się ostatnio na nieoczekiwany gest. Chciała, żeby to pozostało tajemnicą, jednak prawda wyszła na jaw. Poznajcie szczegóły.