Historia "The Voice of Poland" obfituje w skandale. Przypominamy najgłośniejsze z nich
W „The Voice of Poland” nie brakowało afer, skandali i potężnych wpadek. Najsłynniejsze dramaty przeszły do historii programu. Jakie kontrowersje wzbudziły najwięcej emocji?
Skandale i afery w historii programu „The Voice of Poland”
„The Voice of Poland” emitowany jest na TVP2 od września 2011 roku . Stawka w programie jest spora: kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, tytuł „najlepszego głosu w Polsce” i nagroda 50 tysięcy złotych (od trzeciej edycji). Muzyczny talent show TVP doczekał się już czternastu sezonów. Aktualny zaczął się drugiego września, a finałowy odcinek zostanie wyemitowany dziś, 25 listopada. W ciągu kilkunastu lat istnienia programu nie brakowało głośnych skandali i afer.
Pierwsze kontrowersje pojawiły się jeszcze przed emisją pierwszego sezonu, kiedy ogłoszono, że jednym z trenerów będzie Adam Darski „Nergal” , wokalista zespołu Behemoth. Natychmiastowa krytyka podniosła się w środowiskach katolickich i prawicowych. Protestowali: politycy Prawa i Sprawiedliwości, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz biskupi Wiesław Mering i Sławoj Leszek Głódź. Ci ostatni zarzucili TVP propagowanie satanizmu.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaopiniowała co prawda, że zatrudnienie Darskiego nie narusza prawa i nie ma podstaw do interwencji, jednak ówczesny prezes TVP Juliusz Braun uznał angaż artysty za „błędną decyzję” i zapewnił, że nie zatrudni go w kolejnej edycji, co rzeczywiście się stało.
Na tym jednak nie koniec skandali obyczajowych w programie. Kolejne stoją niejako na przeciwległym biegunie, poniżej szczegóły.
„The Voice of Poland”: Michał Szpak i Andrzej Piaseczny
Wiele emocji wywołało także zerwanie współpracy „The Voice” z Michałem Szpakiem . Muzyk był jurorem w czterech sezonach. Po odejściu z programu udzielił głośnego wywiadu „Gazecie Wyborczej”, gdzie nie żałował słów goryczy.
Z empatią podchodziłem do uczestników, ale jeśli ktoś zakazuje mi wejść na plan, bo mam tęczowe paznokcie, albo każe mi pokazywać podeszwy butów , to o czym rozmawiamy? Połowa rozrywkowego świata to osoby homoseksualne, które pracują również w TVP, a które – kiedy dawałem społeczności LGBT wsparcie – przychodziły i mówiły, że tak nie wolno – ujawnił wtedy Szpak.
Andrzej Piaseczny co prawda twierdził, że sam odszedł z programu, jednak jego zniknięcie zbiegło się w czasie z aferą po jego urodzinach . Nergal wrzucił wtedy do sieci film, na którym widać, jak Piasek wulgarnie wypowiada się o PiS i Konfederacji.
Muzyczne show TVP wielokrotnie było też oskarżane o ustawki i nieuczciwe traktowanie uczestników. Najgłośniejsze afery przypominamy poniżej, niektóre z nich dotyczą też obecnej edycji.
„The Voice of Poland”: oskarżenia o ustawki
Wiele kontrowersji związanych z wynikami w programie pojawiło się przy finale 12. edycji. Zwyciężyła ją podopieczna Justyny Steczkowskiej, Marta Burdynowicz . Internauci oskarżali twórców o ustawkę. Podobne głosy podniosły się przy okazji Łukasza Darłaka, czyli fryzjera gwiazd , uczestnika 14. sezonu. Wybrał on drużynę Steczkowskiej, a później wyszło na jaw, że zna się z jej siostrą Magdą. Oczywiście należy zaznaczyć, że nigdy żadne z zarzutów nie zostały potwierdzone.
Ostatnio dużo emocji wywołał inny uczestnik 14. serii, Daniel Borzewski . On także nie jest anonimowy w show-biznesie. Był tancerzem grupy "Volt" Agustina Egurroli i pracował z Rafałem Brzozowskim podczas Eurowizji w Rotterdamie. Mężczyzna odpadł w półfinale, w atmosferze skandalu , po zadziwiająco wrogich komentarzach Barona .
Ostatnio wiele komentarzy wzbudziły niespodziewane zmiany w regulaminie . Dziś finał 14. sezonu, komu kibicujecie?