Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Zalewski

TRICOLORS/East News

Krzysztof Zalewski i inni polscy celebryci apelują do rządu. „Dość niszczenia polskiej kultury”

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Krzysztof Zalewski opublikował w mediach społecznościowy mocny apel. W akcję włączyło się także wiele innych polskich celebrytów. Wspólnie sprzeciwiają się decyzji rządu dotyczącej artystów, jednocześnie domagając się równego traktowania. Chodzi o możliwość organizowania koncertów.

  • Krzysztof Zalewski publikuje apel do rządu

  • Piosenkarz domaga się umożliwienia artystom organizowania koncertów

  • Do akcji włączył się również dzisiejszy znany solenizant

Krzysztof Zalewski należy do grona tych przedstawicieli polskiego show-biznesu, którzy chętnie udzielają się w mediach społecznościowych. Dziś piosenkarz użył social mediów w szczególnym celu. Za pomocą najnowszej publikacji zaapelował prosto do rządzących.

Krzysztof Zalewski zwraca się do rządu

Krzysztof Zalewski zamieścił dziś na swoim oficjalnym profilu na Instagramie post skierowany wprost do rządzących. Piosenkarz, podobnie jak wielu innych celebrytów, nawołuje do polityków o umożliwienie artystom organizowania koncertów.

Hasło „otwórzcie koncerty” jest odpowiedzią na działania rządu dotyczące luzowania obostrzeń epidemicznych. Odkąd liczba dziennych zachorowań znacząco zmalała, obywatele Polski mogą przemieszczać się na otwartej przestrzeni bez konieczności zakładania maseczek. Zmiany dotyczą także funkcjonowania poszczególnych instytucji kultury czy gastronomii.

Od niedawna został zwiększony zakres funkcjonowania lokali gastronomicznych, odwiedzający mogą wchodzić do muzeów czy oglądać film w kinowej sali. Co warto podkreślić, ośrodki kultury muszą stosować się do zaleceń epidemicznych.

Rafał Mohr

Rafał Mohr ma nowy zawód. Czym się zajął?

CZYTAJ DALEJ

Zmiany nie dotyczą jednak koncertów. Te wciąż nie mogą odbywać się legalnie, na co zwrócił uwagę między innymi Krzysztof Zalewski. Na jego profilu w social mediach pojawiło się wezwanie skierowane do rządu do równego traktowania artystów i umożliwienia im organizacji wydarzeń kulturalnych. Wpis opatrzył hasztagami „otwórzcie koncerty”, „uwolnijcie kulturę” oraz „dość dyskryminacji”.

- Otwórzcie koncerty! Żądamy równego traktowania! Dość niszczenia polskiej kultury! - czytamy w mediach społecznościowych.

Oprócz Krzysztofa Zalewskiego tę samą treść opublikowali na swoich profilach również Natalia Przybysz czy zespół muzyczny Lorein. Swoje trzy grosze dorzucił także dzisiejszy znany solenizant.

Dawid Podsiadło życzy sobie i kolegom z branży powrotu na scenę

23 maja wypada rocznica urodzin jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Dawid Podsiadło, który kończy dziś 28 lat, postanowił opublikować z tej okazji urodzinowy post na Facebooku. Z jego użyciem przyłączył się do akcji „Otwórzcie koncerty” i wyraził swoją opinię na ten temat.

- Nawet jeżeli planujemy zagrać W TYCH SAMYCH miejscach i obiektach, z przestrzeganiem DOKŁADNIE TYCH SAMYCH środków ostrożności. Teatr, sport, kabaret, kino - tak. Koncert - nie. Nie rozumiem skąd to „wyjątkowe” traktowanie branży muzycznej. (...) Mam dzisiaj urodziny i z tej okazji życzę swoim kolegom i koleżankom, by mogli wrócić do pracy, a sobie i Wam drodzy ludzie życzę, żebyśmy mogli się w końcu spotkać na koncertach - napisał Dawid Podsiadło na Facebooku.

Krzysztof Zalewski

Źródło: instagram@zalewskiofficial

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Rafał Mohr ma nowy zawód. Czym się zajął?

  • Beata Tyszkiewicz żyje w samotności. Córka aktorki chce jej pomóc

  • Iwona Kubicz była gwiazdą TVP. Czym zajmuje się dziś?

Źródło: Instagram, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >