Maść nagietkowa – dlaczego warto mieć ją w swojej łazience?
- Nawilżanie i odżywianie suchej skóry
- Zmniejszanie blizn
Maść nagietkowa – co to jest?
Nagietek jest szeroko stosowany jako roślina lecznicza, dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Jest stosowany wewnętrznie jak i zewnętrznie, jako składnik kosmetyków. Maść nagietkowa jest do kupienia w każdej aptece za niewielkie pieniądze, jest naturalna a jej działanie można w wielu przypadkach nazwać zbawiennym dla skóry.
Osoby z nadwrażliwością lub alergią na pyłki powinny uważać podczas stosowania maści nagietkowej i w wypadku wystąpienia zaczerwienienia czy innych niepokojących objawów zaprzestać jego stosowania.
W przypadku owrzodzeń skóry, takich jak ospa wietrzna, czy trądzik, maść nagietkowa zmiękcza i koi skórę, chroniąc przed stanem zapalnym. Zapewnia szybkie i sterylne gojenie się ran.
Przeciwutleniacze i związki przeciwzapalne, które zawiera maść nagietkowa znacząco chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, który odgrywa dużą rolę w procesie starzenia się.
Maść nagietkowa – przeciwwskazania:
Zalety maści nagietkowej:
Czy kwiaty nagietka mogą być remedium na dolegliwości skórne? Dziś przyjrzymy się leczniczym właściwościom, jakie posiada maść nagietkowa.
Nagietek może być stosowany w celu łagodzenia objawów wielu chorób skóry, które powodują swędzenie, wysuszenie czy podrażnienia. Maść złagodzi objawy egzemy, łupieżu i zapalenia skóry. Mimo silnego działania, maść może być stosowana nawet przez osoby z delikatną cerą.
Nagietek zwiększa przepływ krwi w miejscu urazu, wspomaga szybki i zdrowy proces gojenia, pozbawiony ryzyka infekcji. Wspomaga też wzrost nowej, zdrowej tkanki.
- Spowolnienie powstawania zmarszczek
Posiada ona duże właściwości kojące. Świetnie sprawdzi się na ukąszenia owadów, siniaki, pęcherze, skaleczenia, opryszczkę, czy drobne oparzenia, w tym słoneczne. Doskonale sprawdzi się również nakładana na świeżo wykonany tatuaż.
- Leczenie ran
Właściwości nagietka, które sprzyjają gojeniu się ran, wpływają różnież na proces bliznowacenia.