Swiatgwiazd.pl
Kayah

TRICOLORS/East News

Kayah zaapelowała o pomoc dla koleżanki z Afganistanu. "Przeżywamy dramat Afganek i ich rodzin"

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Kayah, podobnie jak wiele znanych artystów i artystek z Polski dołączyła się do pomocy Afgańczykom i Afgankom w tym ciężkim dla nich czasie. Piosenkarka apeluje, by wszyscy pomagali przetrwać im koszmar, w jakim obecnie się znajdują. Wspomniała także o swojej koleżance, która mieszka w Afganistanie.

  • Kayah zaapelowała o pomoc dla Afganek i Afgańczyków

  • Jej koleżanka, Sonita Alizada na co dzień mieszka w Afganistanie i również błaga o pomoc

  • Do sprawy odniosło się wiele polskich gwiazd

Popularna polska piosenkarka po raz kolejny udowadnia, że los drugiego człowieka nie jest jej obojętny. Teraz pragnie pomóc Afgańczykom, którzy przeżywają prawdziwe piekło w swoim kraju.

Kayah apeluje o pomoc dla Afganek i Afgańczyków

W mediach można zobaczyć przerażające i poruszające zdjęcia oraz nagrania z Afganistanu. Tamtejsi mieszkańcy szukają każdej możliwej drogi ucieczki, by ocalić swoje życie. Kayah opublikowała na Instagramie post, w którym zaapelowała do Polaków, by pomagali Afgankom i Afgańczykom.

Jednocześnie wspomniała postać swojej dobrej koleżanki, Afganki Sonity Alizady, która na co dzień mieszka właśnie w Afganistanie. Swój wpis rozpoczęła wpisem właśnie na jej temat. Napisała, że poznały się po tym, jak Polka nawiązała z nią kontakt i jest przekonana, że kiedyś uda im się nagrać wspólną piosenkę.

- Dziś razem z nią i innymi wrażliwymi ludźmi, przeżywamy dramat Afganek i ich rodzin, w tym bardzo trudnym momencie [...] Dzielcie się proszę w komentarzach pod postem linkami, artykułami, które mówią o tym, jak można pomóc. Wiem, że mam na swoim profilu samych ludzi, którym zależy i którzy nie pozostają obojętni - napisała Kayah.

edyta górniak i marek piekarczyk sklejka

Marek Piekarczyk powiedział prawdę o obecności Edyty Górniak w show-biznesie. "Trudno z jej nadwrażliwością mieć taki zawód"

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:25-letnia raperka również opublikowała w swoich mediach społecznościowych apel, w którym poinformowała, że czuje się dobrze i bardzo dziękuje za zainteresowanie, jednak łamie jej się serce, kiedy widzi obojętność świata. Błaga wszystkich, żeby nie zostawiali afgańskich kobiet samych.

- Wspieraj Afgańczyków. Proszę podziel się swoim wsparciem z moimi rodakami, którzy zostali przesiedleni. Pomóż im zaspokoić ich podstawowe potrzeby - takie jak jedzenie - napisała Sonita Alizada.

Sytuacja w Afganistanie

Kilka dni temu Amerykanie zdecydowali o wycofaniu swoich wojsk z terenu Afganistanu. Niedługo po tym Talibowie, czyli fundamentalistyczne ugrupowanie islamistyczne o wyjątkowo brutalnych zasadach, wkroczyli do stolicy państwa - Kabulu i przejęli władzę, co oznacza powrót do jednych z najcięższych czasów w historii kraju.

Obywatele rozpaczliwie próbują się wydostać na każdy możliwy sposób. W mediach można było zobaczyć nagrania, jak mieszkańcy wsiadali na samoloty, nawet od zewnętrznych stron, jednak później spadali z dużej wysokości.

Najgorzej sprawa przedstawia się w przypadku kobiet. Talibowie uznają, że kobieta nie ma prawa równać się z mężczyzną i nakazują im nosić burki zasłaniające całe ciało, pozostawiające jedynie miejsce na oczy.

Zobacz zdjęcie i wideo:
Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: plejada.plJeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Krzysztofa Krawczyka?

Pytanie 1 z 4

Jak nazywa się druga żona Krzysztofa Krawczyka?Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >