Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News; mkudelski

Ksiądz zabrał głos w sprawie konfliktu w rodzinie Krzysztofa Krawczyka. "Możemy się jedynie modlić o spokój w rodzinie"

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

W rodzinie Krzysztofa Krawczyka trwa spór o majątek artysty. Zgodnie z testamentem piosenkarza po jego śmierci wszystko powinno trafić w ręce Ewy Krawczyk, małżonki muzyka. O swoją część ubiega się jednak również syn wokalisty, Krzysztof Junior. Głos w tej sprawie zabrał ostatnio ksiądz, który znał Krzysztofa Krawczyka prywatnie. Duchowny twierdzi, że piosenkarz często pomagał jedynemu dziecku.

  • Trwa sądowy spór o majątek Krzysztofa Krawczyka

  • O zachowek ubiega się jedyny syn piosenkarza

  • Sprawę skomentował zaprzyjaźniony z rodziną Krawczyków biskup Antoni Długosz

  • Opinią na ten temat dzieliła się również Edyta Górniak

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku; ciało artysty spoczęło na cmentarzu w Grotnikach. Po śmierci piosenkarza w jego najbliższej rodzinie wywiązał się spór dotyczący majątku, jaki artysta po sobie zostawił. W konflikt zaangażowana jest małżonka Krawczyka, Ewa Krawczyk, oraz jego jedyny syn, Krzysztof Junior, który przyszedł na świat ze związku wokalisty z Haliną Żytkowiak.

Ksiądz o konflikcie w rodzinie Krzysztofa Krawczyka

Według sporządzonej w 2020 roku wersji testamentu Krzysztofa Krawczyka wszystkie dobra i zasoby, jakie posiadał, miały trafić do jego ukochanej małżonki, Ewy Krawczyk. Obecnie sprawa trafiła do sądu, gdzie Krzysztof Junior ubiega się o zachowek wynoszący jedną trzecią wartości całego majątku.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać biskup Antoni Długosz. To właśnie on wygłosił kazanie podczas uroczystości żałobnej poświęconej Krzysztofowi Krawczykowi. Co warto dodać, duchowny prywatnie jest przyjacielem rodziny Krawczyków.

Biskup Antoni Długosz zgodził się porozmawiać z dziennikarzami tygodnika „Dobry Tydzień”. Jak wyjawił, Ewa Krawczyk kontaktowała się z nim z prośbą o modlitwę w intencji jej rodziny. To jednak nie wszystko, co ksiądz miał w tej sprawie do powiedzenia.

Artur Barciś i Cezary Żak

Cudowny duet powraca. Artur Barciś i Cezary Żak pojawią się razem na deskach teatru

CZYTAJ DALEJ

Duchowny wierzy, że Krzysztof Krawczyk pragnąłby czym prędzej zakończyć powstały w jego rodzinie spór. Co więcej, biskup Antoni Długosz twierdzi, że piosenkarz często angażował się w pomoc jedynemu synowi. Nie określił jednak, w jaki sposób artysta wspierał Krzysztofa Juniora.

- Intencją Krzysztofa na pewno byłoby zakończenie tego konfliktu. Szkoda mi juniora, ale wiem też, że ojciec bez przerwy mu pomagał - przekazał biskup Antoni Długosz.

W swoich słowach ksiądz odniósł się także bezpośrednio do osoby Krzysztofa Juniora. Duchowny uważa syna Krzysztofa Krawczyka za dobrego człowieka. Jak przypominał, Krzysztof Junior tak naprawdę nie miał ani matki, ani ojca.

Edyta Górniak komentuje spór

Osobą, która również postanowiła udzielić komentarza w sprawie sporu w rodzinie Krawczyków, jest piosenkarka Edyta Górniak. Wokalistka udzieliła ostatnio wywiadu dla Faktu, gdzie wyraziła swoje zdanie na ten temat (więcej >tutaj<).

- Rozumiem z tych fragmentów, że syn Krzysztofa nie miał dobrych relacji z ojcem i wzajemnie, Krzysio ze swoim synem. Więc jeśli nie był obecny w jego życiu, a teraz jest w gotowości przejąć część majątku, to jest takie bardzo popularne podejście i zawsze szokujące dla mnie. No bo: dlaczego? (...) Są takie relacje, których nie da się przekształcić w przyjaźń - mówiła Edyta Górniak.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >