Księżna Diana Żródło: eastnews & David Levenson / Rex Features

Trenerka Diany zdradziła szczegóły walki księżnej z chorobą

29 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Trenerka księżnej Diany po latach zgodziła się opowiedzieć o przyjaźni, jaka łączyła ją z “Królową ludzkich serc”. Jenni Rivett powiedziała także parę słów o ulubionych aktywnościach fizycznych księżnej Walii oraz kulisach walki z chorobą, z którą zmagała się małżonka księcia Karola - bulimią. Trenerka współpracowała z członkinią brytyjskiej monarchii od 1991 roku.

Po zaistnieniu w mediach księżna Diana natychmiast zdobyła sympatię tłumów, na co wskazuje nadany jej zaszczytny przydomek “Królowej ludzkich serc”. Małżonka księcia Karola, Diana Mountbatten-Windsor (z domu Spencer), nie wiodła jednak tak bajkowego życia, jak niektórym mogłoby się wydawać. Popularność i zamożność nie uchroniły jej bowiem przed poważnymi problemami natury zdrowotnej - księżna Diana cierpiała z powodu zaburzeń odżywiania.

Trenerka księżnej Diany o chorobie członkini monarchii. Prawda ujrzała światło dzienne po latach

O zmaganiach księżnej Diany z bulimią postanowiła opowiedzieć jej trenerka, Jenni Rivett. Kobieta nawiązała współpracę z brytyjską monarchią w latach 90 ubiegłego wieku, co zbiegło się w czasie z problemami zdrowotnymi księżnej Walii. Między kobietami powstała nić porozumienia, powoli rozwijała się również przyjaźń.

W wywiadzie dla "New Idea Royals Monthly” Jenni Rivett przyznała, że starała się wspierać księżną Dianę w chorobie. Uczyła członkinię brytyjskiej monarchii między innymi tego, jakich wyborów żywieniowych należy dokonywać, by zbudować dobre zdrowie. Trenerka wspomina również moment, w którym Diana postanowiła opowiedzieć o swych problemach szerszemu gronu odbiorców.

Zdaniem Jenni Rivett decyzja księżnej Diany pomogła wielu osobom. Otwarte zwrócenie uwagi na problem przyczyniło się do uświadomienia setek kobiet - mogły dowiedzieć się o tym, jakie potencjalne konsekwencje dla zdrowia niosą ze sobą zaburzenia odżywiania. Tych niestety bowiem nie brakuje.

Justyna Żyła pokazała zdjęcia z córką. Karolina idzie w ślady mamy, ma zadatki na gwiazdę?Justyna Żyła pokazała zdjęcia z córką. Karolina idzie w ślady mamy, ma zadatki na gwiazdę?Czytaj dalej

- To było niesamowite. Dzięki wyznaniu księżnej wiele młodych kobiet zostało uświadomionych o tym, co ze sobą niosą zaburzenia odżywiania, a także na czym dokładnie polegają - mówiła Jenni.

O czym księżna Diana z pewnością doskonale wiedziała, bulimia ma znaczny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dotknięci zaburzeniem chorzy doświadczają znacznego osłabienia, zaburzeń w wydzielaniu hormonów czy problemów natury psychicznej (lęki, wahania nastroju). Uwrażliwiając swych poddanych na problem, księżna Diana mogła jednocześnie przyczynić się do uchronienia niektórych osób przed poważnymi konsekwencjami wynikającymi z rozwoju choroby.

Podczas wywiadu Jenni Rivett opowiedziała także o ćwiczeniach, w jakie angażowała się księżna Diana. Jak się okazuje, księżna nie stroniła od popularnego w latach 90 step aerobiku. Pod czujnym okiem trenerki spróbowała także swych sił w jeździe na rolkach.

- Diana lubiła robić step aerobik, co było bardzo popularne w latach 90-tych. Uwielbiała również cardio, wychodzić do Kensington Gardens i uprawiać marsz siłowy. Ja też ją nauczyłam jeździć na rolkach, co bardzo jej się podobało! - relacjonuje Rivett.

Trenerka zdradziła, że w ćwiczeniach z księżną Dianą panie poświęciły dużo czasu na pracę nad postawą członkini monarchii. Ta miała, mówi Rivett, tendencję do zaokrąglania pleców. Regularna aktywność miała nie tylko skorygować nieprawidłowość, ale i być po prostu odskocznią od codziennych obowiązków zajętej księżnej.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: myfitness.gazeta.pl

Następny artykuł