Swiatgwiazd.pl Lifestyle Maseczka z węgla potrafi zdziałać cuda. Jak ją zrobić i na co pomaga?
Fot. instagram.com @blackhutstore

Maseczka z węgla potrafi zdziałać cuda. Jak ją zrobić i na co pomaga?

5 sierpnia 2019
Autor tekstu: Adrianna Elbe

Maseczka z węgla aktywnego to sprawdzony sposób na walkę z niedoskonałościami skóry. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków do twarzy z węglem, ale te skuteczną maskę z łatwością przygotujecie w domu! Jak ją przygotować? Jakie jest jej działanie?

Węgiel aktywny to środek, który można nabyć w aptece i drogeriach za naprawdę niewielkie pieniądze. Ze względu na rosnącą popularność tej metody pielęgnacji, widnieje na sklepowych półkach również w formie proszku. Jak działa maseczka z węgla?

Maseczka z węgla na wągry

Trudno pozbyć się uciążliwych wągrów i przeciwdziałać powstawaniu tych niedoskonałości. Najważniejszą funkcją wspomnianego specyfiku jest oczyszczanie skóry twarzy z zaskórników oraz walka z trądzikiem. Węgiel ma bowiem silne właściwości bakteriobójcze, oczyszczające i ściągające . Dzięki temu wszelkie stany zapalne goją się znacznie szybciej.

Dla kogo maseczka z węgla?

Ten rodzaj pielęgnacji zalecany jest osobom, które mają tłustą cerę, trądzikową lub silnie zanieczyszczoną. Stosowana raz na jakiś czas sprawdzi się też właścicielkom cery mieszanej z tłustą strefą T (czoło, nos, broda) i cery normalnej, które chcą pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń. Maseczka z węgla wysusza skórę i matowi ją, jednocześnie oczyszczając pory. Ma też działanie rozjaśniające.

Maseczka z węgla i żelatyny: przepis

Maseczka z węgla jest prosta i szybka w wykonaniu. Jedyne czego potrzebujemy do jej przygotowania to 2 kapsułki węgla (kupimy go bez większego problemu w aptece), żelatynę i ciepłą wodę.

W niewielkiej ilości ciepłej wody (wszystko zależy od tego, jak dużą ilość maseczki chcemy przygotować) rozpuszczamy ok. 2 łyżeczek żelatyny. Dodajemy pokruszony węgiel i wszystko dokładnie mieszamy.

Jak stosować maseczkę z węgla?

Zanim nałożymy gotowy kosmetyk na twarz, warto zrobić przedtem tak zwaną ”parówkę”, która otworzy pory, przez co uczyni skórę bardziej podatną na oczyszczanie.

Maseczkę z węgla nakładamy na twarz, omijając okolice ust, oczu i brwi. Czekamy, aż kosmetyk zaschnie, zwykle trwa to ok. 20 minut. Jest to maska typu peel off, która po wyschnięciu tworzy płat. Po 20 minutach zdejmujemy płat.

Zdjęcie maseczki węglowej może nieco boleć. Wraz z zanieczyszczeniami usuwamy z twarzy także małe włoski i to właśnie ich ”depilacja” jest przyczyną nieprzyjemnego uczucia podczas zrywania zaschniętego kosmetyku.

Maseczka z węgla i żelatyny: efekty

Gdy maska z węgla zaczęła być popularna wśród urodowych vlogerek na YouTube, w azjatyckich sklepach online i na różnych blogach, internet został zalany zdjęciami spektakularnych efektów po użyciu na twarz tego kosmetyku. Niektóre z nich były mocno podretuszowane i dalekie od rzeczywistości.

Nie u każdego maseczka z węgla usunie wągry. Prawie zawsze jednak zadziała ściągająco i oczyszczająco. Zwykle po zastosowaniu tej maseczki skóra wygląda jaśniejszą i czystszą.

Spróbujecie sami przygotować ją w domu?

Zobacz zdjęcia:

maseczka z węgla

Maseczka z węgla jest bardzo popularna ze względu na swoje działanie oczyszczające.

maseczka z węgla

Jest już łatwo dostępna w drogeriach, ale bez problemu przygotujesz ją samodzielnie w domu.

maseczka z węgla

Maska z węgla to maska typu peel off, którą po wyschnięciu ściągamy w formie płata.

maseczka z węgla

Maską można stosować też bardziej punktowo, np. tylko na nos.

maseczka z węgla

Testowaliście maseczkę z węgla? Czy waszym zdaniem jest skuteczna?

Zobacz też:

  1. Co stosować na odparzenia u dorosłych? Domowe sposoby
  2. Jak przestać jeść słodycze? 10 tricków, które pomogą zwalczyć apetyt na słodkości
  3. Olej z rokitnika w pielęgnacji włosów – L’biotica VitaOrganica
Obserwuj nas w
autor
Adrianna Elbe None
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy