Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mata chce zostać prezydentem. "Oficjalnie rozpoczynam kampanię"
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 14.07.2022 20:53

Mata chce zostać prezydentem. "Oficjalnie rozpoczynam kampanię"

Mata
fot. screen / Mata / YouTube

Mata, czyli Michał Matczak, znany także jako Skute Bobo, po raz kolejny zaskoczył polską opinię publiczną. Tym razem 21-letni raper opublikował bowiem w mediach społecznościowych "orędzie", a także zapowiedział start w wyborach prezydenckich, jednak dopiero w 2040 roku. Skrytykował jednocześnie rządzących, a także odniósł się do zarzutów stawianych mu przez prokuraturę.

Mata wygłosił "orędzie do narodu"

– Obywatelki, obywatele, osoby obywatelskie – rozpoczął swoje wystąpienie, szybko przypominając o grożącej mu karze pozbawienia wolności, związanej z zarzutami o posiadanie marihuany, a także zorganizowaniem nielegalnej imprezy masowej.

Sugerował jednocześnie, że jego sprawa została upolityczniona.

– Większość spraw poniżej dwóch gram jest umarzana z miejsca, ja czekałem na to cztery miesiące i trzy dni, no i się nie doczekałem [...]. Z kolei na schodkach młodzi ludzie bawią się już od wielu lat i jakoś nikt nigdy nie nazywał tego imprezą masową, aż do momentu, w którym to jednym głosem trzydzieści tysięcy osób krzyknęło "j*bać Telewizję Polską". Przypadek? Polityczna gra? A może proces na pokaz? – domniemywał.

Następnie zwrócił się bezpośrednio do rządzących, wskazując, że mimo kontrolowania mediów publicznych oraz sądów na ich niekorzyść działa czas, silniejsze stają się zaś media społecznościowe. Zaznaczył także, że duża część młodych użytkowników sieci to jego fani. Chwilę później zapowiedział zaś, że chciałby zmieniać rzeczywistość jako pierwsza osoba w państwie. Przy okazji dostało się także obecnemu prezydentowi.

– Już teraz oficjalnie rozpoczynam moją kampanię na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2040 roku. Już teraz, bo młodzi ludzie często przewyższają kompetencjami starszą generację. Ja znam cztery języki, a Andrzej Duda tylko dwa i to jeden wątpliwie. Ja chcę zdepenalizować marihuanę, a Andrzej Duda ułaskawia mefedroniarzy – dodał.

Przy okazji Mata zapowiedział także przeznaczenie miliona złotych na wsparcie startupów, tworzonych przez młodych, a także 420 tysięcy na założoną przez siebie fundację (działającej na rzecz depenalizacji marihuany w Polsce) oraz kolejnych 420 tysięcy na MONAR.

Będziecie głosować?

Mata
YouTube/Mata

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Maja Ostaszewska poinformowała o rozstaniu. "Nigdy nie zapomnę naszego pierwszego spotkania"

  2. Najpierw głośne rozstanie, a teraz takie wieści. Gwiazda TVP pokazała suknię ślubną. "Za jakie grzechy"

  3. Teresa Lipowska ma już tylko jedno życzenie. Ujawniła, czego najbardziej pragnie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].