Pogrzeb Krzysztof Krawczyk Żródło: Transmisja na żywo Youtube KANAŁ 10

List od Andrzeja Dudy przeczytany podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka, poruszył serca

10 Kwiecień 2021 Weronika DadokWeronika Dadok

Odbyła się uroczystość pogrzebowa wspaniałego artysty Krzysztofa Krawczyka. Wokalista zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Został pochowany na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Msza rozpoczęła się w samo południe w archikatedrze w Łodzi.

5 kwietnia media obiegła tragiczna wiadomość dotycząca śmierci Krzysztofa Krawczyka. Artysta, który jest legendą polskiej muzyki, odszedł w wieku 74 lat.

Muzyk zmagał się z problemami zdrowotnymi. Trafił także do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. Jego żona, Ewa Krawczyk zapewniła, że COVID-19 nie miał bezpośredniego wpływu na odejście Krzysztofa Krawczyka.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, przybyli wspaniali goście

Już dziś odbyła się uroczysta msza żałobna. Rodzina i przyjaciele mieli okazje pożegnać piosenkarza. Obecni byli bliscy przyjaciele muzyka. Daniel Olbrychski złożył mu hołd, wygłaszając piękną mowę.

Na miejscu pojawili się również przedstawiciele władz miasta, rządu i województwa. Nie zabrakło także wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego.

Przy trumnie czuwała warta honorowa. Pochówek miał miejsce na cmentarzu w Grotnikach, gdzie zamieszkiwał Krzysztof Krawczyk. Pogrzeb miał charakter państwowy i był transmitowany przez Telewizję Polską.

Całość ceremonii spowita była ogromnym smutkiem przyjaciół oraz rodziny gwiazdy. Choć wewnątrz budynku ze względów bezpieczeństwa nie było wiele osób, na zewnątrz znajdowały się tłumy, które z bólem serca chciały pożegnać się z muzykiem.

Tadeusz Deszkiewicz odczytał list Andrzeja Dudy

Doradca prezydenta odczytał poruszający list głowy państwa. Na początku jednak poprzedził go kilkoma słowami wstępu. Przekazał prośbę Andrzeja Dudy o złożenie pokłonu Krzysztofowi Krawczykowi i przekazał wyrazy współczucie dla całej rodziny. Na ręce żony muzyka - promyka słońca, jak sam Krzysztof Krawczyk powiedział zaraz po wyjściu ze szpitala.

Ewa Krawczyk nie mogła powstrzymać swoich łez.

W liście prezydent zaznaczył także, że wieść o śmierci bardzo głęboko go zasmuciła. Odszedł bowiem wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał własny, odrębny rozdział w historii polskiej muzyki.

Dodał także, że utwory Krzysztofa Krawczyka łączą i łączyły pokolenia. Zawsze podążał z duchem czasu i był otwarty na nowe wyzwania. Śpiewał o zwyczajnych ludziach, a także ich marzeniach, czy troskach. List zakończył się przekazaniem współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego.

Źródło: TVP

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł