Izabela Trojanowska pokazała zdjęcie sprzed lat. Jak wyglądały początki jej kariery?
Niewiele jest tak wszechstronnych artystek, jak ona. W swojej karierze była już piosenkarką rockową, aktorką, autorką tekstów piosenek i projektantką mody. Urodziła się w 1955 roku, a mimo upływu lat wciąż działa i rozwija swoje talenty. Jakiś czas temu opublikowała zdjęcie z czasów, kiedy miała 22 lata. Choć w kwietniu obchodziła 67. urodziny, Izabela Trojanowska nie zmieniła się aż tak bardzo.
Gwiazda opublikowała na swojej oficjalnej stronie na Facebooku zdjęcie z 1977 roku. Oryginalnie pojawiło się ono w czerwcowym numerze magazynu "Przyjaźń". Trojanowska, działająca w branży od 1971, miała już wtedy na koncie pierwsze sukcesy artystyczne.
Izabela Trojanowska – początki kariery
Artystka urodziła się w bardzo umuzykalnionej rodzinie. Jej mama zajmowała się śpiewem i grą na gitarze, tata natomiast grał na skrzypcach. Mała Izabela szybko podchwyciła pasję do muzyki. Już jako dziecko chodziła na zajęcia rytmiki i tańca w jej rodzinnym Olsztynie. W szkole śpiewała na akademiach, a w wieku 10 lat dostała się do chóru katedralnego.
Później śpiewała w zespołach "Tęcza" i "Binamol". W 1971 roku wystąpiła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. Zdobyła tam nagrodę im. Maksymiliana Kolbego i odebrała ją z rąk – wtedy jeszcze kardynała – Karola Wojtyły. Później przyszła kolej na następne festiwale i wyróżnienia.
Ogólnopolska sława przyszła wraz z występem w konkursie debiutów na 9. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który wygrała. W końcu przeprowadziła się do Warszawy, gdzie śpiewała w zespole Sił Powietrznych Granica. Zawiesiła jednak działalność estradową po nieprzychylnych recenzjach prasowych. Rozpoczęła za to studia w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego w Gdyni.
W czasach studiów grywała w przedstawieniach, wystawianych przez gdyński Teatr Muzyczny. Jej kariera zaczęła się rozwijać wraz z końcem lat 70. W 1979 zagrała w serialu "Strachy", a później rozpoczęła współpracę z Budką Suflera. Zdobyła też nagrody na 18. KFPP w Opolu, a wkrótce wydała też debiutancki album, na jakim pojawiły się do dziś znane przeboje "Tyle samo prawd ile kłamstw" oraz "Wszystko, czego dziś chcę".
Izabela Trojanowska – zerwanie z wizerunkiem grzecznej dziewczynki
Lata osiemdziesiąte w karierze Trojanowskiej to nie tylko rozkwit jej kariery, ale też zerwanie z dotychczasowym grzecznym wizerunkiem. Jej płyta "Pożegnalny cyrk" krytykowała stan wojenny, co przyczyniło się do silnego ostracyzmu i poddania jej twórczości cenzurze. Inne utwory wokalistki promowały treści feministyczne, a jej rockowy, wyrazisty wygląd często spotykał się z niezrozumieniem.
W końcu zdecydowała się na emigrację, by wrócić do Polski po upadku PRL. Lata 90. były okresem niezwykle płodnym w jej karierze. W 1997 roku wcieliła się też w Monikę Ross-Nawrot w serialu "Klan", co utrwaliło jej popularność.
Dwa lata temu Izabela świętowała 40-lecie pracy artystycznej. Wciąż tworzy nowe piosenki, występuje na festiwalach i odbiera nagrody. W 2020 wydała też autobiografię w formie wywiadu-rzeki "Trojanowska". W zeszłym roku była też trenerką w 2. edycji programu TVP "The Voice Senior".
Zobacz zdjęcia:
Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:
Sylwia Bomba straciła cierpliwość. Przekazała informacje ws. pogrzebu byłego partnera, „ostatni raz”
Nie żyje gwiazda słynnego serialu: "jej życie było zbyt krótkie". Rodzina i fani pogrążeni w żałobie
Smutne informacje o uwielbianej gwieździe. Ciężko uwierzyć w doniesienia, „jej codzienność to strzępy” Zapraszamy na naszego Instagrama
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].