Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jaki był Jan Kulczyk w domu? Córka miliardera po latach ujawnia nieznane fakty o ojcu: "Byłam uczona, żeby..."
Karolina Kurek
Karolina Kurek 31.01.2024 14:20

Jaki był Jan Kulczyk w domu? Córka miliardera po latach ujawnia nieznane fakty o ojcu: "Byłam uczona, żeby..."

Jan Kulczyk/ Dominika Kulczyk
Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk, fot. KAPiF

Jan Kulczyk zmarł kilka lat temu, jako najbogatszy Polak. Majątek przejęli jego syn Sebastian i córka Dominika, która wyjawiła, jakim słynny biznesmen był ojcem. To was zaskoczy.

Kim był Jan Kulczyk?

Jan Kulczyk uznawany był za najbogatszego Polaka. Był właścicielem firmy “Kulczyk Holding Sp. Z.o.o.”. Urodził się w Bydgoszczy w 1950 roku. Przekazał ponad 20 milionów złotych na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Był również przewodniczącym Rady ds. Wspierania Badań Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu. W swoim życiu otrzymał wiele nagród m.in. Tytuł Mecenasa Kultury.

W 1972 roku zawarł związek małżeński z Grażyną Kulczyk. Doczekali się razem dwójki dzieci, syna Sebastiana i córki Dominiki.  Biznesmen rozwiódł się z żoną  w 2006 roku. Potem związał się ze znaną projektantką mody Joanną Przetakiewicz.

Kulczyk zmarł 29.07.2015 roku w Wiedniu w wyniku powikłań po zabiegu kardiologicznym.

Tak Jan Kulczyk został miliarderem. Pierwszy biznes prawie przypłacił rodzinnym dramatem Niebywałe, co Jan Kulczyk zrobił dla polskiego kościoła! Sekret miliardera dopiero po śmierci wyszedł na jaw. "Nie oczekiwał wyrazów wdzięczności"

Kariera najbogatszej Polki - Dominiki Kulczyk

Dominika Kulczyk wraz z bratem Sebastianem odziedziczyła ogromny majątek po zmarłym ojcu. W mediach jednak jest głośniej o córce Kulczyka. Dominika założyła Kulczyk Foundation. Jest przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia S.A., współzałożycielką Grupy Firm Doradczych Values. Córka Jana Kulczyka angażuje się również w działalność charytatywną. 

Kobieta prowadziła również program emitowany w stacji TVN “Efekt Domina”

Dziś Dominika Kulczyk jest matką dwojga dzieci. A jak wspomina własnego ojca?

Dominika Kulczyk o ojcu

Dominika Kulczyk w rozmowie z portalem “Gazeta.pl” ujawniła jakim ojcem był dla niej i brata słynny biznesmen.

Urodziłam się w latach 70. To był jeszcze bardzo patriarchalny świat. Mój tato, który był wielkim humanistą, miał dla kobiet ogromne serce. Był bardzo opiekuńczy, ale myślę, że nie uznawał nas za osoby tak samo sprawcze dla świata jak mężczyźni. Byłam uczona, żeby nie przerywać starszym i nie mówić rzeczy, które innym mogą się nie spodobać. I - oczywiście - by nie rozmawiać o okresie - powiedziała.

W wychowaniu własnych dzieci kobieta stawia inne zasady.

W domu otwarcie rozmawiam z dziećmi na wiele tematów, chociażby o feminizmie. Gdy moja córka po raz pierwszy dostała okresu, wręczyłam jej czerwoną różę. I powiedziałam jej, że bardzo się z tego powodu cieszę. My, kobiety, musimy się wzajemnie wspierać i same o siebie zadbać. Jesteśmy kreatorkami i mamy w sobie tyle samo mocy, co mężczyźni. Trzeba to mówić głośno i ja mam w sobie taką potrzebę. Kobieta może być przedsiębiorczynią, sportowczynią czy prezydentką. Może działać w tych samych obszarach co mężczyzna. I tak jak on odnosić sukcesy i ponosić porażki - wyznała Dominika Kulczyk.

Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Jan Kulczyk, fot. KAPiF
Jan Kulczyk, fot. KAPiF
Jan Kulczyk, fot. KAPiF
Jan Kulczyk, fot. KAPiF