Swiatgwiazd.pl Newsy Kibic biało-czerwonych wygrał wszystko. Z takim transparentem wszedł na stadion

Kibic biało-czerwonych wygrał wszystko. Z takim transparentem wszedł na stadion

21 czerwca 2024
Autor tekstu: Kamila Szamik

Euro 2024. Jeden z kibiców na stadionie w Berlinie pojawił się z niesamowitym transparentem. Zrobił prawdziwe show na trybunach.

Polacy na Euro 2024

Nowy trener, Michał Probierz , objął stery polskiej reprezentacji piłkarskiej, która odniosła sukces, awansując na Euro 2024. To już 17. mistrzostwa w historii piłki nożnej, które odbywają się w Niemczech, będących gospodarzem po raz trzeci. Tuż przed turniejem, drużyna narodowa Polski zwyciężyła w dwóch meczach towarzyskich – z Ukrainą i Turcją.

Kadra, prowadzona przez kapitana i napastnika FC Barcelony, Roberta Lewandowskiego, zmierzy się z trudnymi przeciwnikami w grupie. Pierwszy mecz z Holandią odbył się 16 czerwca i zakończył się porażką 1:2. Dzisiaj Polskę czeka starcie z Austrią, a z  Francją 25 czerwca.

Biało- czerwoni podczas Euro mogą liczyć na kibiców. Ci nie ustają w okazywaniu wsparcia. Jeden z nich pojawił się na stadionie z rozbrajającym transparentem.

Euro 2024. Maciej Szczęsny o grze Wojciecha Szczęsnego
Euro 2024 w cieniu tragedii. Nie żyje jeden z kibiców

Mecz Polska-Austria: ewakuacja kibiców

21 czerwca o godzinie 18:00 rozpocznie się planowany mecz reprezentacji narodowej z Austrią, drugie z rzędu spotkanie biało-czerwonych. Kibice mają wielkie nadzieje związane z tym meczem.  Pod kierunkiem Michała Probierza drużyna, pomimo porażki z Holandią, prezentowała się świetnie na boisku. Należy pamiętać, że z powodu kontuzji zabrakło wówczas Roberta Lewandowskiego.

Na mecz Polaków w Berlinie zjechało wielu kibiców. Niestety, tuż przed rozpoczęciem doszło do sytuacji wymagającej ewakuacji. Według doniesień radia RMF FM powołującego się na niemieckie media społecznościowe, kibice zostali pilnie ewakuowani z powodu złych warunków pogodowych. Strefa kibica została zamknięta, co oznacza, że wspólne oglądanie spotkania nie będzie możliwe.

Na szczęście pogoda nie przerwała meczu. Do przerwy drużyny remisują 1:1. Co na to kibicie? Jeden z nich miał zadziwiający transparent.

Euro 2024: transparent kibica na meczu z Austrią

Jak W Berlinie zgromadziła się ogromna liczba polskich kibiców. Jak to często bywa, nasi fani wyróżniają się swoimi barwami na tle innych. Nie brakuje również kreatywnych strojów, flag czy interesujących transparentów. Przed Stadionem Olimpijskim pojawił się kibic z wyjątkowym transparentem, na którym widniało hasło:

“Chopin jest lepszy od Mozarta” - widać na transparencie.

To oczywiście nawiązanie do dwóch wielkich kompozytorów, z których obaj są związani z Polską i Austrią. Fryderyk Chopin i Wolfgang Amadeusz Mozart to niezapomniani artyści, którzy wywarli ogromny wpływ na muzykę swoich epok. Chopin, urodzony w Żelazowej Woli, tworzył w pierwszej połowie XIX wieku, podczas gdy Mozart, pochodzący ze Salzburga, działał w drugiej połowie XVIII wieku. Jak widać, polskim kibicom kreatywności nie brakuje.