Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gwiazdy na boisku w za małych koszulkach. Nie da się na to patrzeć
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 21.06.2024 17:13

Gwiazdy na boisku w za małych koszulkach. Nie da się na to patrzeć

gwiazdy w za małych koszulkach
fot. KAPiF

Rozgrywki Euro 2024 wciąż trwają. Pokazano właśnie zdjęcie gwiazd na boisku. Mają na sobie za ciasne koszulki. Jak do tego doszło?

Polacy na Euro 2024

Polska reprezentacja w piłce nożnej ma nowego trenera, Michała Probierza, który doprowadził drużynę do awansu na Euro 2024. Ten 17. turniej w historii piłki nożnej odbywa się w Niemczech, które po raz trzeci pełnią rolę gospodarza. Tuż przed mistrzostwami, polska drużyna wygrała dwa mecze towarzyskie – z Ukrainą i Turcją.  

Zespół, prowadzony przez kapitana, napastnika FC Barcelony, Roberta Lewandowskiego, zmierzy się z trudnymi rywalami w grupie. Polska zagrała z Holandią 16 czerwca, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Holendrów. Teraz zmierzy się z Austrią 21 czerwca i Francją 25 czerwca.

Jak wyglądają stawki polskich piłkarzy?

Kim jest Ivana Knoll? Miss Mundialu podbije też Euro 2024 Nicola Zalewski po doniesieniach o zdradzie wysłał list do swojej dziewczyny

Ile dostaną Polacy za udział w Euro?

UEFA przeznaczyła na turniej łącznie 331 milionów euro. Polska drużyna otrzymała premię za zakwalifikowanie się do mistrzostw w wysokości 9,25 miliona euro (około 40 milionów złotych). Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) postanowił przekazać zawodnikom 1/4 tej sumy, czyli 2,31 miliona euro. Wynagrodzenie za udział w fazie grupowej to dopiero początek.

Za samo zakwalifikowanie się do Euro 2024 piłkarze otrzymają 25% premii od UEFA, wynoszącej 9,25 mln euro. Jednakże wraz z osiąganiem kolejnych sukcesów, takich jak wyjście z grupy i dalsze zwycięstwa, polscy zawodnicy będą mogli liczyć na większy procent zysków – aż do 40%. 

Teraz w ramach turnieju opublikowano zabawne zdjęcie z boiska.

Gwiazdy w za małych koszulkach na boisku

Zygmunt Chajzer, w związku z trwającym Euro 2024, postanowił podzielić się z fanami archiwalnym zdjęciem z lat 80. ze spotkania piłkarskiego "Lato z Radiem — TVP2". Na fotografii widoczni są dwaj znani artyści: Bogusław Kaczyński i Bohdan Łazuka. Co ciekawe, obaj panowie mają na sobie koszulki, które są wyraźnie za małe.

Takie małe wspomnienie à propos Euro 2024. To były lata 80. mecz piłki nożnej Lato z Radiem kontra TVP2. Udało nam się namówić do gry wybitnego znawcę opery, miłośnika muzyki poważnej Bogusława Kaczyńskiego — zaczął swój wpis Zygmunt Chajzer.

Przy tej okazji zdradził, że Bogusław Kaczyński, który zmarł w 2016 roku, zupełnie nie orientował się w piłce nożnej.

W zasadzie, red. Kaczyński na piłce kompletnie się nie znał, biegał wzdłuż linii, pozdrawiając publiczność. Wzbudzał tym prawdziwy entuzjazm. Był to pierwszy i jedyny mecz w jego życiu. Zagrał też Bohdan Łazuka. Wielki amant filmowy tamtych lat. Jemu na boisku szło wiele lepiej. Czy ktoś pamięta ten mecz? Zapytajcie rodziców/ dziadków! — dodał Chajzer.

"Lato z Radiem — TVP2", fot. Instagram