Jak prawidłowo nawilżać skórę po kąpieli? Ten sposób to klucz do osiągnięcia baby skin
Kąpiel lub prysznic w gorącej wodzie dla wielu osób jest nieodłączną częścią dnia. Nie jest to jednak najlepszy zabieg dla naszej skóry, która w ten sposób może ulec przesuszeniu, a jej bariera hydrolipidowa może zostać naruszona. Brak odpowiedniego nawilżenia może także doprowadzić do przesuszenia skóry, dyskomfortu czy pieczenia, a nawet rozwoju atopowego zapalenia skóry.
W jaki sposób nawilżać skórę po kąpieli, aby była jędrna i zabezpieczona?
Nawilżanie skóry po kąpieli. Jak robić to poprawnie?
Skórę powinno się nawilżać po każdej kąpieli. Jak wyjaśniają naukowcy, w tej sposób tworzymy zewnętrzną barierę ochronną przed bakteriami, wirusami i innymi substancjami drażniącymi, która dodatkowo zapobiega utracie wody. Warunkiem koniecznym jest jednak aplikacja środka nawilżającego zaraz po kąpieli.
Zgodnie z zaleceniami dermatologów, kosmetyki nawilżające powinny zostać zaaplikowane na jeszcze wilgotną, parującą skórę. Dzięki temu stanie się ona sprężysta i satynowo gładka. Po kąpieli nie należy się zatem wycierać, a jedynie delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem, by został na niej film z wody.
Nawilżanie skóry po kąpieli. Czym jest efekt baby skin?
Efekt baby skin został został rozpropagowany przez Koreańczyków i cechuje się nieskazitelną cerą, która nie ma zmarszczek, przebarwień i nierówności. Można ją osiągnąć między innymi za pośrednictwem nawilżenia, a także dzięki głębokiemu oczyszczeniu i stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które pomogą w walce z niedoskonałościami i rozszerzonymi porami, które pojawiają się na skórze dorosłych.
Aby odpowiednio nawilżyć skórę można się zdecydować na kosmetyk najbardziej odpowiadający naszym potrzebom – mleczko, balsam, krem, masło lub olejek.
Nawilżanie skóry po kąpieli. Dlaczego to ważne?
Zdaniem dermatologów nawilżanie skóry po kąpieli to właściwie obowiązek. Wynika to z faktu, że skóra większości osób jest sucha. Jest to w szczególności problemem rąk i nóg, gdzie znajduje się mniej gruczołów łojowych. Nie pomagają temu również gorące kąpiele, które dodatkowo wysuszają skórę.
Ten problem dodatkowo pogłębia się z wiekiem, ponieważ skóra produkuje coraz mniej sebum, a także traci jędrność, jak również dochodzi do pogłębienia cellulitu .
Źródło: Elle, Krok do zdrowia