Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? Postaw na porządne elementy
Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? Towarzyszące jesieni spadki temperatur zmuszają nas do wyciągnięcia z szafy kurtek, czapek i swetrów. Deszcz i silny wiatr wprawdzie nie zachęcają do spacerów, jednak gdy już nadchodzi konieczność zmierzenia się z tymi zjawiskami, warto zadbać o odpowiedni ubiór, który z pewnością pomoże w uporaniu się z niezbyt sprzyjającą pogodą.
Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? Czy sam ciepły golf wystarczy w zmaganiach z niską temperaturą? A może najważniejszym elementem całego ubioru jest nakrycie głowy? Warto wiedzieć jak nie dać się ciężkim warunkom pogodowym, a w ubraniach czuć się przytulnie i komfortowo.
Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? Poznaj 6 niezawodnych zasad
1. Styl na cebulkę
Ubieranie się „na cebulkę” to nic innego jak przywdziewanie elementów odzieży w sposób warstwowy. Pierwsza warstwa- ta najbliżej naszego ciała- ma pełnić funkcję izolacyjną, czyli chronić nas przed utratą ciepła. Do zadań kolejnej z nich należy ochrona przed deszczem i wiatrem. Ubieranie się w ten sposób zapewnia również wygodę, gdyż w zależności od temperatury w danym momencie, możemy bez problemu zdjąć jedno z okryć, czy też założyć kolejne.
2. Czapka wpływa na kondycje naszych włosów?
Podobno przez głowę i stopy ucieka nam większość ciepła. Dlatego noszenie czapki jest niezbędne, gdy chcemy, by nasza czupryna pozostała w dobrej kondycji aż do wiosny, nie osłabiając jej cebulek. Wybrane przez nas nakrycie głowy powinno być dosyć luźne, by schowane pod nią włosy były w stanie swobodnie oddychać.
3. Jak chronić dłonie przed mrozem?
Podstawowym elementem jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Wysuszone dłonie nie tylko mogą wiązać się z popękaną skórą, a w efekcie z bólem, lecz umówmy się- nie wyglądają estetycznie. Zainwestuj więc w warstwę ochronną pod postacią kremu przeznaczonego właśnie do rąk, dzięki któremu nie ucierpią one tak bardzo. Kolejną kwestią są oczywiście rękawiczki. Skórzane są dobrym rozwiązaniem, gdy temperatura zaczyna nam doskwierać , jednak to właśnie wełniane rękawiczki zapewnią nam odpowiedni komfort. I choć perspektywa noszenia grubej warstwy materiału na palcach może wydawać się niezbyt wygodna i stylowa, to sklepy, a w tym też sieciówki, zapewniają tak szeroki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie, a nasze palce na pewno będą nam za to wdzięczne.
4. Buty dobre na zimę
Przy zakupie butów adekwatnych do niskich temperatur należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest jakość obuwia. Buty powinny być wykonane z solidnego, nieprzemakalnego materiału, osadzone na delikatnie wyższej podeszwie , tak, by móc poradzić sobie z nieoczekiwanym spadkiem śniegu, czy też deszczu. Rozmiar buta nie tylko powinien pasować do naszej stopy, a wręcz powinien być odrobinę większy, by pomieścić grubszą skarpetkę, gdy nie będzie nam dostatecznie ciepło.
5. Szalik na zimę
Tak, szalik powinien być jednym z bazowych elementów ubioru, jeśli chodzi o zetknięcie z niskimi temperaturami. Chroni on bowiem naszą szyję i zapobiega wychładzaniu ciała. Warto jednak pamiętać, iż opatulanie się szalikiem po sam nos może być jednak zdradliwe. W przypadku minusowych temperatur wydychana przez nas para wodna skrapla się i osiada na materiale. W zetknięciu z ciepłem, jakie emituje ciało, wilgoć ta paruje, co może bezpośrednio przyczynić się do pierzchnięcia ust, a także twarzy.
6. Nie rezygnuj ze swojego stylu!
Jeśli zależy ci na tym, by nawet w okresie niskich temperatur wyglądać elegancko i zgodnie z obowiązującymi trendami, ciekawym rozwiązaniem może, przykładowo, okazać się połączenie ołówkowej spódnicy z wełnianym golfem. Zapewnia to nie tylko wygodę, ale przede wszystkim uczucie ciepła i komfortu. Tutaj dozwolone, a nawet wskazane jest szaleństwo z kolorami. Na przełomie jesieni i zimy jest ich przecież tak mało.
Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? Każda z nas lubi wyglądać dobrze, jednak sezon jesienno-zimowy zmusza do skupienia się na jakości ubrań, które w tym okresie nosimy. Cóż nam bowiem po modnym, acz cienkim sweterku, czy też eleganckich, ale podatnych na deszcz butach, kiedy nie chronią nas odpowiednio przed niskimi temperaturami i narażają nas na zmarznięcie, a w efekcie przeziębienie? Stawiajmy więc na jakość i ochronę przed chłodem. Pamiętajmy jednak, że niskie temperatury to nie tylko ciemne płaszcze po kolana. To również przekraczanie granicy jesiennych szarości barwnymi ubraniami i dodatkami!
Jak się ubrać, żeby nie zmarznąć? ZOBACZ ZDJĘCIA:
Porządna czapka na zimę powinna być wykonana z wełny.
Szalik powinien być jednym z bazowych elementów ubioru, jeśli chodzi o zetknięcie z niskimi temperaturami.
Dłonie w zimę są bardzo narażone na odmrożenia. Smaruj je kremem i pamiętaj o porządnych rękawiczkach.
Buty na zimę powinny być ocieplane i na grubej podeszwie.
Ubrania na cebulkę? To idealny sposób na zatrzymanie ciepła.
ZOBACZ TEŻ:
- Jak się ubierać po 45 roku życia? Świat mody stoi otworem!
- Znaki zodiaku, które w NOWY ROK powinny wkroczyć z TYMI postanowieniami
- Jak się ubrać, żeby spodobać się chłopakowi? Poznaj jego gust!