Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest żona Artura Żmijewskiego? Tworzą udany związek od 30 lat
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.04.2022 20:56

Kim jest żona Artura Żmijewskiego? Tworzą udany związek od 30 lat

Artur Żmijewski EA
fot. Jakub Kaminski / East News

Artur Żmijewski od prawie czterdziestu lat zaskakuje telewidzów za sprawą niepowtarzalnych ról. Jak wygląda życie prywatne prawie 56-letniego ulubieńca tłumów?

Choć dziś największym sukcesem aktorskim uważa się głównie dwie role w popularnych serialach telewizyjnych, artysta swoje pierwsze kroki stawiał w produkcji filmowej "Dzień czwarty" w roli powstańca. Po udanej kreacji zyskiwał rozpoznawalność oraz uznanie branży, dzięki czemu dziś możemy oglądać go jako błyskotliwego kapłana w serialu "Ojciec Mateusz".

Prywatnie Artur Żmijewski związany jest z licealną miłością, Pauliną Petrykat. Para od dwudziestu lat tworzy zgodne małżeństwo.

Artur Żmijewski ceni sobie wartości rodzinne

Przyszłą żonę poznał już podczas licealnej edukacji w Legionowie, jednak ze ślubem poczekali dopiero, aż oboje skończą studia. W 1992 roku stanęli przed ślubnym ołtarzem i podjęli dojrzałą decyzję, która już po roku zaowocowała w córkę, Ewę.

Z rokiem na rok rodzina Artura Żmijewskiego się powiększała, jednak on często był nieobecny przy ważnych wydarzeniach z powodu obowiązków zawodowych. Za wychowanie dorastających dzieci przede wszystkim odpowiadała żona. Ewa doczekała się dwójki braci: Karola oraz Wiktora.

Po aktorskich sukcesach mężczyzna postanowił usunąć się z życia publicznego, by skupić uwagę na pielęgnowaniu relacji rodzinnych. Dzieci stały się dorosłymi, niezależnymi osobami, a najstarsza córka zaczęła muzyczną przygodę wraz ze swoją dziewczyną. Aktor stara się często wspierać żonę oraz pociechy w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. — Rodzina to nie tylko przywilej, ale również ciężka praca — podkreślał w jednym z wywiadów.

Obecnie Artur Żmijewski nadal jest aktywny zawodowo, jednak nie pojawia się na każdym wydarzeniu publicznym. Ostatnio można było go oglądać w serialu sensacyjnym "Bez skrupułów", a także posłuchać w produkcji "WandaVision" gdzie użyczał nieskazitelnego głosu Tylerowi Haywardowi.

Aktor przeżył niesamowite momenty sławy, które do dziś plasują go wysoko na liście najlepszych artystów polskiej kinematografii. Obecnie większość czasu poświęca żonie i dzieciom, które stanowią dla niego nadrzędną wartość. W dniu jutrzejszym zapewne cała rodzina spędzi miło czas, by świętować 56. urodziny mężczyzny.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nagłe, nieprawdopodobne wieści o Królikowskim, wszystko jest już jasne. To koniec jego kariery?

  2. Na jaw nagle wyszła zasmucająca prawda o Ewie Drzyzdze. Latami starała się wszystko ukryć, nie mieliśmy pojęcia

  3. W "Dzień dobry TVN" ujawniono przełomową wiadomość dla wszystkich Polek. Za chwilę tłumnie ruszą do sklepów

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Wirtualna Polska